Youtube Reklamlarından Nasıl Para Kazanılır?

Youtube Reklamlarından Nasıl Para Kazanılır?

Youtube reklamlarından nasıl para kazanılır bir hayli merak edilen detaylar arasında yer almaya başladı. Son zamanlarda meydana gelen ekonomik zorluklar herkesin düşündüğü detaylar arasında yer aldı. Herkesin influencerların reklamlar ve sponsorlar nasıl ve ne kadar kazandıklarını duyduğumuz gerçekleri vardır. Youtube ile iyi ek gelirler elde etmek mümkün olan durumlar arasında yer alır. Hatta detayları iyi bir şekilde bilen kişiler iyi bir strateji belirlere Youtube ek gelir olarak değil de ana gelir kaynakları olarak görebilirler. Eğer sizler de Youtube ile kazanç elde etmek istiyorsanız sosyalat.com farkı ile dilediğiniz an bizlerden destek alabilirsiniz. Çünkü kaliteli hizmetlerimiz ile sizlerin iyi gelirler kazanması için tüm fırsatları sunmaya devam ediyoruz.

Youtube ile para kazanmak için birçok farklı yöntem vardır. İlk olarak hangi yöntem ile ilerlenmek isteniyor olduğuna karar vermek gerekir. Şu an çekilen videolardan yapılan paylaşımlara kadar birçok etki ile insanların iyi bir gelir kapısı haline gelmiştir. İnsanların sosyal medya platformlarına çok yönelmesi, bu alanda daha iyi ilerleme fırsatları sunmasına olanak sunmuştur. Bu yüzden de sosyalat.com farkı ile her an sizlerin yanlarında yer almak, kaliteli hizmetleri sunarken daha iyi yerlere gelmeniz için olanak sunacağız. Sosyalat.com farkından yararlanmak için sizler de bu yazımızı sonuna kadar okuyarak öğrenmek istediğiniz tüm detayları öğrenebilirsiniz.

Youtube ile Ne Kadar Para Kazanılır?

YouTube ile para kazanma

Youtube ile ne kadar para kazanılır sorusu merak edilen detaylar arasında yer alıyor. Bu yüzden youtuberler ne kadar para kazanıyor sorusu en çok araştırılanlar arasında yerini koruyor. Bu soru her ne kadar en merak edilen detaylar arasında yerini alsa bile net bir cevabı yer almamaktadır. Çünkü Youtube platformu üzerinde içerik üreticilerinin genelini Google Adsense reklam ağı üzerinden kazandıkları bilinen gerçekler arasındadır. Üretilen reklam türlerine göre CPC tıklama oranlarına paralel olarak bin gösterim başı ödeme olarak değişiklik gösterdiği bilinen gerçekler arasındadır. Bunların yansıra lokasyonların da Youtube izleme paraları üzerinde olduklarını göz ardı etmemek gerekir. Adsesnse sistemlerinde farklı kategorilerin yer aldığını bilmekte fayda olacak. ABD, İngiltere, Kanada gibi akla gelen birçok alandaki kategorilerde bulunan kullanıcıların izliyor oldukları reklamlardan içerik üreticilerine 1000 gösterim başı 18 dolar ödedikleri biliniyor.

Youtube 1 milyon izleme başına kaç para kazanır sorusunun net yanıtları da yer almıyor. Çünkü bu oranlar kanallardan kanallara göre de değişiklik göstermesi ile dikkatleri çeker. Demem o ki her bir milyon kullanıcısı olan kişi de illa aynı paraları alacak diye bir durum yer almıyor. Videoların yer aldığı sıralar, videolarda gösterilen reklamlar gibi birçok seçenek ile para kazanmak için tıklama reklamlarına bakmak gerekir. Görüntüleme olan durumlarda en az 30 saniyelik süreç içerisinde reklamların görüntülenmesi de gerekir. Youtube Premium gelir durumları ise genel olarak üyelerin, yani bu platform üzerinde aylık bir abonelik ücretleri ödemesi ile videoları reklamsız izleyen kullanıcıların videolarda ne kadar zaman harcamış olduklarına göre değişiklik gösteriyor.

Youtube Reklamlarından Para Kazanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Youtube reklamlarından para kazanırken dikkat edilmesi gereken dört farklı adım vardır. Bunların neler olduklarını iyi bilmek insanların daha iyi gelirler elde etmeleri konusunda önemli olan adımlar arasındadır. Bu ipuçlarına bakılacak olduğu zaman;

 1. YPP olarak bilinen iş ortağı programı ile
 2. Sponsorlu videolar aracılığı ile
 3. Daha çok Youtube geliri sahibi olmak için kendi ürün ve hizmetleri satmak
 4. Youtube üzerinden para kazanabilmek adına markalama, SEO ve pazarlama adımları öncelik olmaktadır.

