youtube-dislike-icon

Youtube Dislike Satın Al

Youtube

100 Dislike

 • Hızlı Başlar
 • Etkileşim Sağlar
 • Şifreniz Talep Edilmez
 • 7/24 Canlı Destek

30₺

SATIN AL

Youtube

500 Dislike

 • Hızlı Başlar
 • Etkileşim Sağlar
 • Şifreniz Talep Edilmez
 • 7/24 Canlı Destek

100₺

SATIN AL

Youtube

1.000 Dislike

 • Hızlı Başlar
 • Etkileşim Sağlar
 • Şifreniz Talep Edilmez
 • 7/24 Canlı Destek

200₺

SATIN AL

Youtube

5.000 Dislike

 • Hızlı Başlar
 • Etkileşim Sağlar
 • Şifreniz Talep Edilmez
 • 7/24 Canlı Destek

800₺

SATIN AL

Youtube günümüzde en çok kullanılan sosyal medya platformları arasındadır. Özellikle para kazanma ve popüler olma imkânı sunmasıyla beraber, içerisinde çok sayıda kanala sahiptir.

Bu kanallara her gün yenisi eklenir. Zira bu fırsatlar çok sayıda insana cazip gelir. Her ne kadar dışarıdan video çekmek ve bunun üzerinden avantajlar sağlamak kolay olarak görülse de, aslında oldukça zordur. Zira izleyicilere hitap etmek, beğeni oranlarına önem göstermek gerekir.

Bu bağlamda Youtube Dislike da en çok araştırılan konular arasındadır. Her ne kadar gözle görülür bir etkisi bulunmasa da, aslında kanalları oldukça geriye götürür. Zira fazla dislike almış bir videoyu kimse izlemek istemez. Youtube 30 saniyeye kadar olan videoları saymadığı için de yeterli verim alınamaz.

Peki, Youtube Dislike nedir, hangi anlama gelir ve bilmeniz gerekenler neler?

Youtube Dislike Nedir?

Sosyal medyanın yaygın olarak kullanıldığı günümüzde beğeni oranları büyük önem taşır. Zira kişilerin tanınırlığı üzerinde büyük etkisi vardır. Youtube üzerinde de bu durum aynıdır. Ancak bu platformda bilindiği üzere kişiler “dislike”, yani beğenmiyorum görüşü bırakabilir.

Birçok kişi bu durumu önemsemese de aslında en büyük hatadır. Peki, Youtube Dislike nedir? Bilindiği üzere platformdaki videolara beğeni bırakılabilir. Bunu yaparken sağ alt köşedeki, üste doğru onay simgesine tıklanır. Beğenmeme için de onun yanındaki, alta doğru onay sembolü seçilir. Böylece kullanıcılar ne kadar sevip, sevmediğini belirtebilir.

Youtube Dislike Para Kazanmaya Etki Eder Mi?

Youtube üzerinden birçok kişi iş ortaklığı programına katılarak, para kazanmak ister. Bunun için 1,000 takipçi ve 4,000 izleyici şartı vardır. Her ne kadar kolay görülse de, kanallar ilk videoları ardından çok zor olduğunu fark eder.

Burada ilk bilmeniz gereken, Youtube dislike atınca ne olur hakkında hiçbir şey olmadığıdır. Zira bunlar bir görüş, yorum niteliği taşır. Ancak dolaylı yollardan çok sayıda olumsuz etkisi vardır. Bunlardan biri de para kazanmaya yöneliktir.

Eğer kullanıcılarınız videolarınızı beğenmemişse ve yüksek bir dislike birikmişse, medyayla yeni karşılaşan kişiler oranı fark ettikten sonra, videoyu geri kapatır. Zira sevilmeyen bir şeyi izlemeyi hiçbir insan talep etmez.

Burada ayrıca platformun 30 saniyeye kadar olan videoları “saymadığını” bilmeniz gerekir. Dolayısıyla Kişi 20. saniyede dislike durumunuzu görüp çıkarsa, bu süreyi size vermez. Böylece para kazanmak için gereken süre sürekli artar.

