Youtube İzlenme Sayım Düşüyor? (Çözüldü)

Youtube İzlenme Sayım Düşüyor? (Çözüldü)

En popüler sosyal mecralardan birisi olan Youtube uygulamasını kullananların, en çok cevabını merak ettiği sorulardan birisi de, Youtube izlenme sayım düşüyor? olmaktadır. Bu nedenle pek çok Youtube kanal sahibi bu konuda araştırmalar yapmaktadır. Youtube uygulaması, bir video paylaşım platformu olup, paylaşım yapılan videoların izlenme sürelerine bağlı olarak, Youtube kanal sahipleri para da kazanabilmektedirler.

Videoların izlenme sürelerinin çokluğuna göre, Youtube üzerinden elde edilen kazançlarda bu oranda artış göstermektedir. Youtube izlenme sayılarının düşmesi ise elde kazançların daha az olmasına sebebiyet vermektedir. Bu yüzden her Youtube kanal sahibi paylaştığı videoların izlenme sayılarının yüksek olmasını istemektedir. Youtube izlenme sayılarının artması ise bazı noktalara dikkat edilerek, daha hızlı ve çabuk olmaktadır.

Youtube İzlenme Sayısı Nasıl Arttırılır?

Youtube izlenme sayısının artması, aynı zamanda bir Youtube kanalının daha çabuk gelişmesini ve daha çok abone sayısına ulaşmasını sağlamaktadır. Bu nedenle özellikle Youtube kanalına yüklediği videolarla kazanç elde etmek isteyen Youtube kullanıcıları için Youtube video izlenme sayıları büyük önem taşımaktadır. Bunlara bağlı olarak Youtube izlenme sayısını arttırmak için yapılması gerekenler ise şunlar olmaktadır;

Kaliteli videolar üretmek

Paylaşılan Youtube videolarının ilk 15 saniyesine dikkat etmek

Özgün video içerikleri paylaşmak

Seçilen video başlıklarına dikkat etmek

Kaliteli Videolar Üretmek

Bir Youtube kanalının çabuk büyümesi ve gelişmesi için en önemli noktalardan birisi de paylaşım yapılan videoların kaliteli olmasına dikkat edilmesi gerekliliğidir. Bu nedenle videoların içerikleri önemli olduğu kadar, çekim kaliteleri de büyük önem taşımaktadır. Kaliteli görüntü ayarına sahip olan videolar daha çok kişi tarafından izlenmekte ve böylelikle videoların izlenme sürelerinin artışı da daha hızlı bir şekilde olmaktadır. Aynı zamanda Youtube’da paylaşılan videoların ses kalitelerinin de en iyi şekilde olması gerekmektedir.

Paylaşılan Youtube Videolarının İlk 15 Saniyesine Dikkat Etmek

Günümüzde sosyal medya kullanımının oldukça artması sonucunda, paylaşılan videoların da ilgi çekici hale getirilmesi lazımdır. Sosyal medyayı kullanan insanlar paylaşılan içeriklerin çok olmasından dolayı ve bu konuda yapılan araştırma sonuçlarına göre videoların ilk 15 saniyesinde bir videoyu seyredip, seyretmeye karar vermektedirler. Bu hızlı karar verme sürecinde bir video ilgi çekici içeriklere sahip olmazsa, izleyenler videoyu kapatıp izlemekten vazgeçmektedir. Bu nedenle Youtube üzerinde paylaşılan video içeriklerinin en başına, video konusunu özetleyen bir içeriğin yüklenmesi izlenme süresinin artması konusunda büyük faydalar sağlamaktadır.

Özgün Video İçerikleri Paylaşmak

Youtube izlenme süresinin artmasında en önemli etkenlerden birisi de, paylaşılan Youtube videolarının özgün içeriklere sahip olmasıdır. Özgün olmayan video içeriklerinden, kanal aboneleri çabuk sıkılmakta ve buna bağlı olarak izlenme sayılarında da herhangi bir artış olmamaktadır. Bu nedenle her zaman özgün içeriklere sahip olan videoların Youtube’da paylaşılması gerekmektedir.

Seçilen Video Başlıklarına Dikkat Etmek

En sevilen sosyal medya platformlarından birisi olan Youtube’da izlenme sayısını yükseltmek için yapılması gerekenlerden birisi de, paylaşılan videoların başlıklarına dikkat etmektedir. Youtube videolarının başlıklarını oluştururken, mutlaka içeriklerine uygun olan başlıkların seçilmesine özen göstermek gerekmektedir. İçeriklere uygun olmayan başlıklarla paylaşılan videolar ilgi çekici olmamaktadır.

Youtube İzlenme Sayısının Yüksek Olmasının Faydaları Nelerdir?

Youtube izlenme sayısının yüksek olmasının faydaları ise şu şekilde sıralanmaktadır;

Video izlenme sayılarının yüksek olması, Youtube algoritmasının kanalı daha çabuk farketmesini ve buna bağlı olarak yeni insanlara paylaşılan videoların ulaşmasını otomatik olarak daha çok sağlamaktadır.

Youtube izlenme sayılarının yüksek olması, videoların etkileşimlerini yükseltmektedir.

Video izlenme sayılarının yüksek olması, kanal abonelerinin kanalda daha çok vakit geçirmesini sağlamaktadır.

Youtube izlenme sayılarının yüksek olmasının en büyük faydalarından bir diğeri de, kanala gelen abonelerin sayılarında daha hızlı bir artışın sağlanması olmaktadır.


Yorum Yapwidget-1

MAIL ADRES

info@sosyalat.com

widget-2

TELEFON

0850 307 54 67