YouTube Mavi Tık Nasıl Alınır? Mavi Tik Alma Yolu

YouTube Mavi Tık Nasıl Alınır? Mavi Tik Alma Yolu

Youtube mavi tık nasıl alınır? Mavi tik alma yolu günümüzde artık teknoloji çağı olduğunu söylemek doğru olacaktır. İnsanlar artık sosyal medya ve televizyon aracılığı ile tanınmaktadır. Tanınan kişiler arasına baktığımız zaman çok fazla bu kişilerin ismini de kullanarak hesap açan kişi bulunmaktadır. Burada internet uçsuz bucaksız bir alan olduğu da bilinmektedir. Bu anlamda hesabın kötü kişiler tarafından yönetilmesi ve sahte hesaplar açılması da mümkün olmaktadır. Bu tarz durumların önüne geçebilmek adına kişilerin ünlü olan kişilerin hesabını onaylatması gerekmektedir. Hesabı onaylattıktan sonra kişinin kendisi gerçek kişi olduğu bilinmektedir. Dışarıdan takipçiler açısından hangi hesaba güveneceklerini bilmektedirler.

Sosyal medya hesaplarından ve ınstagram tarafından ve Youtube aracılığı ile kişiler reklam yapabilmekte kazanç sağlayabilmektedir. Maddi ve manevi olarak kişinin bu hesaplar aracılığı ile kişi kazanç sağlayabilmektedir. Sanat ile ilgilenen kişiler özellikle sanatlarının dışında kendi yaptıklarını da maddi olarak kazanca dönüştürebilmektedir.

Kanal doğrulama diğer bir isim olarak Youtube channel verify ya da Youtube channel verification bu kadar kolay değidir. Youtube kanallarının yanında tik işareti olmaktadır. Bu işaret bize bu kanalın doğrulanmış olduğu anlamına gelmektedir. Buna rozet işareti verebilmesi için belli bir takım koşulları yerine getirmesi gerekmektedir. Bunlara bakacak olursak en önemlisi takipçi daha doğrusu abone sayısına ulaşmak gerekmektedir. Bu sayı 100000 olarak karşımıza çıkmaktadır. Burada en önemli faktör bu olmaktadır. Kişinin bu takipçi sayısına ulaşarak başvuru da bulunmasına hak sağlayacaktır.

Youtube kanalının doğrulanması için birtakım kurallar bulunmaktadır. Burada Youtube topluluk kuralları ve Youtube hizmet şartlarına uyulması mecburidir. Youtube kanalı için bir takım doğrulama koşulları bulunmaktadır.

YouTube Kanal Doğrulama Nasıl Yapılır?

Kanal doğrulama YouTube

Youtube kanal doğrulama nasıl yapılır? Burada ilk önce kişinin profiline girmesi gerekmektedir. Burada profile tıklayarak kanal adınızın yanında bir doğrula düğmesi göreceksiniz. Buraya tıklamanız gerekecektir. Google size bu ekrandan seçebileceğiniz bir bölüm çıkacaktır. Google bu yolla size bir kısa mesaj yollayacaktır. Bu kayıtlı olan telefon numarası aracılığı ile olmaktadır. Youtube kanalınızda doğrulama yapıldıktan sonra bir takım ayrıcalıklarınız bulunmaktadır. Bu kişinin gerçek hesabının olmasından kaynaklanmaktadır. Youtube doğrulama ile yapılacaklar:

  • 15 dakikan uzun süren süre sınırında takılmayan videolar yüklemeniz mümkün olacaktır.
  • Özel resimler eklenebilmektedir. Bunlar küçük resim olarak geçmektedir.
  • Onaylanmış hesaplar sayesinde canlı yayın yapabilme hakkınız bulunmaktadır ki bu çok büyük bir artıdır.
  • Content ID taleplerine itiraz edebilme hakkı bulunmaktadır.

YouTube Doğrulama Rozeti Nasıl Alınır?

Youtube doğrulama rozetini genellikle topluma mal olmuş kişiler çıkarmaktadır. Günümüzde internetin kontrol altında tutulmasının neredeyse imkânsız olması sebebi ile doğrulama rozeti neredeyse zorunluluk gibi bir durum söz konusu olmuştur. Burada herkes Youtube doğrulama rozeti almamaktadır. Çünkü böyle bir şey olsa herkes mavi tik veya rozet dediğimiz durumları alacaktır. O zamanda yine ayırt ediciliği olmayacaktır. Kişilerin ünlü olan kişilerin adını kullanarak çeşitli dolandırıcılık işleri yapılabilmektedir. Ya da kişiler haksız olarak kazanç da sağlayabilmektedir. Bu durumlar hem kişilerin güvenirliliğini azaltmaktadır. Hem de kişilerin kazançlarını ellerinden almaktadır. Bu durumun önüne geçebilmek adına bu doğrulama rozetleri oldukça önemli olmaktadır.