Zira saat durumunu sağlamanız oldukça azalır. Dolayısıyla tavsiye edilen, bu duruma büyük önem göstermedir.

Youtube Dislike Popüler Olmaya Etki Eder Mi?

Peki, Youtube dislike etkisi popüler olma üzerine hangi etkiye sahiptir? Youtube birçok kişi tarafından fenomen olmak, tanınmak amacıyla kullanılır. Dolayısıyla kişiler hesaplarını buraya yükseltebilmek için büyük bir emek harcar.

Bazı kişiler tarafından dislike’ın tanınmaya etki edip, etmediği merak konusu olabilir. Özellikle yeni kanallar tarafından bu sıkça sorulur. Eğer videolarınız yüksek bir dislike almışsa, kullanıcılarınız bu durumu onaylamaz. Dolayısıyla çok kalitesiz olduğunuz, izlenmeyeceğiniz algısına kapılır.

Dolayısıyla fenomen olmanız, tanınmanız da neredeyse imkânsız olur. Zira durumu çözmeniz her zaman yeterli olmaz. Çünkü eski videolarınızda yüksek dislike oranlarını gören kişiler, güven vermediğinizi düşünebilir. Burada kesin çözüm o videoları kaldırmak ve dislike almamaya çalışmadır.

Youtube Dislike Video Sıralamasına Etki Eder Mi?

Youtube üzerinde gerek tanınmanın, gerekse para kazanmanın en önemli şartı videonun üst sırada olmasıdır. Zira çoğu kullanıcı spesifik bir video aramıyorsa, baştan itibaren izlemeye başlar. Şayet ilk videolarda merakı karşılanmışsa, sonraki videolara bakmaz.

Dolayısıyla ne kadar geri sırada olunursa, o kadar büyük dezavantaj olur. Zira ikinci sayfaya çoğu izleyici bakmaz. Peki, Youtube dislike etkisi sıralamaya etki eder mi? Videonuzun yüksek dislike alması aşağıdaki anlamlara gelir;

 1. Kalitesiz bir hesap olduğunuz düşüncesini uyandırır.
 2. Özgün olmadığınız düşünülür.
 3. Düzenli olmadığınız sonucuna varılır.
 4. Video içeriğinin yetersiz olduğu düşünülür.

Bu nedenle beğeni oranlarınız da azalır. Zira çoğu kişi olumsuz görüşlerle yaklaşarak, like bırakmaz. Ayrıca çoğu izleyici yüksek dislike nedeniyle izlemek de istemez. Bu durumlar abone artış hızını da etkiler. Tüm bunların birleşmesi, videolarınızın geri sırada olmasına sebep olur.

Youtube Dislike İzlenmeye Etki Eder Mi?

Youtube üzerinde her kanal izlenme sayısını arttırmaya çalışır. Bunun için aşağıdaki yöntemler birçok kişi tarafından kullanılır;

 1. Kaliteli videolar paylaşma
 2. Özgün içerikler oluşturma
 3. Etiket kullanma
 4. Düzenli kullanım yapma

Böylece organik izlenme oranı hızlandırılır. Peki, dislike oranı çoksa izlenme düşer mi? Bahsettiğimiz üzere Youtube dislike atınca ne olur sonucunda bir şey olmaz. Zira bunlar görüş mahiyetindedir. Ancak birçok izleyici videoya açtığında beğeni oranlarına hızlıca göz atar. Bu yalnızca 5 saniye gibi kısa bir vakit alır.

Şayet dislike oranınız çok yüksekse, çoğu kişi farklı bir video aramaya başlar. Zira beğenilmediği için zaman kaybetmek istemez. 30 saniye durumunu sağlamadığı için de izlenme sayılmaz. Böylece elde etmek istediğiniz izlenmeye ulaşmanız aylar, hatta yıllar alabilir.

Youtube Dislike Abone Artışını Etkiler Mi?

Youtube aboneleri bir kanalı popüler yapan, para kazanmasını sağlayan kişilerdir. Zira etkileşimlerin büyük kısmı onlardan gelir. Dolayısıyla her kanal sahibi bu oranlarını yükseltmek ister. Bunun için her kanal paylaşımlarına dikkat etmeli, kaliteli bir hesap inşa etmelidir.

