Youtube İçin Video Düzenleyici Programlar

Youtube İçin Video Düzenleyici Programlar

Youtube için video düzenleyici programlar ücretli/ ücretsiz olarak farklı şekillerde değerlendirilebilir. Youtube kurulduğu 2005 tarihinden bu yana; kullanıcılar tarafından yoğun ilgi görmeye devam etmektedir. Akıllı cihazların daha yaygın bir hal almasıyla birlikte; Youtube kullanımı başta olmak üzere, çok sayıda sosyal medya alanı etkin şekilde kullanılmaktadır.

Video düzenleme uygulamaları; pek çok kişi için kazanç ya da hobi olarak kullanılan sosyal medya içerikleri için kullanılan unsurlar arasında yer alır. Kullanıcılar; video düzenleme programları eşliğinde çok sayıda görsel efekt yapabilmektedir.

Video düzenleme programlarının lisanslı ve ücretli olan çeşitlerini denemeden önce; ücretli programlara ait deneme sürümlerini inceleyebilir ya da doğrudan ücretsiz olarak sunulan video düzenleme programlarına bakabilirsiniz. Özellikle dolar kurunun da tesiriyle yüksek fiyatlar üzerinden satılan video düzenleme içeriklerinin ücretsiz ya da deneme tercihleri ile daha uygun işlemler yapmak mümkün.

Video Düzenleme Programları

YouTube Video Düzenleme Programları

Video düzenleme programları temelde ücretli ve ücretsiz olarak ayrılabilir. Yazımızın devamında hem ücretli hem de ücretsiz örnekleri beğenerek devam edeceğiz. YouTube son yılların en yoğun şekilde kullanılan sosyal medya alanları içerisindeki yerini korumaya devam etmektedir.

Özellikle video barındırma sitesi olarak hizmet vermesinin yanı sıra kullanıcılara kendi kanallarını açma ve bu sayede gelir elde etme imkanı sunmaktadır. YouTube dahilinde pek çok kullanıcı bu alanı asıl işi olarak görmekte ve çalışmalarını sürdürmektedir.

Ücretsiz Video Düzenleme İçerikleri

Ücretsiz şekilde sunulan ve kolaylıkla denenebilecek bazı video düzenleme programları şu şekildedir:

 • Open Shot

Son dönemlerin en çok tercih edilen ücretsiz video düzenleme içeriklerinden birisi olarak ön plana çıkan Openshot programı hem kapsamlı hem de kullanımı kolay bir özellik sunmaktadır. Masaüstü üzerinden dosyaların sürüklenerek program içine bırakılmasını sağlayan video düzenleyicisinin; bunun yanı sıra sonsuz ses izi  ve katman ekleme imkanı sunduğu bilinmektedir.

Tamamıyla ücretsiz sunulması avantajının yanı sıra Türkçe dil desteğinin olmaması bir dezavantaj konumundadır. Openshot Studios tarafından geliştirilmiş olan uygulama YouTube videolarınızı düzenlemeniz için oldukça ideal bir programdır.

 • Hitfilm Express

Video düzenleme PC ve diğer içerikler bakımından araştırılan uygulamalardan birisi de Hitfilm Express olmaktadır. Basit şekilde sunulan video düzenleme programlarına ait tüm özellikleri barındırmasının yanı sıra 180’i aşkın özel efekt içerdiği bilinmektedir. Aynı zamanda tamamen ücretsiz olması uygulamayı daha da dikkate değer hale getirmektedir. Ancak tıpkı diğer programda olduğu gibi Türkçe dil desteğinin olmaması bir dezavantaj konumundadır.

 • Blender

Geldik ücretsiz video düzenleme içeriği sağlayabileceğiniz bir başka programa. Blender uygulaması ücretsiz hizmet sunmasının yanı sıra açık kaynaklı bir yapıya sahiptir. Temel olarak 3D animasyonlar için geliştirilmiştir. Bunun yanı sıra içerisindeki düzenleyici sayesinde video kesme programı şeklinde de kullanılabilir pek çok farklı özelliğin kullanılabildiği video düzenleme içerikleri arasında gösterilmektedir.

 • Vsdc Free Video Editor

Vsdc Free Video Editor; video düzenleme programı indir komutu kapsamında değerlendirilebilecek bir başka ücretsiz içeriktir. Türkçe dil desteğinin olmaması diğer uygulamalar gibi olumsuz bir özellik olarak öne çıkmasının yanı sıra diğer özellikler bakımından donanımlı bir şekilde hizmet sunduğu bilinmektedir. Kullanıcı dostu bir arayüze sahip olması ve yoğun tecrübe gerektirmemesi nedeniyle bu işe yeni başlayan kişiler tarafından kolaylıkla tercih edilebilir.

 • Davinci Resolve

Özellikle renk ayarlarına dair bir düzenleyici arayışınız varsa da Davinci Resolve bu konuda size yardımcı olabilir. Pek çok profesyonel araç barındıran program dahilinde kolay kullanıcı arayüzü de dikkat çekmektedir. Aynı zamanda diğer pek çok video düzenleme programında yer alan video kesme uygulamasının da bulunduğu söylenebilir. Ücretsiz video düzenleme programları ve ayrıntılarını sunduğunuz yazımızın ardından ücretli şekilde edinilebilecek ve çokça tercih edilen diğer video düzenleme içerikleriyle devam edelim.

