YouTube’da Beğeni Sayısını Nasıl Arttırabilirim?

YouTube’da Beğeni Sayısını Nasıl Arttırabilirim?

YouTube’da beğeni (like) sayısını nasıl arttırabilirim? YouTube birçok insanın içerikler ürettiği, çeşitli video formatları ile büyük kitlelere ulaştığı bir sosyal medya platformudur. Burada izleyiciler yayınlanan videolardaki içeriklere göz atarak eğer içerikten ve paylaşılan videodan hoşnutsa like atabilmektedir. Bir videoya gelen beğeni sayısı izleyicinin video paylaşan YouTube kullanıcısının takdir etmek için kullandığı iki yöntemden biridir. Bir diğer de yorum yapmaktır. Peki, YouTube’da beğeni sayısı nasıl arttırılır, bunu için şunları yapmanız önerilmektedir;

  • Videolarınızda yönlendirmede bulunmak
  • Kitlenize hitap eden içerikler çekmek
  • Doğrudan beğeni isteğinde bulunmak
  • Çeşitli beğeni arttırma uygulamaları kullanmak

Videolarda yönlendirme kullanmak en sık tercih edilen yöntemdir. Videolarınızın beğeni alması içeriğinizin okurlar tarafından sevilerek izlendiğinin göstergesidir. YouTube videoları içerisinde yer alan çıkartmalar, ok işaretleri ve beğeni gösteren bir buton etkili olabilmektedir. Genellikle YouTube videoları içerisinde bir kart içerisinde beğeniye yöneltilmektedir. Bu sayede eğer kullanıcı unutuyorsa beğenmeyi hatırlayacaktır.

Eğer videolarınız yeterince beğeni almıyorsa kitleniz bu içerikleri beğenmiyor olabilir. Bu sebeple yüksek beğeni için ilgi çeken, beğenilen videoları çekmeyi tercih edebilirsiniz. Beğenileri doğrudan izleyiciden izlemenizde bir sorun yoktur. Hatta YouTube yönetimi bu konuda YouTuberları yönlendirmektedir. Yani sosyal medya yönetimi bu konuda bir problem olmadığını belirtiyor. YouTube’da like sayısını nasıl arttırabilirim diye soruyorsanız videolarınızda “Videomu beğenmeyi unutmayın” şeklinde hatırlatmada bulunabilirsiniz.

YouTube beğeni arttırma için kullanılabilecek birçok farklı site bulunmaktadır. Ancak bu sitelerden gelen beğenilerin bot olması sayfanızın kalitesi açısında risk teşkil edebilir. Ayrıca YouTube algoritması bu sitelerden gelen sahte hesapların veya bot hesapların kanalınızda yoğunluğunu tespit ederse banlanma durumu söz konusu olacaktır. Bu sebeple beğeni sayınızı arttırmak ve daha fazlası için sosyalat.com sitesini ziyaret ederek detaylı bilgi alabilirsiniz…

YouTube Abone Nasıl Arttırılır?

Abone sayısı arttırma YouTube

YouTube abone nasıl arttırılır, abone gelmesi için neler yapılabilir? YouTube yüksek abone sayısına sahip olan kanallara reklam önermesinde bulunmaktadır. Bu yönden abone kazanmak birçok YouTuber için oldukça önemlidir. Peki abone sayısı nasıl arttırılır, bununla ilgili şu yöntemler denenebilir;

  • Video sayınızı arttırın
  • İçerik kalitesine özen gösterin
  • Düzenli olarak paylaşımda bulunun
  • Videolarınızı izleyicilerin yönlendirmesine izin verin
  • Yorumlarda ve çeşitli kısımlarda doğrudan izleyici ile etkileşim kurun
  • YouTube dışında diğer sosyal medya hesaplarını da kullanın

Tüm bu yöntemleri uygulamak YouTube abone nasıl arttırılır sorusuna cevap olarak verilebilir. Sık ve düzenli olarak video atmak sadık bir izleyici kitlesi oluşturulması için idealdir. Çünkü izleyiciler video içeriklerinizi düzenli olarak gördüğünde sizin paylaşımlarınızı izleyecektir. Üstelik YouTube izleyicisi hoşlarına giden içerikleri sıklıkla izleyeceği için kaliteli ve özen gösterilmiş içerikler çekmeniz abone sayısında artış için etkili olabilmektedir.

İzleyicilerden gelen değerlendirme ve yorumları dikkate alabilirsiniz. Elbette yapıcı eleştiri ve tavsiyeler olduğu sürece aksi halde toksik yorumları düşünerek hareket etmek pek de mantıklı olmayacaktır. Bu yorumları okurken onlarla konuşmak, cevap vermek ve iyi bir etkileşim sağlamak izleyicilerin gözünde değer yargısı oluşturmaktadır. Bu sayede izleyiciler size karşı olumlu bir izlenim gösterebilir. Ayrıca sosyal medya hesaplarında çeşitlilik sahibi olmak doğru bir kitle genişlemesi için iyi olabilmektedir.

YouTube Abone Sayısı Gösterme

YouTube kullanıcılar çeşitli nedenlerden dolayı YouTube abone sayısını gösterme ya da gizlemek isteyebilmektedir. Bu durumda ne yapılabilir? İzleyicilerden gelen aboneliklerin sayısı bazı kullanıcılar için önemliyken bazıları için önemsiz olabilmektedir. Bu sebeple isteğe bağlı olarak belli dönemlerde abone sayınızı gizleyebilir. Daha sonra YouTube abone sayısı gösterme isteği duyarsanız geri açabilirsiniz.