Peki, dislike oranları yüksekse sonuç aboneleri etkiler mi? Dislike veren kullanıcılar sizi hemen takipten çıkarmayabilir. Zira bazı kişiler ilerleyen videolarda düzeleceğini farz eder. Ancak durum düzelmemişse, takipten çıkar.

Zira sevmediği videolar paylaşan kişilere kimse izlenme vermez ve abonelikte kalmaz. Ayrıca dışarıdan abone sayınızın düşük, dislike’larınızın yüksek olduğunu görenler de takip etmez. Böylece artış hızınız gözle görünür oranda düşer.

Youtube Dislike Nasıl Çözülür?

Peki, Youtube Dislike nasıl çözülür? Burada öncelikle beğeni sayılarını yükseltmek çok büyük bir artış yoksa etki etmez. Örneğin 1000 beğeniye 500 dislike varsa, çoğu kişi sizi takip etmez. Dolayısıyla öncelikle beğenilmeyen videoları silmeniz önerilir.

Ancak öncesinde yorumlara bakarak, neden dislike aldığınızı çözmeniz gerekir. Zira hatalarınızdan ders almazsanız durumu çözmeniz mümkün değildir. Peki, dislike oranlarını düşürürken nelere dikkat edilmelidir?

Youtube Dislike’ın Video Kalitesiyle Alakası Var Mıdır?

Eğer bir video kalitesizse hiçbir izleyici göz atmak istemez. Bu bilindiği için çoğu kanal renkli, kaliteli ve yüksek çözünürlüklü videolar ortaya koyar.

Şayet Youtube dislike almışsanız bunun ilk nedeni, kalitesiz olmanızdır. Eğer sağladığını düşünüyorsanız kendi gözünüzden değil, izleyici gözünden bakmanız önerilir. Zira hiçbir kanal kendi hatasını göremez.

Dolayısıyla videolarınızı bu gözle tekrar tekrar izleyerek, notlar çıkarmanız önerilir. Böylece hangi hataları yaptığınız, hangi noktaların düzeltilebileceği gibi hususlar fark edilebilir. Zira kaliteniz beğenilmemişse, dislike oranlarınız artar.

Youtube Dislike’ın Özgünlük İle Alakası Var Mıdır?

Peki, Youtube dislike atma özgünlük nedeniyle gelir mi? Birçok kişi bu kavramı farklı kanallardan alıntı-çalıntı yapmamak olarak değerlendirir. Bu doğru olmakla beraber, kendi videolarınızın bir benzerini çekmek de bu kategoridedir.

Her iki durumda da izleyici hoşnut kalmaz. Zira hiç kimse farklı kullanıcıdan çalınan videoları izlemek istemez. Ayrıca aynı kanalda izlediği videoya tekrar bakmayı tercih etmez. Eğer bu şartları sağlamıyorsanız, dislike oranlarınız artar. Bu nedenle kendinizle bile tekrara düşmemeniz gerekir.

Youtube Dislike’ın Düzensiz Paylaşım İle İlgisi Var Mıdır?

Youtube üzerinde her izleyici kaliteli videoları, düzenli aralıklarla izlemek ister. Örneğin haftada 2 video atıyorsanız, buna devam etmeniz gerekir. Peki, bu oran düşerse dislike gelir mi?

Eğer kalitesi aynıysa düzensiz paylaşım dislike getirmez. Zira yalnızca abone sayısında düşmeye neden olur. Çünkü kullanıcıların kalitesi yüksek ama düzensiz gelmiş bir videoya dislike verme nedeni yoktur. Yalnızca yorumlar bölümünde bunu dile getirilebilir.

Bazı kişiler düzensiz paylaşıma dislike verse de bu oldukça düşük bir orandır.

Youtube Dislike’ın Videolarda Kullanılan Dil İle Alakası Var Mıdır?

Birçok kullanıcı videolarda kullanılan dil ile kaliteyi birbirine karıştırır. Bunun bir nedeni de yakın kavramlar olmadır. Ancak ikisi de farklıdır. Zira bir video kaliteli olabilir, ancak bu durum dilin doğru olduğunu göstermez.

