Youtube Premium Mu, Spotify Mı Daha Kullanışlı?

Youtube Premium Mu, Spotify Mı Daha Kullanışlı?

Youtube Premium mu, Spotify mı daha kullanışlı sorusu, müzik dinlemek ve aynı zamanda müzik dinlerken daha farklı tarzları keşfetmek isteyen bireylerin ikilemde kaldığı seçeneklerden birisidir. Bilindiği üzere Spotify, uzun zamandır müzik platformu olarak hizmet vermektedir. Bunun yanı sıra Youtube uygulamasına bağlı olarak çıkan Youtube Premium hizmeti de pek çok imkan sunmaktadır.

Örneğin Youtube uygulamasında yer alan içerikleri takip etmiyor ve sadece müzik dinlemek istiyorsanız Spotify kullanabilirsiniz. Ancak hem müzik dinlemek hem de içeriklerden yararlanmak istiyorsanız Youtube Premium üyesi olmanız çok daha mantıklı olacaktır. Çünkü Youtube Premium üyesi olduğunuz anda ücretsiz bir şekilde Youtube Music uygulaması da devreye girmektedir.

Youtube Premium Nedir?

YouTube premium detayları

Bir önceki başlıkta yer alan seçeneklerden birisi Youtube Premium olarak görülmektedir. Son dönemlerde pek çok kişi tarafından tercih edilen bu özellik, Youtube Premium nedir sorusu kapsamında ele alınmakta ve bilgi edinilmektedir. Konuyla alakalı olarak internet üzerinde yer alan pek çok kaynağı inceleyebilir ve bu özelliğin sunduğu imkanlardan haberdar olabilirsiniz.

Youtube, içerik üreticilerin yapmış olduğu içeriklerin yer aldığı ve aynı zamanda binlerce müziğin bulunduğu bir sosyal medya platformudur. Bu platformdan reklamsız video izleme özelliğinin yanı sıra arka planda oynatma gibi imkanlardan da yararlanabilirsiniz. Aylık belli bir ücret ödemeyi kabul ettiğiniz takdirde üyeliğiniz aynı gün içerisinde başlamış olacaktır.

Youtube Premium İmkanları Nelerdir?

Youtube Premium imkanları nelerdir sorusu karşısında bu platformu tercih etmeniz durumunda yararlanabileceğiniz özellikleri görebilirsiniz. Öncelikle daha önceden Youtube uygulamasını ziyaret ettiyseniz az çok ne gibi içeriklerin yer aldığını görebilirsiniz. Bu noktada Premium kullanıcı olduğunuzda Youtube tarafından sağlanan belli başlı imkanlar şu şekilde sıralanabilir:

 • Arka planda müzik veya video oynatabilirsiniz.
 • İnternet olmayan ortamlarda indirdiğiniz içerikleri izleyebilirsiniz.
 • Müzik dinlerken veya video izlerken reklam çıkması imkansız olacaktır.
 • Youtube Music uygulamasından yararlanabilirsiniz.
 • Çevrimdışı müzik dinleyebilir ve hatta size özel çalma listeleri oluşturabilirsiniz.
 • Podcast seçeneklerine göz atabilir ve yeni şarkılar keşfedebilirsiniz.

Sıralanan bu imkanları, yalnızca Youtube Premium üyesi olarak kullanabilir ve pek çok özellikten yararlanmanın keyfini çıkarabilirsiniz.

Youtube Premium Paketleri Nelerdir?

Youtube Premium alınacağı zaman sizden seçmeniz istenilen bazı paketler olacaktır. Üyelik adımları esnasında karşılaşacağınız bu paketleri Youtube Premium paketleri nelerdir başlığını inceleyerek daha önceden öğrenebilir ve ne gibi özelliklerin bulunduğunu görebilirsiniz. Yararlanabileceğiniz bazı paketler şu şekilde sıralanabilir:

 • 5 kişilik aile paketi
 • Youtube Music aile paketi
 • Tek kişilik Youtube paketi
 • Youtube Music bireysel paket

Sıralanan bu paketlerin her biri farklı fiyatlar üzerinden kullanıcılara sunulmaktadır. Bu paketleri inceleyerek ister bireysel isterseniz de aileniz ile kullanabileceğiniz paketleri tercih edebilirsiniz. Bunun için üyelik adımlarında sizden istenilen seçimi yapmanız ve kart bilgilerinizi girmeniz yeterli olacaktır.

Youtube Premium Üyeliği

Youtube Premium üyeliği nasıl olur veya üye olmak için yapılması gerekenler nelerdir gibi soruların bu alanda en çok merak edilen başlıklardan biri olduğu görülmektedir. Bir önceki başlıkta sıralanan paketler ve avantajlardan yararlanabilmek ve aynı zamanda Youtube Music imkanından faydalanabilmek için yapmanız gerekenler aşağıda maddeler halinde açıklanmıştır.

 • Youtube hesabınıza giriş yapın.
 • Ayarlar kısmından Premium seçeneğine tıklayın.
 • Satın almak istediğiniz paketi seçin.
 • Sizden istenilen kişisel bilgilerinizi ve ödeme bilgilerinizi ilgili alanlara yazın.
 • Daha sonra üyeliğinizi tamamlayın ve uygulamayı kullanmaya başlayın.

Sıralanan bu basit adımları uygulayarak Youtube Premium kullanıcısı olabilirsiniz. Böylece sizlere tanımlanan imkanlardan uygun fiyatlara yararlanabilirsiniz.