Youtube doğrulama rozetini direkt olarak sayfanıza girerek yapabilirsiniz. Burada profilinizin üzerine tıklayarak sizden istenen bilgileri doldurmanız gerekmektedir. Çeşitli belgeleri de online kanallar aracılığı ile göndermeniz gerekmektedir. Youtube doğrulama rozetini almak için ayrıca belli bir takipçi sayısına ulaşmak zorunda olmak durumundasınız. Burada kriter ya statünüz olacaktır. Çünkü burada örnek olarak verecek olursak bir ilçe belediye başkanı veya muhtar abone sayısı az bile olsa bu rozeti alabilmektedir. Ama normal statüde olan kişiler için belli bir abone sayısına ulaşmak zorundadır. Belli bir abone sayısına ulaşarak kolaylıkla kanalınızın doğrulama işlemini yapabilirsiniz. Bunun için Youtube kanalınızın ayarlar ve profil bölümüne girerek çeşitli düzenlemeler yaparak doğrulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Youtube doğrulamayı inceleyerek size tercih ettiğiniz inceleme yöntemi ile dönüş sağlayacaktır.

YouTube Mavi Tik

Youtube mavi tik abone sayısı olarak yüksek olan kişilerin alabildiği bir işarettir. Youtube buna sembol olarak da ad verebilmektedir. Sosyal medya mecralarının neredeyse tamamında mavi tik diye bir uygulama söz konusudur. Çünkü Youtube açmak isteyen kişiler bunu istedikleri isim ile açabilmektedir. Bu anlamda birçok ünlü hesabı ile de kanal açılabilmektedir. Bu anlamda bu kişilerin hesabının kenarında bu kişiye ait olduğunu belirten bir mavi tik işareti konulmaktadır. Youtube kişiler için kazanç sağlayabilecekleri bir platformdur. Kişiler buraya video yükleyerek ve bu videonun da izlenmesi ile kazanç sağlamaktadır.

Sanatçılar ve siyasetçiler bu kanallar aracılığı ile para kazanabilmektedir. Ülkemizde Youtube kanalında birçok alanda video yayınlanmaktadır. Bu videolar belli kişiler tarafından da incelenmektedir. Ne kadar çok izlenmesi de o kadar çok kazanç sağlamaktadır. Bu yüzden kimse de kendi adı ile haksız kazanç sağlanmasını istemeyecektir.Bu nedenle kişilerin kendini ve hesabını güvence altına alması mavi tik ile mümkün olmaktadır.

YouTube Doğrulama Rozeti Başvuru Formu

Youtube doğrulama rozeti başvuru formu Youtube kanalı doğrulama için doldurulması gereken bir belgedir. Burada kişinin gerçek adı ve bilgileri istenmektedir. Kişi sadece bireysel olarak da Youtube doğrulama rozeti alınabileceği gibi aynı zamanda da tüzel kişilikler için de Youtube doğrulama rozeti alabilmektedir. Burada Youtube doğrulama rozeti sayesinde o hesabı kullanan kişilerin gerçek kimliği bilinmektedir. Gerçek kimliği net olduğu için aboneler de gönül rahatlığı ile bu kanalı takip edebilecektir.

Youtube kazanç sağlaması açsından çok fazla kullanılan bir platformdur. Burada eklenen videolarının izlenme sayısının artması kazancın da artmasına sağlamaktadır. İzlenme sayısının artıkça kazancının da artmasına artı bir önemdir. Youtube artık kişilerin kazanç sağlanması ve iş bakımından da bakabilmektedir. Bu anlamda da bir kazanç kapsısı olarak da karşımıza çıkmaktadır.

Mavi Tik Nasıl Alınır? Ne İşe Yarar?

Mavi tik nasıl alınır? Ne işe Yarar? Mavi tik almak kişinin hesabının gerçek olduğunu bize yansıtmaktadır. Mavi tik alan kişiler genel olarak dünya ya etki etmektedir. Mavi tik alınmasında kişinin talepte bulunması gerekmektedir. Ve gerçek kimliğini kanıtlaması gerekmektedir. Çünkü bir sanatçının ismini kullanarak farklı bir Youtube kanalı açılabilmektedir. Bu nedenden kaynaklı olarak da kimse kendi kazancın kimseyi ortak etmek istememektedir. Bu anlamda da mavi tik almak kişilerin kazançları net olarak alınabilecektir.

Kanal Doğrulama Rozetleri

Kanal doğrulama rozetleri YouTube

Kanal doğrulama rozeti Youtube kanalına sahip olan ve en az 100000 kişiye sahip olması gerekmektedir. Burada kişinin kazanç sağlaması açısından kanalının doğrulamasını yapması oldukça önemlidir. Kişi kanal doğrulama için Youtube kanalından profil kısmına girerek doğrulama kısmına girecektir. Burada karşınıza kanal doğrulama formunun doldurulması gerekmektedir. Kanal doğrulama formunda kişinin kimlik bilgilerinin de gönderilmesi gerekmektedir. Kanal doğrulama için Youtube incelemelerini yaparak onay verecektir. Bunun için ortalama Youtube yöneticileri 15 gün içerinde inceleyerek kararını vermektedir. Kişinin iletişim tercihi olarak belirlediği yöntemlerle duyurulmaktadır.


Yorum Yapwidget-1

MAIL ADRES

info@sosyalat.com

widget-2

TELEFON

0850 307 54 67