Youtube’den İş Ortağı İle Para Kazanmak

Youtube iş ortağı ile para kazanmak 2018 yılından bu yana geçerli olacaktır. Kullanıcıların bu platform üzerinden gelir elde etmelerine olanak sunar. Daha fazla kontrol sahibi olmaları için ilk olarak YPP olarak bilinen kısma başvuru yapmaları ve bunları da kabul etmeleri gerekiyor. Başvuru süreçlerine ek olarak bir yandan da kullanıcıların uygun olma şartlarını yerine getirmesi gerekir. Ardından başvurular yapılabilir.

Youtube ile Para Kazanma Şartları 2022

Youtube ile reklamlardan para kazanma şartları 2022 belli oldu. Bunlar;

 1. Son 12 aylık süreç içerisinde en az 4 bin saat üzerinde genel video izlemesine sahip olmak
 2. Kanalların Youtube iş ortağı programı politikalarına uygun olarak yer aldığından emin olmak
 3. Listede yer alan bölge ya da ülkelerden birisinde yaşama devam etmek
 4. Kanalda en az bin abone olması
 5. Google Adsense hesabın olması şartları aranır.

Youtube İş Ortağı Programı Başvuruları Nasıl Yapılır?

Youtube iş ortağı programı başvuruları yapmak için aşağıdaki adımlar takip edilir. Bu adımlar;

 1. Youtube hesabına giriş yapmak gerekir.
 2. İçerik stüdyosu kısımlarına girilir.
 3. Sol kısımda yer alan kanal > durum ve özellikleri seçmek gerekir.
 4. Para kazanma adımlarının altında yer alan etkinleştir adımları kontrol edilir.
 5. Ekranda yer alan adımları uyguladıktan sonra başvuru süreçleri tamamlanır.

Fakat 2019 yılı içerisinden bu yana kadar  Youtube programa başvuru ve kabul edilme sürelerinin en az bir ay olarak güncellemelerini yaptılar. Ardından onay gelmesiyle yaratıcı olan kaynaklar, araçlar ve destek kısımlarına erişim sağlanabilecek. Burada en önemli adım ise içeriklerden direk bir şekilde para kazanmaya başlanabilecek olmasından yanadır.

Adsense ile Para Kazanmak

Adsense ile para kazanma

Youtube, Google üzerinde yan kuruluş olarak nitelendirilen sosyal medya platformlarından bir tanesidir. Bu yüzden de Google’ın diğer ürünlerinden bir tanesi olarak da Adsense kullanılarak para kazanmalarına olanak sunuyor olmasından yanadır. Google Adsense yayıncılar ile beraber reklam verenlerin bir araya gelmesine yardımcı olan ücretsiz hizmet olarak gözlenir. Onaylı olan yayıncılar için bir izleyici genel olarak videolara giriş yaptıkları zaman kitle ya da içerikler ile alakalı olan reklamları görebileceklerdir.

Eğer izleyiciler o reklamlara tıklamaya devam ederse hesap sahipleri anlık olarak para kazanabileceklerdir. Reklam verenler genel olarak hedef kitlelerine ulaşım için kanal aradıkları biliniyor. Youtuberler ise bu noktada video içeriklerinden daha çok para kazanmak istiyor. Adsense bu anlarda iki farklı amaç için köprü görevi görüyor olduğu gözlenir. Youtube üzerinden Adsense ile para kazanma potansiyelleri genel olarak kanallar arasında değişiklik göstermektedir. Fakat içeriklerde üreticilerin en az 1000 abone altına inmemesi gerekir. 1000 izleyici tıklaması almasına rağmen ortalama olarak 3 ila 5 dolar arasında para kazanıyor oldukları ön görülüyor. Bu durum da günlük ortalama olarak 10 bin izleme alan bir kişinin günlük 30 dolar ve üzerinde ek gelirler elde edebilecekleri ön görülenler arasında yer alıyor.

Youtube kanallar ile para kazanmak için ilk olarak Adsense hesaplarına giriş yapmış olmak aranır. Buna başvuru yaparak hesaplar oluşturulmalıdır. Sadece hesap açmak ile de bitecek bir durum değildir. Görüntülenmek istenilen reklamların türlerinden kanalda yer alan reklamların formatlarına kadar belirli kararlar almak öncelikli olacaktır. Böylece kişiler iyi bir gelir kapısı olarak aralamayı başarmış olacaklardır.


Yorum Yapwidget-1

MAIL ADRES

info@sosyalat.com

widget-2

TELEFON

0850 307 54 67