Youtube’da Nasıl Trendlere Girilir?

Youtube’da Nasıl Trendlere Girilir?

Youtube’da nasıl trendlere girilir noktasında en temel etken izleyici sırası olmaktadır bu durumda büyük bir izleyici kitlesine sahip olmak gerekir. Bunun dışında trendlere girmek için uygulayabileceğiniz birçok yol bulunmaktadır. Sanal dünyada en fazla rağbet gören platformlardan olan Youtube, bir video barındırma sitesidir bununla beraber son dönemde popüler mesleklerden olan Youtuber olmak konusunda günümüzde iyi gelirler elde edilmektedir.

Youtube üzerinde para kazanmak için kişilerin öncelikle bir Youtuber olması gerekiyor. Bunun dışında Youtube üzerinde ne kadar fazla bir kitleye erişirseniz o kadar fazla para kazanabilirsiniz fakat büyük bir kitle elde etme yollarından biri Youtube trend sıralaması içerisinde girmek ve daha çok kitleye ulaşmak. Böylece bireyler kanallarından gelir elde ederken daha geniş kitlelere ulaşabilirler.

Youtube Trendler Nasıl Belirleniyor

Youtube trendleri bakıldığı zaman belli başlı prensiplere göre belirlenmektedir. Youtube Trendler nasıl belirleniyor bakıldığında rol oynayan en büyük etmenler bakıldığı zaman video yayınlandığı andan itibaren elde edilen bir görüntüleme patlamasında video trendlerine girilebilir. Yayınlanan videonun görüntülenme süresi konusunda örnek olarak 10 dakikalık bir videonuz bulunuyorsa ve izleyiciler 10 dakikaya yakın bir bölümü izlemişse trendlere girilir. Youtube trendler nasıl belirleniyor bakıldığında,

 • Abonelerinizin istikrarlı olma durumuna bakıldığı zaman videolarınızı izleyen kişiler aynı gün içerisinde veya aynı hafta içerisinde tekrardan dönüş yaparak videonuzu izliyorsa trendlere girebilirsiniz.
 • İçerik ile beraber başlık uyumu önemli olmaktadır ve başlıklarınızla beraber video içerisindeki içeriklerin uyumlu olması gerekir ve böylece trendlere girme olasılığınız artar.
 • Sadece yüksek sayıda kişiye erişim sağlama ile beraber daha iyi bir görüntü sağlama trendlere girmek için yeterli değildir bu sebeple kişilerin düzenli içerik yapması da önemlidir.
 • Youtube algoritması sürekli olarak değişkendir ve algoritmaya göre trende çıkma durumu değişebilmektedir. Özellikle videolarda izleyici, beğeni sayısının yüksek olması trende çıkma açısından avantaj sağlar.

Youtube Trendlere Nasıl Girilir

Youtube trendlere girerek daha iyi bir şekilde hesabınızı kullanabilir, daha çok kitle elde edebilirsiniz. Youtube trendlere nasıl girilir bakıldığı zaman özellikle videolarınızın ilk 3 gün içerisinde yüksek izlenme yapması gerekmektedir bunun dışında abonelerinizi arttırmanız ve uzun süreli içerikler oluşturulması önelidir. Youtube trendlere girmek için izlemeniz gereken adımlar şu şekildedir,

 • Youtube içeriklerinizde belli bir alan belirleyin ve sonrasında belirlenen bu alan dışına çıkmamanız gerekmektedir.
 • Belirli günler içerisinde düzenli şekilde içeriklerin sağlanması önemlidir ve özellikle kanallarını düzenli olarak kontrol eden kişiler daha sık şekilde trendlere girer.
 • Abonelerinizi arttırarak daha çok kişiye erişin buluna birlikte günün trend olan içeriklerinden esinlenebilir ve sizlerin videolarında neyin eksik neyin fazla olduğunu belirleyebilirsiniz.
 • Dışarıdan video görüntülemeleri her zaman trende çıkartır özellikle Facebook, Twitter gibi sosyal medya platformlarımda sosyal medya üzerinde sıklıkla paylaşılan içeriklerde iyi izlenme sayısı sağlar.
 • Kullanıcılar bir videonuzu izlediği zaman tekrardan kanalınızı ziyaret etmesi iyi bir etkileşim sağlar ve böylece kullanıcılar birikerek videolarınızı trende çıkartabilir.
 • Doğru başlık ile beraber doğru içerik kullanımı bu işin teknik noktasında önemlidir. Özellikle bir video milyon izleyici sayısına ulaşsa da ve içerik ile başlık tutarsız olursa trendlerde görünmez.

Youtube Trendlere Girmenin Önemi Nedir

Youtube trend videolar bakıldığı zaman önemi oldukça büyük olmaktadır bununla beraber gelecek vadeden kanalda bir videoyu trendlere sokarak kısa bir süre içerisinde on binlerce abone kasılabilmektedir. Bu durumda kanal kısa bir sürede para kazanması imkânı verir ve kanal büyür. Bu noktada, rekabette büyük ve trendlere çıkmak her zaman aynı reaksiyonu vermez.

