Youtube'da Nasıl Hikâye Paylaşılır?

Youtube'da Nasıl Hikâye Paylaşılır?

YouTube her ne kadar birçok kişi tarafından video paylaşım platformu olarak bilinse de, YouTube hikâyesi çok da kısa olmayan bir süre önce hayatımıza girmiştir. Her ne kadar bir dönem içerisine ses kitaplığından müzik ekleme seçeneği olsa da, fazla kullanılmaması sebebiyle kaldırılmıştır.

YouTube hikâyeler kapsamında abonelerinize daha iyi hitap edebilir, onların ilgisini de daha iyi çekebilirsiniz. Sadece akıllı telefonlarda izlenebilen bu durumlar, 1 değil tam 7 gün boyunca yayında kalmaktadır. Bu nedenle oldukça pratik bir yapısı bulunur.

Ancak burada kitleniz çocuklara özel şeklinde ayarlandıysa, bu seçenekten yararlanamazsanız. Ayrıca kullanmanız için bir şart da vardır. Eğer YouTube hikâyeler açılmıyor diyorsanız, bunun temel nedeni budur.

Zira 10,000 kullanıcıya erişmemişseniz, aktif hale gelmeyecektir. Bu sayıya ulaşmışsanız, 7 güne dek beklemeniz önerilir. Buna ek olarak her cihazda bu özellik henüz desteklenmemektedir.  Bu durumların tümünde, platform ile iletişime geçerek bilgi almanız gerekir.

YouTube Hikâye Nasıl Yapılır?

Hikâyeler birçok sosyal medya platformunda sevilerek kullanılan paylaşım türleri arasındadır. Bu sebeple YouTube içerisinde de bunların nasıl kullanılacağı büyük bir merak meselesidir. Eğer aşağıdaki işlemleri takip ederseniz, kısa yoldan çözüm bulabilirsiniz;

 1. Akıllı telefonunuzdan YouTube’a girin.
 2. Hesabınızda oturum açtıktan sonra oluştur üzerine dokunun.
 3. Hikâyeleri seçerek, fotoğraf/video çekme düğmesine dokunun. Bir kere dokunmak fotoğraf, basılı tutmak video içindir.
 4. Efekt ekledikten sonra yayınlayın.

Eğer çıkartma eklemek istiyorsanız sağ üst köşeden çıkartmaları seçmeniz gerekir. Burada video, bahsetme ve konum çıkartması olmak üzere üç seçenek vardır.

YouTube Hikâyelerinde Video Nasıl Silinir?

YouTube içerisinde birçok içerik üretici, farklı sebeplere dayanarak içeriği silmeyi tercih eder. YouTube hikâye nasıl atılır sorusuna yanıt verdikten sonra en çok sorulanlardan bir tanesi de doğal olarak video veya fotoğraf atılmışsa nasıl silineceğidir. Eğer aşağıdaki işlemleri takip ederseniz, bir cevap bulabilirsiniz;

 1. Mobil cihazınızdan YouTube’a girin.
 2. Oturumunuz kapalıysa tekrar giriş yapın.
 3. Yüklediğiniz hikâyelere dokunun.
 4. Silmek istediğiniz içeriği gelin.
 5. Menü butonuna dokunduktan sonra sil üzerine dokunun.

Ancak bu işlemleri yapmadan önce dikkat etmeniz önerilir. Zira paylaşımınızı geri alamama ihtimaliniz de bulunmaktadır. Şayet silmek için emindeniz, bu maddeleri takip ederek başarılı bir şekilde bitirmeniz mümkündür.

YouTube Hikâyelere Yapılan Yorumlara Nasıl Cevap Verilir?

Her sosyal medya ağında olduğu gibi YouTube içerisinde de yorum yapma özelliği vardır. Bazı yayıncılar, bir takım yorumlara yanıt vermek istemektedir. YouTube sadece bunu yanıtlamanızı değil; fotoğraf veya video ile yanıt vermenize imkân tanımaktadır.

Eğer nasıl kullanabileceğinizi merak ediyorsanız, şu işlemleri yaptıktan sonra kullanım yapabilirsiniz;

 1. Telefondan YouTube’a giriş yapın.
 2. Eğer önceki hesabınızdan çıkmışsanız, oturumu yeniden açın.
 3. Profil resminize dokunarak hikâyeleri açın.
 4. Ekranda görülen yorumlar üzerine dokunun.
 5. Hikâye ile yanıtla üzerine dokunun.
 6. Ardından fotoğraf çekerek veya video kaydı alarak, yayınlayın.

Böylece aboneleriniz dikkatini daha fazla çekebilir, kanalınıza daha fazla bağlanmalarını sağlayabilirsiniz.

YouTube Hikâyeler Nasıl İzlenir?

Her sosyal medya ağında hikâyeler yoğun bir şekilde izlenir. YouTube hikâyeler de bu sebeple yoğun bir ilgi görür. Ancak birçok kişi tarafından nasıl izlendiği henüz bilinmez. Bunun nedeni, platformun bu güncellemesini öğrenmemiş olmak verilebilir.

Eğer burada paylaşılan bir hikâyeyi izlemek istiyorsanız, yapmanız gerekenler diğer ağlarla ile aynıdır. Zira bir hikâyeye henüz bakmamışsanız profil resmi çevresinde renkli bir daire bulunacaktır. Şayet üzerine dokunursanız, hemen görüntülenmeye başlar. Videolar içerisinde ileri geri yapmak için sağ ve sol kısma dokunulur. Durdurmak için de ekrana basılı bırakılır.


Yorum Yapwidget-1

MAIL ADRES

info@sosyalat.com

widget-2

TELEFON

0850 307 54 67