Youtube’da Para Kazanma Yolları ve Şartları

Youtube’da Para Kazanma Yolları ve Şartları

Youtube’da para kazanma yolları ve şartları ile birlikte artık birçok kişi para kazanıyor ve hatta bu iş meslek haline gelmiş durumda. Youtube’da para kazanma konusunda marka anlaşmaları, kuruluş bağlantıları, mağazacılık, platform dışı gibi diğer gelirler elde edilmeye başladı. Bununla birlikte Youtube üzerinde bir takipçi kitlesi olan kişiler İnstagram gibi diğer platformlar üzerinden markalarla iş birliği yaparak para kazanıyorlar. Youtube üzerinde para kazanmak için,

 • Kişilerin öncelikle 1000 aboneye ulaşmaları gerekli fakat sadece 1000 aboneye ulaşmanız gerekmez. Youtube’da kaç abone olunca para kazanılır 2021 konusunda abone sayısı ile birlikte toplamda 4000 saatlik izlenme süresine ulaşmalısınız.
 • Tüm bu abone sayısı ve izlenmeyi yerine getirdikten sonra Youtube programına başvurmuş ve programa kabul edilmiş olmanız gerekmektedir.
 • Kullanıcı olan kişiler içeriklerinden para kazanabilmeleri için Youtube İş Ortağı Programı yani YPP başvuru yapmaları sonrasında kabul edilmeleri gerekir ve listede bulunan ülkeler, bölgelerden birinde yaşıyor olmanız gerekir.
 • Son 12 ay içerisinde 4000 saatten fazla aboneye sahip olmanız gerekir ve Google Adsense hesabına sahip olmanız gerekmektedir.

Youtube Para Kazanma Şartları

YouTube Para Kazanma Şartları

Youtube üzerinden para kazanmak için kişiler öncelikle bir Youtube hesabı açmalıdır, sonra gerekli olan şartları yerine getirdiğiniz zaman Youtube iş ortağı programına başvurarak kabul edilmeniz gerekir. Youtube para kazanma şartları konusunda kişilerin para kazanma özelliklerini etkinleştirebilmeleri için uygunluk koşulları şu şekilde olmaktadır,

 • En az 18 yaşında olmanız ve Adsense üzerinden ödemelerinizi yönetebilmek için banka hesabı gibi durumların bulunması gerekir. Eğer 18 yaş altındaysanız bu noktada 18 yaşından büyük bir yasal vasinizin bulunması gerekir.
 • 1000 fazla abonenizin olması gerekir, bununla birlikte ürün rafını kullanmak için 10.000 üzerinde abonenizin olması gerekmektedir.
 • Süper chat ile para kazanmak isteyen kullanıcılar Süper Chat’in kullanıldığı bir ülkede yaşıyor olmanız gerekir
 • Bağışlarla para kazanmak isteyen kişiler oluşturduğunuz içerikleri Youtube Premium abonesi olan izleyiciler tarafından izlenmelidir. Bu gelir Youtube Premium geliri olarak geçer.

Youtube Para Kazanma Yolları

Youtube para kazanma yolları konusunda birkaç farklı yöntem bulunur. Youtube para kazanma yolları konusunda her özellik, abone ve izlenme sayısı koşulları ile birlikte kendi uygunluk koşulları bulunur, bu sebeple kesin ve net bir cevap verilmez. Youtube para kazanma yolları konusunda,

 • Reklamcılık geliri, videolarda geçen reklamlardan gelir elde edebilirsiniz.
 • Hayranlarınız, izleme sayfalarında bulunan ürünlere göz atabilir ve ürünleri satın alabilir.
 • Süper chat ve süper etiketler konusunda hayranlar sohbet akışlarında kendi mesajlarını öne çıkartmak için ödeme yapar.
 • Youtube Premium geliri ile hesabınızdaki Premium aboneleri içeriklerinizi izlediklerinde ödedikleri abonelik ücretlerinden para kazanabilirsiniz.

Adsense ile Youtube’dan Para Kazanmak

Adsense ile Para Kazanmak

Google’nin yan kuruluşu olan Youtube, kullanıcılarına para kazandırmaktadır. Kullanıcılar Google’nin diğer ürünü olan Adsense ile para kazanabilirler. Adsense uygulaması yayıncılara reklam verebilmesi için sağlanan ücretsiz hizmetlerden biri olmaktadır. Eğer hesabınız Google üzerinden onay aldığınız zaman bir izleyici videonuza geldiğinizde kitlenizle alakalı bir reklam görebilir. Adsense ile Youtube ’den para kazanma konusunda,

 • Adsense amacı Youtube işi ile ilgilenen kişiler videolarından para kazanmak istediklerinde videoları üzerinden reklam vermeleri gerekir. Reklamları ise Adsense otomatik olarak sağlar.
 • Adsense ile para kazanma potansiyeli konusunda kanaldan kanala değişmektedir, fakat içerik oluşturucuları için 1000 izleyici tıklaması kazandıkları zaman 3 ila 10 ABD doları kazanabilirler.
 • Kişiler günde 10.000 görüntülemeye sahip olursa 300 ABD doları ve daha fazla kazanabilirler.
 • Youtube üzerinden Adsense ile para kazanmak için kişilerin öncelikle bir Adsense hesabı olmalıdır, bununla birlikte kanalınızdaki içeriklerde görüntülenecek reklamların türü ile reklamların biçimleri konusunda karar almanız gerekebilir.