Günümüzde Youtube kanallarına bakıldığı zaman geniş kitlelere hitap eden kanallarda kısa bir sürede büyümesi ile beraber haksız olduğu düşünülen videolarda ciddi bir şekilde beğenilmiyor olabilir. Bu sebeple Youtube trend videolar listesi içerisine girmek zor olmaktadır ve insanların ilgi çekici alanlarını belirlemek önemli bir konudur.

Youtube Trendlere Nasıl Çıkılır

Youtube trendlere nasıl çıkılır konusuna bakıldığı zaman video kalitesi, yorum sayısı, beğeni sayısı, videolardan abone olan kişiler gibi birçok durum videoların trendlere girmesini sağlayabilir. Günümüzde trendlere çıkan videolar genellikle müzik videoları ile dizi fragmanları olabilmektedir. Diğer yandan şaşırtan ve bir anda gündem olan videolar trendlerde yerini almaktadır. Fakat sırf dikkat çekmek adına spam, yanıltan içerikler üretilmemesi gerekir ve insanların aradıkları şeyi sunma konusunda nazik olmaya özen gösterin.

Ünlü Youtuber Kişiler Nasıl Trend Oluyor?

Yüksek kitleye sahip olan Youtuber bireyler çok fazla aboneye sahip olduğu için ilgi çekici içerikler ürettikleri zaman trendlere girebilirler. Youtube trend listesine girmek istedikleri zaman bu noktada ekstra bir çaba göstermelerine gerek kalmaz ve bu Youtuber olan kişiler aynı zamanda partner olan şirketleri ile desteklendikleri için kanallarında izlenme ve abone sıkıntısı çekmemektedirler.

Youtube trendler gözükmüyor bakıldığında Youtuber olan kişilerin her zaman tüm videoları trendlere çıkmaz bununla beraber trend listesine girmek için ayrı bir çaba gösterilmesine gerek kalmaz ve aynı zamanda abone ile izlenme sıkıntı çekmezler. Çapraz pazarlama taktiği ile beraber farklı kanallar üzerinde de adlarından sürekli olarak söz ettirmektedirler.

Youtube Trend Video Hilesi Var mı?

Trendlere çıkabilen videolara bakıldığı zaman birçok farklı formatta videolar bulunur. Bu videoların etkileşimlerine bakıldığı zaman videoların etkileşimleri düşük olmasına rağmen günlerce trendlerde kalabilirler ve burada partner şirketlerin müdahale konusunda söz edilebilmektedir bunun yanı sıra reklam veren konumda olan kanallarda videolar daha sık trendlere çıkar ve bu noktada parayı veren kişiler anlık olarak trendlere çıkabilmektedir.

Youtube trendlere çıkmak için video hilesi bakıldığında tanınmayan ve videolarında emek bulmayan kanallar için geri dönüş alma durumu zorlaşabilir. Bu sebeple SMM panelleri ile kişiler Youtube üzerinde etkileşim kasmak için para yatırarak hesaplarını popüler hale getirmektedirler. Bu yöntemler genellikle garanti yöntemlerdir fakat kişiler bu durumu kullanmazlarsa eskisi gibi hesapları ilgi görmeyebilir.

Hangi Youtube Videoları Trende Giriyor?

Trendlere giren videolar Youtube

Trend videolar bölgeden bölgeye değişebilmektedir özellikle ülkemizde dizi fragmanları ile beraber müzik videoları trenlere girmektedir. Bununla beraber dikkat çeken videolar da trendlere girebilmektedir. İzlenme sayısında meydana gelen bir anlık artışlarda Youtube üzerinde trende sokmaya olanak sağlamaktadır. Hangi Youtube videoları trende giriyor bakıldığı zaman,

 • Trend videolara girmenin yollarına bakıldığı zaman çarpıcı başlıklar atan videoların trendlere girmesi daha yüksek oluyor bunun sebebi de insanlar tarafından gündem ile bir anda ilgi görmesi olmaktadır.
 • Video görüntülendikten sonra anlık bir görüntüleme patlaması durumunda videolar tende girmektedir.
 • Trend videolar kısmında genellikle yüksek abone sayısına sahip olan kanallar bulunur ve anlık görüntülenme sayısı da yüksektir.
 • Dış bağlantıları güçlü olan videolara bakıldığında videolar farklı sitelere eklenerek bu siteler ile izlenmesi durumunda videolar trendlere çıkar.

Gibi video içerikleri trendlere sokabilmektedir. Youtube algoritması değişkendir bu sebeple trendlere çıkmak için algoritmayı anlamak önemlidir. Böylece Youtube üzerine kanal bilinirliğinizi arttırabilirsiniz. Youtube üzerinde trendlere çıkmak kanallara birçok avantaj sağlar bu sayede kişiler popülerlik elde ederken kanallardan gelir elde edebiliyorlar.


Yorum Yapwidget-1

MAIL ADRES

info@sosyalat.com

widget-2

TELEFON

0850 307 54 67