YouTube İzlenme Başına Kaç TL Veriyor?

YouTube İzlenme Başına Kaç TL Veriyor?

YouTube üzerinden günümüzde birçok kişi para kazanmaktadır. Dolayısıyla 1,000,000 izlenme kaç TL gibi sorular, birçok kişinin ilgisini çekmektedir. Yurt dışındaki içerik üreticilerinden alınan bilgiler ışığında 1 milyon izlenme alan bir video, 2 bin ile 40 bin dolar arasında gelir kazanmaktadır. Dolayısıyla burada kesin bir değer bulunmaz.

Bu yüksek rakamlar, birçok kişinin bir YouTube kanalı açarak, dâhil olmak istemesine sebep olmaktadır. Ancak öncesinde nasıl para kazanabileceğinizi bilmeniz gerekir. Bu metotlar şöyledir;

  1. Reklamlardan para kazanma
  2. Ürün satışı yapma
  3. Marka anlaşmaları gerçekleştirme

Bu yöntemler, platformdan bir gelir kazanmanızda size yardımcı olacaktır. Ancak burada bazı şartlar da vardır. Zira İş Ortağı Programına katılabilmek için son 12 ayda, 4.000 saatten daha fazla izlenme almak gerekir. Ayrıca 1.000 üzerinde abonesi bulunma, AdSense hesabı gibi koşullar da vardır.

Reklamlardan Para Kazanma

YouTube ile para kazanmaya başlamak istiyorsanız, öncelikle sabırlı olmanız gerekir. Zira bu kısa sürede gerçekleşmeyecek, başladığında da çok düşük rakamlarda olacaktır. İçerik kaliteniz arttıkça kazancınız da sürekli yükselecektir.

Yukarıda bahsettiğimiz koşulları sağladığınızda ve İş Ortağı Programına kabul edildiğinizde, para kazanmanız mümkün hale gelir. Burada en sık kullanılan reklamlardır. Burada temel olarak izlenen reklamlara göre kazanç elde edilir.

Burada ilk olarak bir reklam türü seçilmelidir. Bunlar,

  1. Görüntülü reklamlar,
  2. Yer paylaşımlı reklamlar,
  3. Atlanabilir video reklamlar,
  4. Atlanamayan video reklamlar,
  5. Bumper reklamlar,

Şeklindedir ve hepsi farklı özelliklere sahiptir. Dolayısıyla öncelikle https://creatoracademy.youtube.com/page/lesson/how-ads-work_ad-formats_image?cid=how-ads-work&hl=tr? Linkine giderek, tümünü incelemeniz ve buna göre tercihte bulunmanız gerekir.

Burada dikkat etmeniz gereken en önemli püf nokta, video süresidir. Zira 10 dakikayı aşarsanız, video ortalarında da reklam göstermeniz mümkün hale gelir. Ancak buradaki anahtar kelime kalitedir. Zira gereksiz uzatmalar düşmelere sebep olur.

Ürün Satışı Yapma

YouTube üzerinden gelir elde etmenin birden fazla yolu vardır. Her ne kadar reklamlar sıkça kullanılsa da, tek çözüm değildir. Her ne kadar YouTube kazanç hesaplama her kullanıcıya göre değişeceği için kesin olmasa da, ürün ve hizmet satışı büyük miktarda getiri sağlar.

Örneğin resim yeteneğinize güveniyorsanız, yaptığınız ürünleri göstererek satışa sunabilir; YouTube aracılığı ile kişilerden istek portreler alabilirsiniz. Bu örnek çoğaltılabilecek olmakla beraber, abonelerinizle aranızı iyileştirdikçe satışlarınız yükselecektir.

Marka Anlaşmaları Gerçekleştirme

YouTube ile para kazanmayı mümkün hale getiren bir diğer madde de markalar ile anlaşma yapmaktır. Bu durum sosyal medya hesaplarında yapılabilen markalardan reklam almayla aynı mantığa sahiptir.

Kısaca anlatmak gerekirse bir markanın reklamını alarak, videonuzda ona yer verirsiniz. Bunun sonucunda ilgili firma da size belirli oranda gelir teklif eder. Bu sisteme başlamak için önce bir markayla irtibat kurmanız gerekir.

Burada püf nokta kanalınızla alakalı yerlere başvurmadır. Örneğin makyaj kanalınız varsa araba satışı yapan bir firmanın size onay vermesi oldukça zordur. Ancak bir kozmetik firmasına başvurursanız ve hesabınız kaliteliyse oldukça yüksektir.

YouTube ile Para Kazanırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

YouTube ile para kazanmak istiyorsanız dikkat etmeniz gereken farklı maddeler vardır. Bunlar abone, izleyici ve beğeni sayılarına dikkat etmedir. Zira oranlarınız düştükçe, aboneler videonun kalitesiz olduğunu düşünür.

Belirli bir saniyeye kadar platform izlenmeleri saymadığı için, bu durumda büyük bir kayıp yaşarsınız. Firmalardan reklam almak isterseniz ve marka sizi yetersiz görürse büyük olasılıkla reddedecektir. Zira Reklamını iyi yapacağınızı düşünmez. Dolayısıyla bunları dikkat etmek de para kazanmak için önemlidir.


Yorum Yapwidget-1

MAIL ADRES

info@sosyalat.com

widget-2

TELEFON

0850 307 54 67