Youtube’da Kaç Aboneden Sonra Para Kazanılır

Youtube üzerinde para kazanma sistemi içerisinde birçok para kazanma yöntemi bulunur. Youtube’da kaç aboneden sonra para kazanılır konusunda en az 1000 abone olmalıdır. Para kazanma yöntemleri arasında bulunan bir diğer yöntem ise Youtube kanalı üzerinde ilham verici, motive edici videolar yayınlarsanız kitlenizi geliştirebilir ve ilgilenen kitlenize bireysel danışmanlık hizmeti sağlayabilirsiniz. Youtube üzerinden para kazanmak konusunda,

 • Kişiler Youtube üzerinden para kazanmak istedikleri zaman içeriklerini ve ürünlerini pazarlamanın bir yolunu bulmalıdır.
 • Alışılmışın dışına çıkarak hedef kitlenizi etkilemeli, düzenli içerik oluşturmalı ve sadece para için değil gerçekten bu işi sevdikleri için yapmalıdır.
 • Youtube yeni başlayan kişiler konusunda kişiler tutarlı olmalı ve edit yapmayı, kamera, ses sistemi gibi ekipmanları sağlamalıdır. Eğer ekipmanlar kaliteli olmazsa kişiler izleyici kitlesinden olumlu bir sonuç alamayabilir.

Youtube Marka Anlaşmaları ile Para Kazanmak

Youtube içerik üreticilerinin en büyük gelir kaynağı genel olarak marka anlaşmaları olmaktadır. Youtube’dan para kazanmak için kaç izlenme gerekir konusunda marka anlaşmaları için yüksek bir izleyici oranına sahip olmalısınız. Eğer iyi bir izleyici kitlesi olursa markalar kanalınıza göre sizlerle anlaşabilir ve gelir para kazanmalıdır. Youtube marka anlaşmaları ile para kazanma konusunda,

 • Markalarla anlaşma yapabilmek için herhangi bir izlenme süresi veya abone sayısı bulunmamaktadır. Hitap ettiğiniz kitleyle aranızda olan iletişimin gücü ile birlikte içeriklerin kalitesi önemli olmaktadır.
 • İçerikleriniz için farklı konsept konusunda içerik üreticileri markalar ile anlaşabilirler, bununla birlikte izleyici kitlenizle birlikte aranızda zedeleyici bir bağ olmamasına dikkat etmelisiniz.
 • Markalarla anlaşma yaparken şeffaf olmanızı engelleyecek ve güvenmediğiniz markalar konusunda sizleri zorlayacak firmalarla anlaşmamalısınız.

Youtube ile İş Kurarak Para Kazanma

Youtube üzerinde para kazanmak isteyen içerik üreticileri Youtube kanalını faaliyetleri ve gelir kaynaklarını artırmak için resmi bir ticari kuruluşa dönüştürebilir. Youtube para kazanma şartları konusunda iş kurmak isteyen kişiler Youtube hesabını markanın fiziksel mağazası gibi ürünlerini ve içeriklerini pazarladığı hedef kitlesini geliştirebilir ve büyüttüğü bir mecraya dönüştürebilir. Youtube iş kurarak para kazanma konusunda,

 • Kişiler Youtube üzerinde marka anlaşması, ürün satışı gibi tüm kanallardan gelir elde ederken aynı zamanda kendi işlerini büyütmek için kanallarını kullanabilirler.
 • Uzun vadede bu iş özelikle firmaların yaptığı yöntemlerden biri olmaktadır, kişiler işlerini kurarak büyütme kararı aldıklarında dikkat etmeleri gereken pek çok nokta bulunuyor.
 • Kişiler mutlaka bir iş planı oluşturmalı ve sunacakları ürünleri iyi belirleyerek iş ortakları ile birlikte sponsorlarla çalışma durumunu gözden geçirmelidir.
 • Kişiler öncelikle ne tür kaynaklar kullanmaya ihtiyaç duymalı ve değerlendirmelidir, bununla birlikte bir ekip kurmayı düşünebilirler.

Youtube Kanal Üyelikleri ile Para Kazanma

Kanal Üyelikleri ile Para Kazanma

Youtube üzerinde kişiler kanal üyelikleriyle para kazanabilirler, en az 30.000 abonesi bulunan kişiler Youtube İş Ortağı Programı’na dahil olan içerik üreticileri Youtube kanal üyelikleri ile para kazanma yöntemi ile para kazanabilirler. Elde edilen bu gelir oranı oyun kanalları için 1000 olarak belirlenmiştir ve kişiler belirli bir ücret ödeyerek kanala üye olan izleyiciler bu üyelik işlemi sayesinde videolara erken erişim hakkında sahip olabilecekler.

Üyelere özel ayrıcalıklardan olan bu yöntemle kişiler severek takip ettiği içerik üreticilerini desteklerden içerik üreticilerine para kazandırabilecekler. Youtube para kazanmak için video süresi konusunda yüksek olması gerekmektedir.


Yorum Yapwidget-1

MAIL ADRES

info@sosyalat.com

widget-2

TELEFON

0850 307 54 67