Spotify Nedir?

Spotify, yakın geçmişten bu yana aktif bir şekilde kullanılan ve her geçen gün daha fazla kişi tarafından ziyaret edilen bir müzik platformu olarak nitelendirilmektedir. Spotify nedir sorusu, oldukça genel bir başlık olarak ele alınmaktadır. Bu nedenle hem Spotify hakkında hem de üyelik hakkında bilgi edinmeniz mümkündür.

Spotify, bünyesinde ilk kez üye olacak kişilere 1-3 ay arasında ücretsiz kullanım imkanı sunmaktadır. Siz kendinize bir paket seçerek uygulamaya üye olabilir ve herhangi bir ücret ödemeden uygulamayı birkaç ay boyunca sınırsız kullanabilirsiniz. Ancak üye olmadığınız zamanlarda internetsiz kullanım veya reklamsız kullanım gibi imkanlardan yararlanmanız imkansız olacaktır. Çünkü bu imkanlar, Premium kullanıcılar için geçerlidir.

Spotify Özellikleri Nelerdir?

Spotify özellikleri nelerdir sorusu da Youtube ile Spotify üyeliği arasında ikilemde kalan kişiler tarafından ayrım yapma amacıyla araştırılan başlıklardan birisidir. Son zamanlarda iki uygulama arasında görülen benzer özelliklerin dışında her birini ayıran farklı imkanlar da bulunmaktadır. İkisine de üye olmadan önce bilmeniz gereken bazı Spotify özellikleri şunlardır:

 • Yurt dışı seyahatlerinde Spotify hesabınızı sınırlama olmadan kullanabilirsiniz.
 • Sesli kitaplara, şarkılara ve podcastlere erişim sağlayabilirsiniz.
 • En iyi ses kalitelerini ayarlayabilir ve şarkıları daha kaliteli tonlarda dinleyebilirsiniz.
 • Her bütçeye uygun paketler arasından size en uygun olanı seçebilirsiniz.
 • Silinen çalma listelerinizi birkaç tuşla geri getirebilirsiniz.
 • Dinlediğiniz şarkıya katkısı olan kişileri görebilirsiniz.

Spotify Paketleri Nelerdir?

Spotify kullanmaya karar veren bir kişi, Spotify paketleri nelerdir sorusunu inceleyerek kendisi için en uygun olacak paketi seçmekte ve üyeliğini kolaylıkla aktif hale getirebilmektedir. Birden fazla plan olması ve her bir planın birbirinden farklı özelliklere sahip olması, Spotify uygulamasının başlıca tercih edilme nedenleri arasındadır. Bu platformda Premium kullanıcı olmak istiyorsanız tercih edebileceğiniz belli başlı paketler şunlardır:

 • Premium Duo
 • Premium Aile
 • Premium Öğrenci
 • Premium Bireysel

Görüldüğü üzere farklı planlara sahip olan Spotify, öğrenci ve aile gibi kullanımlara pek çok özellik sunmaktadır. Aynı zamanda tek kişi kullanmak istemiyorsanız ancak bir aile kadar kalabalık değilseniz, sadece iki kişinin yararlanabileceği duo seçeneğini tercih edebilirsiniz.

Spotify Üyelik Adımları

Spotify uygulamasını indirdiğiniz anda bu platformu kullanmaya başlayabilirsiniz. Ancak şarkılar arası reklamlar olacak ve müzik keyfinizi bölecektir. Spotify üyelik adımları olarak adlandırılan Premium seçeneğini tercih edebilir ve reklam derdi olmadan bu uygulamayı sınırsız bir şekilde kullanabilirsiniz. Bunun için yapmanız gerekenler aşağıda açıklanmıştır.

 • İlk olarak Spotify giriş ekranından üyelik adımlarını tamamlayın.
 • Daha sonra Premium edinmeniz adına sizlere teklif sunulacaktır.
 • Bu tekliften yararlanarak plan sayfasına gidin.
 • Sizin için en uygun olacak planı tercih edin.
 • Daha sonra ödeme yöntemlerini belirleyin ve hesabınıza Premium bilgilerinizi tanımlayın.

Bahsi geçen bu Premium hesap adımlarını uygulayarak Spotify uygulaması dahilinde siz de Premium kullanıcı olabilirsiniz. Bu işlem sayesinde uygulama tarafından sunulan pek çok imkana erişebilir ve 7/24 müzik dinlemenin keyfini çıkarabilirsiniz.

Youtube Premium Fiyatları Mı Mantıklı Yoksa Spotify Mı?

YouTube Premium ve Spotify Fiyatları

Yukarıda bahsedilen Youtube ve Spotify paketlerine bakıldığı zaman fiyat farkının çok fazla olmadığını görmek mümkün olacaktır. Bu noktada Youtube Premium fiyatları mı mantıklı yoksa Spotify mı sorusu aklınıza gelecek ve seçim yapmanızı zorlaştıracaktır.

Fiyat farkının az olduğu bu iki uygulama arasında ayrım yapabilmek için sunulan özelliklere bakmanız yeterli olacaktır. Aynı zamanda Youtube Premium özelliklerine bakıldığı zaman Youtube Music uygulamasından yararlanabileceğinizi fark edebilirsiniz. Sonuç olarak sizin için en mantıklı olacak tercihi yapabilir ve seçiminizi belirleyebilirsiniz.


Yorum Yapwidget-1

MAIL ADRES

info@sosyalat.com

widget-2

TELEFON

0850 307 54 67