Youtube Yorumları Nasıl Kapatılır?

Youtube Yorumları Nasıl Kapatılır?

Youtube yorum yapma, kullanıcılara bir video üzerine yorum yapma imkânı sunmaktadır. Böylece kişiler canlı ya da yüklenmiş bir videoya, görüşler yazabilir. Bu durum aynı zamanda kanalla doğrudan etkileşime geçmek için bir yöntemdir.

Ancak kanal sahipleri, bazı durumlarda yorum silmek ya da yorumları tamamen kapatmak isteyebilir. Bu durumda kişiler yorumlarda görüş belirtemeyeceği için kanalınız hakkında öneriler yapamayacak, beğenmediği noktaları dile getiremeyecektir. Bu da uzun vadede abonelerinizin de düşmesine neden olabilir.

Eğer Youtube yorumları kapatma yine de istiyorsanız, kanallar gerekli ayarlamalar ardından bunu yapabilir. Böylece videolarınızda olan yorum yapma özelliği, her kullanıcı için kaldırılacaktır.

Youtube Yorum Silme

Youtube yorumları nasıl kapatılır silme ile de yapılmaktadır. Burada kanalınız yorumlara kapatılmamaktadır. Ancak kanal sahipleri, aynı zamanda istediği yorumları da kaldırabilmektedir.

Eğer video yorumlarınızda silmek istedikleriniz varsa ilk olarak Youtube kanalına giriş yapılmalıdır. Hangi video üzerine işlem yapacağınızı seçtikten, üstten işlemlere gelmeniz gereklidir. Açılan menüden yorumlara gelmek yeterlidir.

Ekran, size her yorum üzerinde işlem yapma imkânı tanımaktadır. Buna yorum silme de dâhildir.

Youtube Yorumları Kapatma

Eğer silmek yerine doğrudan yorumları kapatmak istiyorsanız, Youtube bu özelliği de sunmaktadır. Bunun için öncelikle Youtube Studio üzerinde oturum açılmalıdır. Ardından sol tarafta yer alan menüden, “içerik” kategorisi seçilmelidir.

İstediğiniz videonun resmini seçtikten sonra “diğer seçenekler” menüsüne gelmeniz gereklidir. Burada yorumlar ve puanlar görülecektir. Burayı seçtikten sonra gerekli ayarları yaparak, kaydet demeniz yeterlidir.

Telefonda Youtube yorumları göremiyorum diyorsanız, bunun bir nedeni de kanalın kapatmış olmasıdır. Ancak bazı durumlar bir sorun da yaşanabilir. Bu durumda yorumlar yüklenmeyecektir.

Youtube Yorumları Görememe

Eğer Youtube yorumları göremiyorsanız ve kanal böyle bir ayar yapmamışsa, bir sorun olduğu anlamına gelmektedir. Youtube yorumlar yüklenmiyor için gerekli çözüm önerilerini kullanmak, problemi sona erdirebilir.

Youtube Oturumunu Açın

Eğer Youtube yorumlarını göremiyorsanız, bunun bir sebebi oturum açmamanız olabilir. Sorun bundan kaynaklıysa, oturum açmak size çözüm olacaktır. Eğer ekranın sağ üst köşesinden oturum açıp, sayfayı yeniden yüklerseniz, sonuçlara bakabilirsiniz.

Pek çok kullanıcı, oturum açtığında problemin çözüldüğünü ifade etmektedir. Dolayısıyla telefonda Youtube yorumları göremiyorum sorunu yaşayanlara da bu önerilmektedir. Ancak sorun devam ediyorsa, farklı işlemler uygulanmalıdır.

Tekrar Giriş Yapın

Youtube yorum yapma problemi, bazı durumlarda tarayıcıdan kaynaklı da olabilir. Bu durumda kullandığınız tarayıcıdan tamamen çıkıp, Youtube üzerinde ilgili videoya tekrar girdiğinizde, sorun çözülebilir.

Ancak bu durum, tüm sekmenilerinizi kaybetmenize neden olacaktır. Dolayısıyla öncelikle veri kayıplarını önlemek için kaydetmek önerilmektedir.

Sıralamaya Göz Atın

Bazı durumlarda kullanıcılar yorumları görebilse de bu kısmi bir görünme olmaktadır. Yani tüm yorumlar görüntülenememektedir. Sıkça rastlanan bu durum yorum sıralama özellikleriyle ilgilidir. Youtube yorumlar sıralanırken, bazı ölçüler vardır.

Eğer bu ölçüler arasında değişiklik yaparsanız, sorun çözülebilir. Bunun için önce en yeniler seçeneğine gider ve yeniden yüklerseniz, problemi kontrol edebilirsiniz.

Gizli Mod Kullanın

Eğer tüm bu seçeneklere rağmen Youtube yorum yapma problemi görüntülenmiyorsa bir sorun çerezler ve önbellek ile ilgili olabilir. Ancak bunu tespit etmek için, gizli mod üzerinde aynı duruma göz atılmalıdır.

Şayet gizli modda tüm yorumlar görüntüleniyorsa ve sorun görülmüyorsa, bu tarayıcıda sorun olduğunu göstermektedir.

Bunu teyit ettikten sonra gizli modu kapatarak, tarayıcı ayarlarına gelmeniz gereklidir. Ardından ayarlar kısmına gelerek, tarama verilerini temizle bölümüne ulaşmanız şarttır.

Sonrasında zaman aralığından tüm zamanları seçip, verileri temizle butonuna bastığınızda, tarayıcı geçmişi, önbellek, çerezler gibi unsurlar silinecektir. Ancak bunu yapmak, sizden hesaplarda yeniden oturum açmanızı isteyecektir.


Yorum Yapwidget-1

MAIL ADRES

info@sosyalat.com

widget-2

TELEFON

0850 307 54 67