Youtube Reklamları Kaldırma Nasıl Yapılır?

Youtube Reklamları Kaldırma Nasıl Yapılır?

Youtube reklamları kaldırma, Youtube kullanıcılarının güncel problemleri arasında yer almaktadır. Youtube, premium özelliğini piyasaya sürdükten sonra içeriklerde görülen reklam sayısı da oldukça artmıştır. Bu reklamlardan şikayetçi olan ve reklam engelleme yöntemlerini inceleyen bireylerin başlıca bu tarz konuları ele aldığını görmek mümkündür.

Youtube reklam engelleme için bilinen en yaygın seçeneklerden birisi Premium üyesi olmaktır. Premium üyesi olabilmek için belli bir paket satın almanız ve her ay düzenli ödeme yapmanız gerekmektedir. Bu her ne kadar yaygın bir kullanım şekli olsa da ücret ödemek istemeyen bireyler, alternatif seçenekleri incelemektedir. Konuyla alakalı olarak pek çok kaynak üzerinden sunulan içeriklerden yararlanarak reklam engelleme işlemini başarıyla gerçekleştirebilirsiniz.

Youtube Reklamlar Engellenebilir Mi?

YouTube reklam engelleme

Youtube uygulaması, Premium özelliği ile birlikte ön plana çıkarken, Premium kullanmayan kişiler nasıl reklam engelleyebileceklerini merak etmektedir. Youtube reklamlar engellenebilir mi sorusu ise bazı yöntemler kapsamında evet şeklinde cevaplanabilmektedir. Bunun için çeşitli kaynakları inceleyerek ne gibi yöntemleri kullanabileceğinize göz atabilirsiniz.

Dolaylı yoldan reklam engellemek istemiyorsanız bu durumda direkt Premium üyesi olmanız gerekecektir. Bu üyeliği gerçekleştirebilmek için gerekli adımları eksiksiz bir şekilde yerine getirmeniz yeterli olacaktır. Bunun dışında Premium özellikler sunan uygulamalar kullanmak, hile kullanmak ve Youtube tarafından sağlanan kodu kullanmak da tercih edebileceğiniz yöntemler arasındadır.

Youtube Reklam Engelleme Yöntemleri Nelerdir?

Youtube reklam engelleme yöntemleri nelerdir sorusuna yönelik verilebilecek cevaplar birden fazladır. Öncelikle pek çok içerikte görülmeye başlanan ve neredeyse içeriğin izlenmesine engel olan reklamlar, çeşitli işlemler ile engellenebilmektedir. Bunun için ihtiyaç duyacağınız ve tercih edebileceğiniz bazı reklam engelleme yöntemleri şunlardır:

 • Chrome eklentileri kullanmak
 • Youtube Premium üyesi olmak
 • Hile programları kullanmak
 • Youtube hediye envanterine tanımlanan kodu kullanmak
 • Kullanılan tarayıcıyı değiştirmek

Sıralanan bu yöntemler, Youtube Premium özelliklerden biri olan reklam engelleme adına tercih edilebilmektedir. Her birinin uygulanışı ve elde edilmesi birbirinden oldukça farklıdır. Bu noktada işinize yarayabilecek bu yöntemlerin nasıl uygulanması gerektiğine alt başlıklardan ulaşabilirsiniz.

Youtube Reklam Engelleme İçin Eklenti Kullanmak

Chrome eklentileri olarak tanınan pek çok eklenti çeşidi bulunmaktadır. Bu eklentiler arasında yer alan reklam engelleyiciler, Youtube kapsamında sıklıkla tercih edilmektedir. Youtube reklam engelleme 2021 başlığı altında bulabileceğiniz bu yöntem kapsamında yapmanız gerekenler aşağıda detaylı bir şekilde açıklanmıştır.

 • Öncelikle kullandığınız tarayıcıyı açın.
 • Menü kısmında yer alan eklentilere girin ve çıkan mağazayı ziyaret edin.
 • Mağazanın arama kısmına Ad Block yazarak çıkan ilk eklentiyi cihazınıza kurun.
 • Eklentiyi aktif hale getirdiğiniz takdirde sadece Youtube değil diğer sitelerde yer alan reklamlar da engellenmiş olacaktır.

Oldukça basit adımlara sahip olan eklenti yöntemi, Youtube uygulamasında karşınıza çıkan reklamları engelleme adına tercih edebileceğiniz en yaygın yöntem olarak bilinmektedir. Bunun dışında daha pek çok yöntemden yararlanarak reklamları engelleyebilirsiniz.

Youtube Reklam Engelleme İçin Youtube Premium Üyesi Olmak

Youtube reklam engelleme nasıl yapılır diyorsanız bu alanda karşılaşmanız muhtemel olan seçeneklerden birisi de Premium üyesi olmak şeklindedir. Aslında bir nevi Premium üyesi olmanız için ortaya çıkan bu reklamlar, siz üye olduktan hemen sonra ortadan kalkacaktır. Bunun için ayarlar kısmında yer alan Premium özelliği aktif hale getirmeniz yeterli olacaktır.

Her ay düzenli ödeme yöntemi belirleyerek Youtube tarafından sunulan Premium özelliğinden yararlanabilirsiniz. Kullanım amacınıza bağlı olarak öğrenci, bireysel ve aile paketlerinden birini tercih edebilir ve reklamsız video izleme keyfini yaşayabilirsiniz. Aynı zamanda arka planda oynatma seçeneği de bu yöntemi kullanmanız ile birlikte aktif hale gelecektir.

