Youtube Yeşil Ekran Sorunu Android

Youtube Yeşil Ekran Sorunu Android

Dünya genelinde en popüler olan video paylaşım platformu Youtube uygulaması kullanıcılarının en çok araştırdığı konulardan birisi de, Youtube yeşil ekran sorunu android olmaktadır. Pek çok Youtube kullanıcısının başına gelen bu can sıkıcı sorunu gidermek için bir takım basit yöntemler bulunmaktadır. Android işletim sistemi ile çalışan akıllı telefonlar ve cihazlarda rastlanan Youtube yeşil ekran sorunu için ilk olarak yapılması gereken şey ise bir başka cihazla videoyu izleyerek kontrolününün yapılması gerekliliğidir.

Android İşletim Sisteminde Youtube Yeşil Ekran Sorunu Nasıl Çözülür?

Android işletim sistemine sahip olan cihazlarda ve telefonlarda, Youtube videolarını izlerken video ekranın birdenbire yeşil olması, pek çok Youtube kullanıcısının başına gelen bir sorun olmaktadır. Bunun sebebi ise genellikle cihazın ya da telefonun donanımının düşük performans ile çalışmasından kaynaklanmaktadır. Bunun haricinde bu sorunun oluşma nedenlerinden biri diğeri de, grafik sürücülerinde yaşanan sorunlar olmaktadır. Bu nedenle bu sorunun çözümü için yapılması gerekenler ise sırasıyla şunlar olmaktadır;

İlk olarak android işletim sistemine sahip olan cihazın ya da akıllı telefonun ayarlar kısmına gidilmelidir.

Burada yer alan uygulamalar kısmına girilmelidir.

Daha sonra buradan Youtube uygulamasına girilerek ön bellek temizlemesi yapılmalıdır.

Bu işlemlerin sonucunda hala aynı sorun devam ediyorsa, Youtube uygulamasında tam bellek temizlemesi yapılmalıdır.

Bütün bu işlemlerin sonucunda Youtube videolarını izlerken oluşan yeşil ekran sorunu çözüme kavuşmaktadır.

Android İşletim Sisteminde Youtube Yeşil Ekran Sorununun Çözümü İçin Diğer Yollar Nelerdir?

Yukarıda anlatıldığı gibi android işletim sistemi ile çalışan cihazlarda ve akıllı telefonlarda gerekli olanlar yapıldığı halde, yeşil ekran sorunu devam ediyorsa, başka bir takım yolları da denemek gerekmektedir. Bunun için cihazlarda ve akıllı telefonlarda Youtube’u uygulama ile değil, tarayıcı ile açmakta çözüm yolu olmaktadır. Bunun için yapılması gerekenler ise şunlardır;

Youtube videolarında yeşil ekran sorunu yaşayan Youtube kullanıcılarının yapması gereken ilk şey videoları bir tarayıcı ile açmayı denemek olmalıdır.

Tarayıcıda da aynı sorun devam ediyorsa, Youtube videosu izlenen tarayıcıda ki, diğer sekmelerin tümünün kapatılması lazımdır.

Daha sonra ise akıllı telefonun ya da cihazın geneli için temizlik yapılması da çözüm yolu olmaktadır.

Bu nedenle android işletim sistemine sahip olan cihazda ve telefonda ayarlar kısmından geçici dosyaların ve çerezlerin temizlenmesi gerekmektedir.

Bundan sonra ise kullanılan web tarayıcısının ön bellek verilerinin temizlenmesi gerekmektedir.

Yine aynı şekilde bir başka çözüm yolu da, Youtube videolarının izlendiği tarayıcıyı güncellemektir. Bu nedenle Mozilla, Google Chrome ya da diğer tarayıcılarını en son sürümü olacak şekilde güncellemek lazımdır.

Bütün bunlardan sonra cihazın ya da telefonun kapatılarak, yeniden başlatılması lazımdır.

Böylelikle Youtube yeşil ekran sorunu kolaylıkla çözülmüş olmaktadır.

Youtube yeşil ekran sorunu genellikle android işletim sisteminde, telefonun ya da cihazın grafik ya da donanım sürücülerinden kaynaklanmaktadır. Bu nedenle Youtube videolarını seyrederken oluşan yeşil ekran çözümü için etkili olan diğer çözüm yolları ise şu şekilde sıralanmaktadır;

Youtube videolarını izlerken meydana gelen yeşil ekran sorununun çözümü için denenmesi gereken bir başka yöntemde, kullanılan cihazı ya da telefonu güncellemek olmaktadır.

Daha sonra ise kullanılan Youtube uygulamasını en son sürümüne güncellemek gerekmektedir.

Bir başka çözüm yolu ise kullanılan android işletim sistemine sahip olan akıllı telefonları ve cihazları resetlemek olmaktadır.

Bütün bu anlatılanların yapılması sonucunda, Youtube yeşil ekran sorunu çözüm yolları bir işe yaramıyorsa, telefon ya da cihazlarda daha ciddi sorunların olduğu anlaşılmaktadır. Bu gibi durumlarda ise cihazı ya da telefonu en yakın olan yetkili servise götürmek en iyi çözüm yollarından birisi olmaktadır.


Yorum Yapwidget-1

MAIL ADRES

info@sosyalat.com

widget-2

TELEFON

0850 307 54 67