YouTube’da Ne Kadar Para Kazanılır?

YouTube’da Ne Kadar Para Kazanılır?

YouTube her ne kadar ilk önceleri eğlence amaçlı kullanılmış olsa da, günümüzde bir kazanç kaynağı olmuştur. Dolayısıyla YouTube ne kadar kazandırıyor kullanıcılar arasında sıklıkla sorulan sorular arasındadır.

Ancak bu durum konumunuza, hedef kitlenize ve görüntüleme-izleme oranlarına göre farklılaşır. Bununla birlikte 0,5 ile 2 Dolar arası kazandırmanız mümkündür. Bu sebeple daha kaliteli, ilginç videolar hazırlarsanız daha çok görüntüleme alabilir, bunun sonucunda kazancınızı da arttırabilirsiniz. Burada şu gibi maddelere dikkat edilmelidir;

  1. Yüksek Çözünürlüklü Videolar Yükleme
  2. Açıklama Yazma ve SEO Kurallarına Uyma
  3. Konuyu Tam Olarak İşleme
  4. Dakika Atlama İmkânı Verme
  5. Kaliteli Videolar Çekme

Böylece abone ve takipçilerinizi arttırarak, gelirinizi yükseltmeniz mümkündür.

Yüksek Çözünürlüklü Videolar Yükleme

Her kullanıcının YouTube kazanç tablosu değişmektedir. Bunun yükselmesi için, izlenmesi artmalıdır. Bu bakımdan kullanıcıların istek ve arzularını bilip, buna göre video hazırlamanız gerekir. Bunun koşullarından ilki, videoların yüksek çözünürlüklü olmasıdır.

Özellikle YouTube içerisinde kullanıcılar HD kalite görmek istemektedir. Eğer onlara bunu sunmazsanız, sizin yerinize tercih edebilecekleri çok sayıda seçenek vardır. Böylece izleyici kayıpları olacak, geliriniz artmak yerine azalacaktır.

Eğer kameranız yeterli değilse, değiştirmeniz bu bakımdan en büyük şarttır. Ayrıca farklı ekipmanlar kullanıyorsanız, bunların da yüksek kaliteyi desteklemesi gerekir.

Açıklama Yazma ve SEO Kurallarına Uyma

YouTube içerisinde kullanıcılar bir konuda arama yaptığı zaman, ilk videodan başlamakta ve kısa sürede çözüm bulmaktadır. Dolayısıyla ne kadar yukarıda olursanız, aldığınız izlenme o kadar artacak, böylece kazancınız da yükselecektir.

Bunu sağlamanın en kolay yolu açıklama yazmaktır. Her ne kadar izleyenler genelde bunları okumasa da en az 300 kelime video ile ilgili bir açıklama yazar ve konuyla ilgili anahtar kelimeleri kullanırsanız, platform tarafından kullanılan botlar sizi daha yukarıda gösterecek, böylece izlenmeleriniz artacaktır. Video başlığını da anahtar kelimelere göre düzenlemek bu konuda yardımcı olacaktır.

Konuyu Tam Olarak İşleme

Her izleyici, videonun kendine konu ile ilgili tam çözü sunmasını, güzel bir şekilde işlenmesini talep eder. Aksi durumda beğenmeyeceği için izlemez. Böylece kazancınız keskin şekilde düşer. Aylık YouTube para kazanma hesaplama sonuçlarınızın yüksek olmasını istiyorsanız, videoda ele aldığınız husus neyse, tam bir kullanıcı deneyimi sağlamanız gerekir.

Eğer bilgilendirme kanalıysanız akıldaki tüm soru işaretleri giderilmelidir. Yemek kanalıysanız tarif tam ve eksiksiz olmalı, size özel püf noktalar bulunmalıdır. Kozmetik kanalıysanız, ürünleri doğru tanıtmanız, özel ve kaçırılmaması gereken noktalara mutlaka değinilmelidir.

Dakika Atlama İmkânı Verme

Eğer videoları izlemek istiyorsanız, yayınlayıcı gözünden değil bir izleyici olarak düşünmeniz gerekir. Bundan sonra tahmin edilebileceği üzere, girişler çoğu zaman izlenmez. Kişiler konuya girişi bulmaya çalışarak, buradan başlamak ister.

Videonuzda hangi saniyede neyi anlattığınızı gösteren belirteçler koyarsanız, izleyiciler böylece merak ettikleri konunun nerede olduğunu görebilir. Böylece memnuniyetleri daha fazla olacağı için, izlenme oranlarınız da artar. Buna aboneleriniz de dâhildir.

Kaliteli Videolar Çekme

Eğer YouTube kazanç tablosu sonuçlarının yükselmesini istiyorsanız, videolarınız kaliteli olmalıdır. Bu bakımdan şu konulara dikkat edilmelidir;

  1. Ses tonunuzun uygunluğu
  2. Videonun nerede, nasıl çekildiği
  3. Video nelerin göründüğü
  4. Efekt kullanılıp, kullanılmadığı
  5. Diğer videolardan özgünlüğü

Bunlara dikkat ederseniz izlenmeleriniz, böylece görüntülenmeniz de artar.

YouTube’da Kaç Abone Ardından Kazanç Elde Edilebilir?

Birçok kişi YouTube’da kaç aboneden sonra para kazanılır sorusunu sormaktadır. Eğer iş ortaklığına başvuracaksanız, 1000 aboneniz olmalıdır. Aksi halde başvuru yapılmaz. Reklam almak için bir sınır olmasa da, yeterli takipçi yoksa firmalar sizi kabul etmeyecektir. Zira tanıtımın ulaşacağı kişi sayısı sınırlıdır.

Bu nedenle ne kadar yüksek takipçiniz olursa, sizin için kârlıdır.


Yorum Yapwidget-1

MAIL ADRES

info@sosyalat.com

widget-2

TELEFON

0850 307 54 67