Youtube Katıl Butonu Nasıl Eklenir?

Youtube Katıl Butonu Nasıl Eklenir?

Youtube katıl butonu nasıl eklenir sorusu, pek çok Youtube kullanıcısı tarafından merak edilen detaylar arasında yer almaktadır. Özellikle bu platform üzerinden kanal sahibi olan ve içerik paylaşımında bulunan bireyler, Youtube hakkında pek çok detayı en ince ayrıntısına kadar ele almakta ve kendi avantajları adına değerlendirmektedir.

Bahsi geçen detayın öncelikle ne olduğunu ve ne işe yaradığını bilmeniz gerekmektedir. Youtube üzerinde hesabınız varsa ve bu tarz detayları sıklıkla inceliyorsanız konuyla alakalı kapsamlı araştırmalar yapmanız tavsiye edilmektedir. Bu noktada değerlendirebileceğiniz bazı açıklamalar alt başlıklarda açıklanmıştır.

Youtube Katıl Butonu Nedir?

Katıl butonu youtube

Katıl butonunun nasıl eklenmesinin öncesinde Youtube katıl butonu nedir sorusuna yanıt aranması gerekmektedir. Gerek Youtube’un kendi sitesinde gerekse de internette bulunan çeşitli kaynaklarda bu sorunun yanıtını bulmak mümkündür. Sonuç olarak başlığı direkt olarak herhangi bir tarayıcı üzerinden aratmanız yeterli olacaktır.

Pek çok Youtube içeriğinde ilk göze çarpanlar arasında abone ol butonu bulunmaktaydı. Bu özelliğin hala kullanılmasının yanı sıra Youtube tarafından düzenlenen yeni bir özellik de katıl butonu olarak adlandırılmaktadır. Bahsi geçen bu yeni özellik, Youtube içerik üreticilerinin yeni bağış toplama şekli olarak hayata geçirilecektir. Böylelikle çeşitli siteler ve platformlar üzerinden bağış toplamak yerine Youtube tarafından sunulan bu özellik üzerinden bağış toplama gerçekleştirilebilmektedir.

Youtube Katıl Butonu Ne İşe Yarar?

Youtube katıl butonu ne işe yarar sorusu, henüz yeni olan bu özellik hakkında pek çok kullanıcı tarafında detaylı bir şekilde araştırılmaktadır. Kapsamlı bir açıklama bulunmamasının yanı sıra yine de kullanıcıları tatmin etmeye yetecek kadar açıklama bulmak mümkündür. Bu yeni özellik sayesinde Youtube üzerinden içerik üreten kişilerin ziyaretçiler sayesinde bağış alabileceği bir önceki başlıkta anlatılmıştı.

Bu özellik daya ortaya çıkmadan önce Patreon gibi çeşitli platformlar üzerinden bağış toplayan ve bu şekilde ek gelir elde eden pek çok Youtube içerik üreticisi bulunmaktaydı. Katıl butonunun aktif hale getirilmesi ile birlikte bu tarz sitelere yönelmek yerine bağış toplama işlemini çok daha kolay yöntemlerle tamamlayabilirsiniz.

Youtube Katıl Butonu Eklemek İçin Yapılması Gerekenler

Katıl butonunun duyurulması ile birlikte Youtube katıl butonu eklemek için yapılması gerekenler daha sık incelenmeye başlamıştır. Özelliğin tanıtımının yapılması, kısa sürede kullanılabilir olacağı anlamına gelmektedir. Bunun için de içerik üretenlerin bir an önce konuya hakim olmaya çalıştığı fark edilmektedir. Bu noktada yapılması gereken işlemler aşağıda maddeler halinde açıklanmıştır.

 • Öncelikle Youtube hesabınıza giriş yapın.
 • Ardından Youtube Studio isimli sekmeye erişim sağlayın.
 • Burada karşınıza çıkacak olan para kazanma sekmesine tıklayın.
 • Son olarak üyelikle kısmını işaretlediğiniz anda katıl butonunu aktif hale getirmeniz için karşınıza sayfa çıkacaktır.

Sıralanan bu basit adımları tamamlamanız sonucunda katıl butonu aktif hale gelecek ve abone ol butonunun hemen yanında belirecektir. İçeriğinizi izleyen ziyaretçileriniz bu buton üzerinden size bağışta bulunabilecek ve böylece ek gelir almanıza yardımcı olacaktır.

Youtube Katıl Butonu için Gerekli Şartlar Nelerdir?

Katıl butonu için yapılması gerekenler

Normalde bir sosyal medya üzerinden tanıtılan özelliklerin hemen her kullanıcı tarafından kullanılabildiği görülmektedir. Ancak Youtube kapsamında yapılan açıklamaya göre yeni bir özellik olan katıl butonu, yalnızca belirli şartları karşılayan kanal sahipleri tarafından kullanılabilecektir. Hal böyle olunca Youtube katıl butonu için gerekli şartlar nelerdir başlığı sıklıkla incelenmeye başlamıştır.