Örneğin insanları bilgilendirmeyi amaçlayan bir kanalınız varsa, insanlar sizden buna uygun dil kullanmanızı bekler. Burada da ciddi bir ses tonu vardır. İçerisinde yoğun espriler kullanmak ve hareketlerle abonelere yakın olmaya çalışmak, tepkilerini çeker. Zira sizi takip etme sebepleri bu değildir.

Dolayısıyla kişiler duruma büyük önem vermelidir. Aksi halde dislike oranları da artar. Videolarda kullanılan dil kanalın konusuna göre değişmekte olup, kişiler duruma önem göstermelidir.

Youtube Dislike’da Kullanılan Türkçe Etkili Midir?

Günümüzde çok sayıda insan Türkçe’nin nasıl kullanıldığına, hatalara önem gösterir. Eğer dili doğru kullanmaya önem vermezseniz, anında olumsuz yorumlar gelir. Bunu dislike’lar da takip eder.

Zira hiçbir izleyici dilin kötü kullanıldığını görmek istemez. Bunun farklı nedenleri olmakla beraber, bir tanesi de kulağa kötü gelmesidir. Ayrıca konuya önem gösterenler için büyük bir sorundur. Dolayısıyla kullandığınız Türkçe’nin doğru olması önerilir.

Youtube Dislike Başka Nelerden Dolayı Gelebilir?

Peki, Youtube dislike gelme nedenleri arasında başka neler vardır? Yukarıda saydığımız maddeler, memnun olmayan kullanıcıların sorunları çözeceği için, dislike oranlarını gözle görülür ölçüde azaltır. Ancak birçok kişi farklı nedenler olup, olmadığını da merak eder.

Bilindiği üzere Youtube üzerinde çok sayıda kanal vardır. Hepsi tanınmak, para kazanmak gibi amaçları taşır. Dolayısıyla aralarında çok yüksek bir rekabet vardır. Herkes diğerlerini geçebilmek için farklı yöntemleri kullanır. Bunlardan bir tanesi de dislike vermedir.

Zira böylece video kötü gösterilmeye, izlenme-beğeni oranları düşürülmeye çalışılır. Bu nedenle dislike oranlarınızı sıfıra indirmek, neredeyse imkânsızdır. Ayrıca bir kişi sizi sevmemişse, tepkisini belli etmek için her yeni videonuza kalitesine bakmaksızın beğenmeme atabilir.

Youtube Dislike Atanlar Görülebilir Mi?

Peki, Youtube dislike atanları görme nasıl yapılır? Günümüzde çoğu videoda dislike olduğu görülür. Bunun bahsettiğimiz üzere çok sayıda etmeni vardır. Ancak kanallar her zaman kimin attığını bilmek ister.

Burada öncelikle görmenizin imkânı olmadığı bilinmelidir. Bunun için Youtube’un buna yönelik özellik, yenilik getirmesi gerekir. Aksi durumda hiçbir kişi konu hakkında size yardım edemez. Dolayısıyla size yardım edebileceğini ifade edenler varsa, dikkatli olunması şarttır.

Ancak kimin dislike attığı hiçbir zaman önemli değildir. Zira bilmek hiçbir çözüm sağlamaz. Önemli olan onları like kısmına döndürmedir. Yukarıda bahsettiğimiz konulara dikkat etmek size çare sunar. Lâkin bahsettiğimiz üzere sıfıra indirgemeniz oldukça zor, hatta imkânsızdır. Dolayısıyla beğeni sayısı daha yüksek tutulmalıdır.

Bu paketler ihtiyacınızı karşılamadı mı?

Mevcut paketler ihtiyacınızı karşılamıyor, daha fazla alım yapmak istiyorsanız lütfen bize ulaşın. Sosyal medya danışmanlarımız sizin için özel bir analiz yaparak ihtiyacınıza yönelik bir paket oluştursun

İLETİŞİME GEÇ
widget-1

MAIL ADRES

info@sosyalat.com

widget-2

TELEFON

0850 307 54 67