Youtube İçerik Üreticilerine Kazanç Sağlıyor

Youtube İçerik Üreticilerine Kazanç Sağlıyor

YouTube, İçerik Üreticilerine Kazanç Sağlayacak Yeni Özellikler Getiriyor! 2005 yılından beri kullanılan Youtube, yaptığı güncellemelerle birçok özelliğe sahip oldu. Bunun da etkisiyle aradan geçen yıllara rağmen popülerliğini arttırmaya başardı.

Bilindi üzere Youtube, iş ortaklığı kapsamında kazanç sağlamak için kullanılmakta. Dolayısıyla kurulduğu günden sonra yavaş yavaş birçok içerik üreticisi, para kazanabilmek için Youtuber oldu. Günümüzde teknolojinin gelişmesi ve diğer sosyal medya platformlarının ilerlemesiyle beraber pek çok yenilik gerçekleşti. Böylece maddi kazanç için yeni metotlar da ortaya çıktı.

Youtube da buna uyum gösterebilmek için sürekli kendini geliştirmekte. Yapılan açıklamaya göre üzerinde çalışılan yeni özellikler de bunlar arasında. Böylece platformda bulunan içerik üreticilerine yeni kazanç kapıları da açılacak.

Youtube Applause

Youtube Applause bir süredir üzerine çalışılan özellikler arasında. Bilindiği üzere pek çok platformda yayıncıya bağış özelliği bulunuyor. Örneğin TikTok kullanıcıları canlı yayında “hediye” kapsamında bağışlar yapabilmekte. Benzer bir özellikle pekçok kişi tarafından izlenen Twitch tarafından da sunulmakta.

Bir süredir test edilen bu özellik gelince izleyiciler, yayıncılara bağış yapabilecek. Dolayısıyla ne kadar popülerseniz, bağışlarla o kadar fazla kazanç sağlanabilecek. Üstelik kullanıcılar istedikleri video aracılığıyla bağış gönderebilmekte.

Yeni özellik Youtuber kanallar büyük bir kazanç olmakta. Dolayısıyla siz de bir içerik üreticiyseniz şimdiden abonelerinize kendinizi sevdirmeniz önerilmekte.

Youtube Shopping

Kazanç getiren ikinci özellik olan Youtube Shopping adından da tahmin edilebileceği üzere ürün satışını ilgilendirmekte. E-Ticaret ve dijital pazarlamanın geliştiği günümüzde birçok şirket kendini bu alanlara taşımakta. Shopping özelliği ile üreticilerin videolarından hareketle doğrudan satın alma mümkün olmakta.

Eğer bir Youtube kanalanız varsa ve ürün satışıyla ilgileniyorsanız, sizin de başlamanız mümkün. Bir işletmeyseniz Youtube Shopping yine kaçırılmaması gerekilen bir fırsat olmakta. Ancak ürünleri satabilmek için bir strateji gerektiğini de şimdiden söylemek gerekmekte. Zira hiçbir müşteri düşünmeden alışveriş yapmıyor.

Ancak abonelerinizle aranızı iyi tutarsanız ve kendinizi sevdirirseniz, satarken daha fazla şansınız olabilir. Tabi kendinize özel yeni stratejilere de şimdiden karar vermek gerekmekte.

Youtube Üzerinden Nasıl Para Kazanılır?

Peki, Youtube üzerinden nasıl para kazanılır? Birçok insan Youtube üzerinden nasıl para kazanabileceğini araştırmakta. Peki, platformla para kazanmak nasıl mümkün? Youtube iş ortaklığı programı bu anlamda en çok aratılan unsurlar arasında.

Bu program herkes tarafından bilindiği gibi bazı şartlar istemekte. Bunlar kanalda 1,000 abone ve 4,000 herkese açık görüntüleme. Ayrıca söz konusu programa kabul edilene kadar kullanıcılar gelir kazanamamakta. Bu sayılara ulaştığınız an başvuru yapmanız mümkün. Tabi bir Google Adsense hesabı da gerekmekte. Eğer haberi okuduktan sonra Youtuber olmak istemişseniz dolayısıyla hemen harekete geçmek önerilmekte.

Youtube İş Ortaklığı Başvurusu

Peki, Youtube iş ortaklığı başvurusu nasıl yapılır? Eğer yukarıda belirttiğimiz ve diğer şartları yerine getirmişseniz başvurmak mümkün. Bunun için şu yöntemler izlenmeli;

  1. Youtube’u açarak hesabınıza giriş yapın.
  2. Ardından içerik stüdyosuna girin.
  3. Ekranda sol taraftaki menüye bakarak kanal’a, ardından da durum ve özelliklere gelin.
  4. Burada para kazanma’yı bularak, alt kısmından etkinleştir üzerine basın.

Sonrasında tek yapmanız gereken gerekli işlemleri izleme. Ayrıca bilindiği gibi Youtube’da reklamlarla da kazanç sağlanmakta. Peki, reklam gelirlerini artırmak, videoların üstte görülmesi için ne yapabilirsiniz?

Videoları 10 dakika ve üstünde yapmak, kazanç sağlama ihtimalinizi yükseltmekte. Ayrıca video ne kadar yüksekse o kadar fazla izlenmekte. Böylece sonuçlarda da daha üstte olunabilir.


Yorum Yapwidget-1

MAIL ADRES

info@sosyalat.com

widget-2

TELEFON

0850 307 54 67