Youtube'dan Nasıl Para Kazanılır?

Youtube'dan Nasıl Para Kazanılır?

Youtube para kazanma, para kazanmanın en sık uygulanan yöntemlerindendir. Günümüzde pek çok Youtuber, video çekerek büyük meblağlar kazanmaktadır.

Youtube ilk sunulduğu günden bu yana kullanılmaktadır. O tarihten beri aktif olan çok sayıda kullanıcı vardır. Bu hesaplar, günümüzde yayınladıkları videolar sayesinde büyük gelir elde etmektedir. Bu durum, pek çok kişinin Youtube’dan nasıl para kazanılır 2019 diye sormasına sebep olmuştur.

Youtube’dan para kazanmak istiyorsanız, bunun farklı yöntemler mevcuttur. Her ne kadar en çok bilinen reklamlar olsa da tek seçenek bu değildir. Günümüzde teknolojik imkânların da gelişmesiyle beraber, tercih edebileceğiniz kazanç yöntemleri de artmıştır.

İnternet Sitenize Yönlendirme Yapın

Web siteleri, günümüzde yaygın şekilde kullanılmaktadır. İnternet üzerinde bir site kurmanın oldukça kolay olması, pek çok kişinin blog sahibi olmasına sebep olmuştur.

Eğer internet siteniz varsa Youtube’dan nasıl para kazanılır 2020 arasında ilk seçeneğiniz, abonelerinizi buraya yönlendirmektir.

İnternet sitelerinde aylık ziyaretçiler, sitelerin reklamlardan ne kadar gelir alacağını da göstermektedir. Zira reklamlar, tıklama başına alınmaktadır. Eğer ziyaretçi oranlarınız yükselirse, alacağınız tıklamada artış gösterecektir.

Eğer açıklamar kısmında internet sitenizi belirtirseniz, videolarınızı severek takip eden kitle burayı da ziyaret edecektir.

Youtube İle İş Ortaklığı Yapın

Youtube para kazanma yöntemleri arasında en çok tercih edilen, iş ortaklığı yapmaktır. Ancak platform, bunun için şartlar da istemektedir.

Youtuber’lar tarafından, uzun süredir kullanılmaktadır. Ancak 2018 yılında platform durumu kontrol altına almak istemiştir. Zira bu şekilde para kazananların sayısı artınca, Youtube da düzenleme yapma gereği hissetmiştir. Günümüzde Youtube’dan para kazanma şartları yerine getirilmeden, iş ortaklığı yapılmamaktadır.

Bunun için pek çok kullanıcı, Youtube’dan para kazanmak için kaç izlenme gerekir sorusunu sormaktadır. Zira aranan şartlardan bir tanesi de budur. İstenen şartlar şöyledir;

  1. Google Adsense hesabı bulundurmak.
  2. Kanalda 1,000 üzeri abonesi olmak.
  3. Geçmiş 12 ayda, 4,000 üzeri saat genel izlenme almak.
  4. İlgili ülke ya da bölgelerden birinde ikamet etmek.
  5. Youtube İş Ortaklığı Programı Politikalarına uygun bir kanala sahip olmak.

Bu şartları sağlayan kişiler, başvuru yapabilmektedir. Bunun için önce Youtube’a hesabınızla giriş yaparak, içerik stüdyosunu açmak gereklidir. Ardından da sol taraftaki menüden kanal, durum ve özellikle yolu izlenmelidir.

Burada görülen para kazanma sekmesine gelerek, etkinleştirme yapılmalıdır. Ardından da söz konusu ekranda görülen adımlar takip edilmelidir.

Ürün Satışı Yapın

E-Ticaret, günümüzde büyük bir etmen olarak görülmektedir. Bunun bir sonucu olarak pek çok firma, kendini bu platformlara taşımaya başlamıştır.

Zira geleneksel ticarete göre E-Ticaret, daha az bir ücretle, daha yüksek bir kesime ulaşmanızı sağlamaktadır. Eğer Youtube üzerinde sevilen bir kanalsanız, ürünlerinizin satışı da yüksek olacaktır. Burada ne satmak istediğiniz, tamamen size bağlı bir girişimdir. Ürün satmak, size reklamlar haricinde bir gelir sağlamaktadır.

Markalar İle Anlaşma Kurun

Youtube’dan nasıl para kazanılır seçeneklerinden bir tanesi de markalar ile anlaşmaktır. Her marka, kendini en iyi şekilde tanıtmak ve hedef kitlesini genişletmek istemektedir. Sosyal medyanın yaygın olarak kullanılması, onu her gün milyonlarca kişiye eriştirmektedir. Bu da şirketler adına reklam ve tanıtım için güzel bir seçenek yapmaktadır.

Eğer bir markayla anlaşarak tanıtımlar ve reklamlar alırsanız, doğrudan kendilerinden ödeme almanız mümkündür. Ancak burada dikkat etmeniz gereken, takipçilerinizdir. Eğer takipçilerin sevmeyeceği türde anlaşmalar yaparsanız sizi takipten çıkaracaktır. Bu da performansınızın düşmesine sebep olacaktır. Bu durumda tanıtım kapasiteniz düşeceği için markaların sizle tekrar anlaşmaması olasıdır.


Yorum Yapwidget-1

MAIL ADRES

info@sosyalat.com

widget-2

TELEFON

0850 307 54 67