YouTube üzerinden bu işlemi yapmak için öncelikle hesabınıza giriş yapın. Sağ üst kısımda bulunan profil fotoğrafınıza tıklayın. Daha sonra ayarlar kısmına girin. Burada karşınıza birçok farklı seçenek çıkacaktır. Sol kısımda yer alan menü bölümünden gizlilik seçeneğine tıklayın. Burada yer alan abonelikleri gizli tut, duruma göre abonelikleri herkese aç şeklinde seçenekler göreceksiniz. Bu seçeneğe tıkladığınızda abone sayınızı gizleyebilir ya da herkese gösterebilirsiniz.

YouTube Abone Arttırma Ücretsiz

Çeşitli siteler sizden YouTube sayfanızın büyütmek adına abone arttırmak için ücret isteyebilmektedir. Bu durumda kullanıcılar YouTube abone arttırma ücretsiz şekilde yapılabilir mi sorusunu sormaktadır. YouTube abonesi arttırmak aslında içerik kalitesi ve kanalınıza özen göstermekle ilgilidir. İçeriklerinizi düzenli şekilde paylaşıyor olmak, video kalitenizi arttırmak, paylaşımlarınızda etkileşim almayı ve abone artışı görmenizi sağlayacaktır.

YouTube abone arttırma ücretsiz şekilde nasıl olabilir diye soruyorsanız takipçi sayınıza göre pay to pay sistemini deneyebilirsiniz. Bu oldukça basittir. Belli bir takipçi sayısına sahip olan kanallar bir gelir beklemeden bir sayfanın tanıtımını yapar. Bu sayfada geri dönüş olarak takipçilerine bu tanıtım yapan YouTuber’ı takip etmeleri konusunda yönlendirmede bulunur. Böylece takipçi sayınızda artış gözlemlenir.

Abone sayısının ücretsiz şekilde arttırmak için YouTube kanalınızı profesyonelleştirebilirsiniz. Belli abone sayısına sahip bir kanal belli bir medya şirketi ile anlaşarak ortak içerik paylaşımı yapabilmektedir. Bu medya şirketleri ajans sistemine sahiptir. Bu kanallar size içeriklerinizi büyütmek, takipçi kazandırmak için çeşitli yöntemler uygulamanız konusunda tavsiyeler verecektir. Sizde bu ajansların bir parçası olduğunuzu videolarınızda belirtebilirsiniz. Bu sayede ücret ödemede bir ajansa kayıtlı olarak YouTube abone arttırma ücretsiz şekilde gerçekleşmiş olur.

YouTube Like Kaç TL

Beğeni sayısı arttırma detayları

YouTube like kaç tl, like almak para kazandırır mı? YouTube alınan like sayısına göre ücret ödemesi yapmamaktadır. Like sayısı TikTok gibi sosyal medya kanallarında yaygın bir gelir yöntemidir. YouTube izlenme ve reklam gelirleri ile kanal sahiplerine ödeme yapar. Bu ödemeler içinde iki şart bulunmaktadır. Bunlardan ilki toplamda izleyiciler tarafından 4000 saat izlenme almış olmaktır. Bu analytics kısmında ya da hakkında kısmında görüntülenir. Ayrıca bir Youtube kanalının minimum 1000 takipçiye ulaşması gerekmektedir. Bu sayede para kazanma özelliği aktifleşir.

YouTube üzerinden para kazanmak için izlenme miktarında artış göstermek gerekmektedir. YouTube algoritması like alan içeriklere para ödemez. Ancak ön plana çıkarmaktadır. Para kazanmak için like sayısı bu yönden önem teşkil eder. İzlenmelerde her YouTube kullanıcısına ortalama 10 bin izlenme için fiyatlandırma uygulanır. Bu fiyatlandırma düşük bir gelir oluşturur, bu sebeple YouTuberlar videolarına reklam koyar. Bu reklamlar izleyicilerin video izlerken karşılarına otomatik açılan reklamlardır. Bu reklamların izlenmesi gelir sağlar. Eğer kullanıcı atlarsa reklamdan gelir söz konusu değildir.

Videolarda aşırı reklam kullanımı izleyiciyi sıkabilir. Bu sebeple dikkatli olmakta fayda vardır. Ayrıca YouTube bir Amerika şirketi olduğu için tüm YouTuberlara dolar üzerinden ödeme gerçekleştirmektedir. Bu da aslında yüksek kazancın başlıca nedenidir. YouTube beğeni arttırmak, takipçi sayısı arttırmak ve çeşitli mecralarda sorularınıza yanıt bulmak için sosyalat.com web sitesini ziyaret edebilirsiniz. Burada çeşitli alanlarda destek alarak sosyal medya hesaplarınızda kitlenizi büyütmeniz mümkündür. YouTube videolarınızı kaliteli ve düzenli içerikler paylaşarak yaparsanız yüksek kazanç elde etmek mümkündür. İzleyicilerinize keyifli dakikalar yaşatın ve videolarınızda bolca eğlenmeye ya da içeriğinize göre iyi bir bilgi videosu hazırlamaya özen gösterin.


Yorum Yapwidget-1

MAIL ADRES

info@sosyalat.com

widget-2

TELEFON

0850 307 54 67