 • Kanalınızda çok sayıda uygunsuz içeriğe yer vermemeniz gerekmektedir.
 • 18 yaşından büyük olmanız gerekmektedir.
 • Sahip olduğunuz kanalın 300.000’den fazla aboneye sahip olması gerekmektedir.
 • Youtube kapsamında desteklenen konumların birinde olmalısınız.
 • Müzik ve çocuk programlarında hak talep edilen içerikler, uygun olarak görülmemektedir.
 • Kanalınız, aynı zamanda Youtube İş Ortağı programının üyesi olmak zorundadır.
 • Kanalınız sadece çocuk içerikli olmamalı ve yetişkinlere yönelik uygun içerikler de bulunmalıdır.
 • Oyun kanallarının ise en az 1000 aboneye sahip olması gerekmektedir.

Sıralanan bu şartların sağlanması kapsamında tüm Youtube içerik üreticileri, katıl butonunu aktif hale getirebileceklerdir. Bunun için yapılması gereken adımlara hakim olunması ve önemli olarak sıralanan şartlara uyum sağlanması yeterlidir. Böylece elde ettiğiniz kazancın yanı sıra bağış toplayarak da ek gelirin sahibi olabilirsiniz.

Katıl Butonu Üzerinden Vergi Verilmeli Mi?

Katıl butonu üzerinden vergi verilmeli mi şeklinde soruların da konuyla alakalı merak edilen içeriklerden biri olduğu görülmektedir. Özellikle sosyal medya üzerinden para kazanan kişilerin muhakkak vergi vermesi gerektiği ve söz konusu bağış olduğunda da dikkatli olunması gerektiği bilinmektedir. Yeni özellik olan katıl butonu da bu kapsamda ele alınmaya başlamıştır.

Verilen hizmetler, ne kadar farklı olursa olsun farklı kişilere sunuluyorsa bunun vergisinin verilmesi gerekmektedir. Henüz Youtube tarafından bu tarzda bir açıklama yapılmamış olsa da yakınlarınızda bulunan mali müşavir ile görüşme sağlamanız yararınıza olacaktır. Böylece planlarınızı buna göre ayarlayabilir ve güvenli bir şekilde katıl butonu üzerinden bağış toplamaya başlayabilirsiniz.

Youtube Katıl Butonu Hilesi

Sosyal medya kullanıcıları, zaman zaman sunulan özelliklerden ücretsiz ve aynı zamanda zahmetsiz bir şekilde yararlanmak istediklerinde konuyla alakalı alternatif yöntemleri araştırmaktadır. Youtube kapsamında sunulan katıl butonu özelliği ile birlikte Youtube katıl butonu hilesi de şimdiden araştırılmaya başlanan başlıklar arasında yerini almıştır. Bu konuda çok fazla içerik olsa da dikkatli olunmasında fayda olacaktır.

Adından da anlaşılacağı üzere hile içerikli pek çok yöntem, ana hesabınıza zarar verme potansiyeli yüksek yöntemler olarak nitelendirilmektedir. Hesabınızı tehlikeye atmak yerine açıklanan şartları sağlamaya çalışmanız, bu özelliği kullanabilmeniz için en doğru seçeneklerden biri olacaktır. Ancak risk almaktan yana olan bireyler için de belli başlı içeriklerin olduğu söylenebilir.

Youtube Katıl Butonu Ödemesi

Youtube katıl butonunun aktif hale gelmesi ve henüz yeni bir özellik olması nedeniyle hakkında birden fazla konunun merak edilmesine de yol açmaktadır. Özellikle elde edilen bağışların ödemesinin nasıl olacağı Youtube katıl butonu ödemesi başlığı altında şimdiden incelenmeye başlamıştır. Bu konuda pek çok tahmin olsa da yapmanız gereken iki adım bulunmaktadır:

 • Katıl butonunu aktif ettiğiniz sayfayı ziyaret edin.
 • Burada bulunan ödeme bilgileri kısmına tanımlamak istediğiniz hesabın bilgilerini yazın ve kaydedin.

Bu şekilde oluşturduğunuz cüzdanınız, elde ettiğiniz bağışların toplandığı alan olacaktır. Belli bir seviyeye geldikten sonra ise siz talimat vermeden bağışlarınız tanımladığınız hesabınıza aktarılmış olacaktır.

Youtube Katıl Yüzde Kaç Kesiyor?

Youtube katıl yüzde kaç kesiyor başlığının ödeme konusunda merak edildiğini söylemek mümkün olacaktır. Komisyon ücreti olarak adlandırılan bu işlem, Youtube ve kanal sahibinin kazancı olarak değerlendirilmektedir. Sunulan özelliğin belli bir kısmı düzenli olarak Youtube tarafından kesilmekte ve kalanı hesabınıza aktarılmaktadır. Hal böyle olunca yüzde kaç kesim yaşandığı kullanıcılar tarafından araştırılmaktadır.

Youtube tarafından yapılan açıklamalar baz alındığında bu özellik üzerinden elde edilen kazancın %30’u Youtube’a ve kalanı ise kişinin hesabına aktarıldığı görülmektedir. Yapılan açıklamaların ne denli doğru olduğu bilinmemekle birlikte özelliğin sıklıkla kullanılır olmasından sonra gerekli açıklamaların yapılacağı tahmin edilmektedir. Özelliğin yeni olması sebebiyle kullanıcıların bir süre daha beklemesi tavsiye edilmektedir.


Yorum Yapwidget-1

MAIL ADRES

info@sosyalat.com

widget-2

TELEFON

0850 307 54 67