Youtube Reklam Engellemek İçin Hile Programı Kullanmak

Youtube, son zamanlarda pek çok içeriğe ev sahipliği yapması sayesinde sıklıkla ziyaret edilmektedir. Ancak uygulama içerisinde çıkan yoğun reklam, bu reklamların nasıl engellenebileceği sorularını akıllara getirmektedir. Youtube reklam engelleme ücretsiz seçeneği kapsamında sunulan birtakım hile programları, reklamların engellenmesi adına sunulan seçeneklerden biri haline gelmiştir.

Hile programları, hangi sosyal medya olursa olsun hesabınızı tehlikeye atabilecek bir potansiyele sahiptir. Youtube reklam engelleme amacıyla tercih edeceğiniz hile programları, Youtube tarafından tespit edilirse hesabınızın askıya alınma ve hatta kalıcı olarak kapatılma ihtimali olacaktır. Bu nedenle hile programlarının kullanılması pek önerilmemektedir.

Youtube Reklam Engellemek için Kod Kullanmak

Youtube reklam engelleme PC, bu platformda yer alan reklamların engellenebilmesi adına merak edilen başlıklardan birisidir. Youtube tarafından sunulan Premium özelliğinden sonra reklamların görülme oranları oldukça artmıştır. Bu noktada ücret ödeyerek Premium almak istemeyen bireyler, reklamları görmemek adına farklı yöntemleri araştırmaktadır.

Youtube hesabınızda bulunan ayarları ziyaret ettiğinizde hediye envanteri bölümünü rahatlıkla görebilirsiniz. Bu bölümde zaman zaman kişilere belirli kodlar verilmektedir. Bu kodları sizler için belirlenen adresi ziyaret ederek kullanabilir ve Youtube Premium özelliğinden ücretsiz bir şekilde yararlanabilirsiniz. Böylece sürekli ekranınıza gelen reklamlar da Premium özelliğe geçiş yaptığınız için artık kaldırılmış olacaktır.

Youtube Reklam Engelleme İçin Tarayıcı Değiştirme

Bilindiği üzere internete erişim sağlayabilmek için tarayıcılar kullanılmaktadır. Google Chrome gibi bilinen tarayıcılar, eklenti kullanılmadığı sürece reklamları önleme özelliği taşımamaktadır. Ancak reklam engelleme özelliğine sahip olan veya ayarlardan kolaylıkla reklam kapatıcı özelliği aktif hale getirebileceğiniz bazı tarayıcılar bulunmaktadır. Bu tarayıcılardan bazıları aşağıda maddeler halinde listelenmiştir.

 • uBlock
 • Opera
 • Microsoft Edge
 • Firefox

Sıralanan bu uygulamaların ücretsiz olmasının yanı sıra ücretli bir uygulama kullanmak isterseniz AdFrender uygulamasını edinebilirsiniz. Belirli bir ödeme yapmanız karşılığında sadece Youtube değil ziyaret edeceğiniz tüm sitelerde reklamlar engellenmiş olacaktır. Ancak bu tarz uygulamalara ödeme yapmak yerine direkt olarak Youtube Premium edinerek aylık ödeme yapabilir ve karşınıza çıkacak reklamların engellenmesini sağlayabilirsiniz.

Youtube Reklam Çeşitleri Nelerdir?

Youtube uygulamasının ziyaret edilmesi ile birlikte bazı reklamların görüldüğünü fark etmek oldukça kolaydır. Özellikle bir videonun açılması ile birlikte pek çok reklamın içeriği böldüğü ve belirli bir süre oynatıldığı görülmektedir. Youtube reklam çeşitleri ise bu surumun düzeltilmesi konusunda edinilmesi gereken bilgiler arasında yer almaktadır.

 • Discovery reklam
 • Yayın içi olan reklamlar
 • Bumper video
 • Videonun ortasında aniden çıkan reklamlar

Sıralanan bu reklam çeşitleri, uygulamayı ziyaret ettiğiniz anda karşılaşabileceğiniz reklam çeşitleridir. Bu reklam çeşitleri arasında en çok rahatsızlık duyulan ise yayın ortasında aniden çıkan reklamlar olarak tanımlanmaktadır. Yukarıda sıralanan yöntemleri tercih ederek de bu reklamların oynatılmasının önüne geçebilirsiniz.

Youtube Reklamları Atlanabilir Mi?

YouTube reklamlarını atlamak

Youtube reklamları atlanabilir mi sorusu da reklamların çıkmaması adına sorulan başlıklardan birisidir. Herhangi bir içeriğin oynatılması ile birlikte bazı aralıklarla reklamların içeriği böldüğü görülmektedir. Oynatılan içeriğin uzunluğuna bağlı olarak oynatılacak reklamlar da değişiklik gösterebilir. Bu noktada Youtube reklamlarının atlanılmasının çözüm olup olmayacağı merak edilmektedir.

Bir süreliğine çözüm olarak kullanılabilir olsa da bazı içeriklerde çıkan reklamların art arda olduğu ve hatta izlemenizin zorunlu olduğu reklamlar olabilmektedir. Bu durum canınızı sıkıyorsa reklam atlamak elbette bir çözüm olmayacaktır. Bunun yerine Premium üyesi olmayı ve eklenti kullanmayı deneyebilirsiniz. Aynı zamanda hesabınıza tanımlanan kodu kullanarak da ücretsiz Premium üyesi olabilirsiniz.


Yorum Yapwidget-1

MAIL ADRES

info@sosyalat.com

widget-2

TELEFON

0850 307 54 67