YouTube Saniyelik Yorum

YouTube Saniyelik Yorum

YouTube saniyelik yorum özelliği geliyor! Google YouTube yorumları ile alakalı bir özelliği test etmeye başladı. Bu kapsamda izleyiciler, ilgili videolara hemen yazabilmekte. IOS ve Android işletim sistemleri için test edilmeye başlanan özellik hakkında bir çıkış tarihi verilmiş değil.

Amerika Birleşik Devletleri merkezli olan Google, YouTube için yeni bir özellik testi yaptığını belirtti. Android ve IOS işletim sistemleri için olan testler, özellikle hem video izlemek hem de yorumları okumak isteyenler için güzel bir fırsat sunulmakta. Görüldüğü üzere ayrıca videonun en önemli yerinin neresi olduğu da anlaşılabilecek.

Böylece özel bir konu arayanlar doğrudan buraya bakarak, kısa sürede çözüm önerisi bulabilecek.

SoundCloud Üzerinden Bilinmekte

Google tarafından YouTube üzerinde denenen bu özellik, SoundCloud kullanan kişiler tarafından da bilinmekte. Nitekim bu müzik platformunda kişiler şarkının herhangi bir saniyesine yorum yazarak, herkese görülür vaziyette paylaşabilmekte.

YouTube tarafından getirilen yeni özellik de buna imkân tanımakta. Bu sayede kişiler herhangi bir videoya videonun istediği saniyesine yorum yazarak, orada ne olduğuna dair kişileri bilgilendirebilmekte.

Kısıtlı Kullanıcı İle Test Yapılmakta

Peki, özellik ne kadar bir kullanıcı kitlesiyle test ediliyor? Burada kısıtlı bir kullanıcı topluluğu söz konusu. Bu oldukça kısıtlı olduğu için ilgili ekran görüntüleri de alınabilmiş değil. Android Police ekibi söz konusu özelliği yalnızca bir defa gördüğünü söylerken montaj bir görüntü de sunmuş durumda.

Burada görülen kadarıyla belirli bir saniyeye üzerinde bir baloncuk içerisinde yorum görülmekte. İzleyiciler doğrudan buraya gelerek izleyebilmekte. Örneğin giriş kısmını atlamak istiyorsanız konuya nerede başladığınızı yeni özellik sayesinde böylece belirtebilirsiniz.

Bahsetmiş olduğumuz Android Police ekibi, özelliğin henüz test aşamasında olduğunu dile getirmekte. Buraya yorum filtreleri aracılığıyla erişim yapılabilmekte. Burada yorum popülerliği yahut eklenme tarihine göre sıralama yapılabilmekte.

Özelliğin kullanıma sunulması ile beraber, kişiler videonun zaman çizelgesi üzerinden yorumlar görerek nerede ne olduğunu görebilecek. Eğer gereksiz durumlarla ilgilenmiyorsanız ve hemen konuya dâhil olmayı tercih ediyorsanız buraya gelerek hemen izlemeye başlayabilirsiniz.

Peki, Google söz konusu özellik hakkında açıklama yaptı mı? Bu konuda resmi bir açıklama hâlâ mevcut değil. Ayrıntılar bilinmediği için internet sürümüne gelip, gelmeyeceği de malum değil.

YouTube Yorumlar Ne İşe Yarıyor?

Peki, YouTube yorumlar ne işe yarıyor? Her ne kadar YouTube popüler bir platform olsa da, içerisine her gün yeni kanallar katılmakta. Bunların her birinin amacı hedef kitle oluşturmak, bir gelir sağlayabilmek gibi durumlar. Ancak yeni açılmaları nedeniyle temel özelliklerin ne işe yaradığı tam anlamıyla bilinmemekte.

Bunlardan bir tanesi de yorumlar ile alakalı. Yorumlar her ne kadar kişilerin görüşlerini belirtiyor gibi görülse de oldukça önemli. Zira çok sayıda izleyici bir video hakkında ayrıntılara bakabilmek için hızlıca yorumları incelemekte.

Platform belirli saniyeye kadar olan izlenmeleri de saymadığı için olumsuz bir durumda hemen çıkılabilmekte. Eğer gerekli zamana gelinmemişse video yüklenen kişi istediği izlenme sayısını alamamakta.

YouTube Yorumlar Önemli Mi?

Peki, YouTube yorumlar gerçekten önemli mi? Günümüzde birçok kişi video izlerken yorumları incelemekte. Bunun farklı nedenleri olsa da, önemli olduğu söylenebilir. Zira olumsuz yorumlar, eleştiriler çoksa hatırı sayılır derecede kişi izlemekten vazgeçmekte.

Bu sebeple video çekerken yorumların da göz önüne alınması gerekmekte. İzleyenlerin eleştirebileceği olumsuzlukların en aza indirilmesi şart. Aksi durumda kanalların izlenme ve beğeni açısından büyümesi oldukça yavaş olmakta.

Dolayısıyla olumlu yorumlar ne kadar fazla olursa kanala avantajı da o kadar yüksek.


Yorum Yapwidget-1

MAIL ADRES

info@sosyalat.com

widget-2

TELEFON

0850 307 54 67