Ücretli Video Düzenleme İçerikleri

 • Final Cut Pro

Tek seferlik olmak kaydı ile 2000 TL ücret barındıran ve Türkçe dil desteği olmayan uygulamanın geliştiricisi Apple olmaktadır. Apple bilgisayarlar ve diğer pek çok alanda kullanılmak üzere Apple tarafından geliştirilmiş olan program iyi düzenlenmesi sebebiyle düşük özelliklerde dahi çalışma imkanı sunmaktadır. Ancak programa ait bir Windows sürümünün olmaması uygulamanın geniş kesimlere ulaşmasını engelleyen unsurlardan birisidir.

 • Vegas Pro 17

Vegas Pro 17 Programı Detayları

Vegas Pro 17 tek seferde 3430 TL ödeme talep eden ve sonrasında herhangi bir ücret gerekmeden kullanılabilen uygulamalardan birisidir. Türkçe dil desteği olmayan içerik önceleri Sony Vegas Pro adıyla bilinmekle birlikte daha sonra Vegas Pro ismi ile değiştirilmiştir. Uygulamanın en önemli özellikleri arasında gösterilen düzenleme vasfı sayesinde çok güçlü bilgisayarları ihtiyaç duyulmadan programdan yararlanmak mümkün hale gelmektedir.

 • Corel VideoStudio Ultimate

Kullanıcı dostu bir arayüze sahip olmakla birlikte hızlı bir biçimde video düzenleme hizmeti sunması ile bilinen uygulama 360 derece VR ve aynı zamanda 4K desteği sunmaktadır. Ancak bu alanda profesyonel çalışmalar yürütmek isteyen insanlar için daha ayrıntılı bir program ihtiyacı doğabilir. Geliştiricisi Corel firması olan uygulamanın da tek seferde 800 TL ödeme talep ettiği bilinmektedir. Ancak ne yazık ki bu uygulamada da Türkçe dil desteği bulunmamaktadır.

 • Powerdirector Ultra

En iyi video düzenleme programı 2021 dahilinde araştırılmaya devam ederken bu alanda kullanılan uygulamalardan birisi olan içerik; tek seferde 565 TL ödeme ile kullanıma açılmaktadır. Türkçe dil desteğinin olmadığı uygulamada profesyonel bir video düzenleme içeriği beklentisi mevcut olmaktadır. Video düzenleme işine yeni başlayan bir kişi için uygulamanın arayüzü biraz karışık görünebilir ancak internetteki çeşitli araştırmalar neticesinde uygulamanın kullanımı kolay hale gelebilir.

 • EaseUS Video Editör

Uygulama 2004 senesinden beri yazılım sektörünün içinde bulunması nedeniyle tecrübeli şekilde hizmet vermeye devam etmektedir ve ek çok ihtiyaç olanını tek seferde kolay bir şekilde karşılayabilecek içeriğe sahiptir. Ayrıntılı bir şekilde video düzenleme özelliği barındırması ve rahat kullanılır işlevi ile ön plana çıkmasının yanı sıra tek seferde 560 TL ödeme gerektirmektedir. Piyasaya göre daha uygun fiyatlı olması ve ayrıntılı hizmet sunması nedeniyle çokça tercih edilen içeriklerden birisidir ancak Türkçe dil desteği bu uygulamada da mevcut değildir.

 • Adobe Premier Pro CC

Adobe Premier Pro

Uygulama aylık bazda ödeme alırken aylık ödemeler yaklaşık 112 TL’ye tekabül etmektedir. Adobe tarafından geliştirilen uygulamanın Türkçe dil desteği ne yazık ki bulunmamaktadır. Özellikle Windows kullanıcıları tarafından yoğun şekilde tercih edilen video düzenleme PC hizmeti sunmaktadır.

Program içeriğinin daha çok alanında profesyonel şekilde çalışan kullanıcılara hitap ettiği bilinmektedir. Programa hâkimiyet kurulduktan sonra yapılabilecekler ve video düzenleme seçenekleri oldukça geniştir.

YouTube için video düzenleyici içerikler ücretli/ ücretsiz şekilde incelenen konulardan birisi olmaktadır. Özellikle YouTube bünyesinde kanal sahibi olup bu alanda çalışmalarını sürdürmek isteyen ya da herhangi bir sosyal medya alanında da video düzenleme programına ihtiyaç duyan kişiler tarafından rahatlıkla kullanılabilecek içerikleri derledik.

Yukarıda hem ücretli hem de ücretsiz şekilde sunulan programlar dansöz edilmekle birlikte ayrıntılarına dahil bilgi vermeyi amaçladık. Buna göre YouTube bünyesinde kullanılacak videoların kolaylıkla düzenlenebilmesi için çok sayıda farklı içeriğin bulunduğu ifade edilebilir. Sosyalat.com sitesini ziyaret ederek konu ile ilgili ayrıntılı bilgi sahibi olabilirsiniz.


Yorum Yapwidget-1

MAIL ADRES

info@sosyalat.com

widget-2

TELEFON

0850 307 54 67