Youtube Fenomenleri Ne Kadar Kazanıyor

Youtube Fenomenleri Ne Kadar Kazanıyor

Youtube fenomenleri ne kadar kazanıyor bakıldığı zaman küresel çapta yüksek miktarlar kazanabilmektedir. Hatta bu kazançları kişilerin kendi işini bırakmasına sebep olmuştur. Bu sebeple Youtube ile uğraşanlar iyi bir izlenme ve abone sayısı ile hem Youtube üzerinden hem de marka iş birlikleri ile para kazanmaktadırlar. Sosyal medya ve kazanç konusunda,

 • Sosyal medya günümüzde küresel çapta insanlar arasında bağlantı ve etkileşim kurmanın en etkili yolu olmaktadır. Sosyal medya sadece sosyalleşme değil günümüzde para kazanmanın da en etkili yolları arasında yer alıyor.
 • Sosyal medya fenomenlerinin ne kadar kazandığını genellikle açıklamamaktadır. Bunun sebebi imaj kaygısı ve vergi meselesi olabilmektedir. Bazı Youtube işi ile uğraşan kişiler açık ve net bir şekilde kazançlarını açıklamaktadır.
 • Sosyal medya içerisinde bulunan Youtube neredeyse tüm fenomenleri içinde barındırır bununla beraber günümüz internet çağına küçük büyük herkes ulaşabilmektedir.
 • Sosyal medya fenomenleri genellikle Youtube üzerinde daha hızlı etkileşim ve dönüş almaktadırlar üstelik markalarla anlaşarak kazançlarını arttırmaktadırlar.
 • İyi bir takipçi kitlesi olan ve düzenli paylaşım sağlayan fenomenler düzenli bir şekilde paylaşım yaptıkları zaman aylık 20 ila 30 bin TL arasında gelir elde edebiliyorlar.
 • Düzenli bir şekilde içerik üreterek sürekli etkileşim halinde olan fenomenler ün avantajını kullanarak çok iyi gelir elde etmektedir.

Youtube fenomenlerinin gelirine bakıldığında ınfluencer ekonomisi dünya genelinde 1 milyar dolarken Türkiye’de 35 milyon TL aşmış durumda bulunuyor. Bununla birlikte en önemli nokta markalar ile yapılan anlaşmalar olmaktadır.

Youtube Ne Kadar Kazandırıyor?

YouTube Para Kazandırma

Ortalama olarak bir Youtube fenomeni İnstagram üzerinde de para kazanabilmektedir. Milyonlarca takipçi sayısı bulunan bir Türk fenomeni 24 saatlik paylaşımlarda 7 bin ila 10 bin TL ücret istiyorlar. Hikâye yerine normal gönderi paylaşımı yapan kişilerde fiyatlar 15 bin TL kadar çıkabilmektedir. Youtube ne kadar kazandırıyor bakıldığı zaman,

 • 250 bin takipçisi olan bir sayfadan reklam alma ücreti 80 ile 200 TL arasında bulunuyor. Eğer aylık olarak 20 reklam alındığında 1.600 TL ile 4.000 TL civarında kazanabilirler.
 • Genel olarak reklam fiyatına bakıldığı zaman günlük 1.000 TL civarında kazanan fenomenlerde bulunmaktadır.
 • Türkiye şartlarında 100.000 takipçi sayısında bulunan fenomen 1 ayda 2.000 TL kadar para kazanmaktadır.
 • Youtube fenomenlerinin en fazla kazandığı zaman markaların reklamlarını kendi hesapları üzerinden paylaşmaları olmaktadır.
 • Fenomen bir kişi bir markanın ayakkabını giydiği zaman ve bunu paylaştığı zaman etkileşime göre ücret alabilmektedir. Bir paylaşım için 200 TL’den 10 bin TL’ye kadar ücret elde edebiliyorlar.

Türk Fenomenler Ne Kadar Kazanıyor?

Fenomenler kazançlarına bakıldığı zaman ülkelere göre farklılık göstermektedir. Türk fenomenler ne kadar kazanıyor 1 milyon üzeri olan fenomenler en az 3-4 kişilik ekip kurarak hem maaş veriyor hem de lüks içerisinde yaşayacağı bir meblağ elde edebiliyorlar. Türkiye’de çok yüksek bir takipçi sayısı olsa bile sosyal medya platformlarından gelen paradan çok markalarla anlaşmalar para getirmektedir. Türk fenomenlerin kazancına bakıldığı zaman,

 • Duygu Özaslan ve Danla Bilic ne kadar kazanıyor bakıldığı zaman ınfluencer olarak tanınan ve makyaj videoları paylaşan bu kişiler aylık binlerce dolar kazanmaktadır. Tahminen 300 bin TL geçen bir rakam tahmini bulunuyor.
 • Reynmen, bilindiği üzere en popüler takipçilerden biri olmaktadır, bununla birlikte eğer 2 kez reklam olursa en düşük 50 bin en yüksek olarak 250 bin TL civarında kazancı bulunuyor.
 • Enes Batur aylık olarak kazancının 400 bin TL olduğu düşünülmektedir.
 • Orkun Işıtmak, eğlence olarak kazandığı Youtube kanalında aylık geliri 300 bin TL olduğunu düşünülmektedir.
 • Ecrin Su Çoban ne kadar kazanıyor bakıldığı zaman tahminen aylık kazancı 70 bin TL olmaktadır.
 • Ruhi Çenet, geçtiğimiz yıllarda izlenme istatistiklerini açıkladı ve aylık kazancının 300 bin TL olduğunu söylemektedir.
 • Berkcan Güven, 4 milyon abonesi bulunan ve aynı zamanda rap şarkıcısı olarak bilinmektedir. Aylık kazancı ise 75 bin TL olduğu tahmin edilmektedir.
 • Kafalar ekibi, 2014 senesinde ortalama olarak 200 bin TL olduğunu düşünülmektedir.
 • Oyuncax TV ne kadar kazanıyor ise tahminen 57 bin ile 900 bin dolar arasında aylık geliri tahmin edilmektedir.

Tiktokerler Ne Kadar Kazanıyor?

TikToker Gelirleri

tamamen ücretsiz olan Tiktok dünyanın en hızlı büyüyen sosyal medya platformlarından biri ve üstelik fenomenler için iyi bir para aracı olmaktadır. 100.000 takipçili bir Tiktok fenomenine bakıldığı zaman aylık olarak 200 ila 1000 TL dolar arasında para kazanıldığı düşünülüyor. Tiktokerler ne kadar kazanıyor bakıldığı zaman Tiktok kullanıcılara para ödemiyor ve reklam geliri paylaşma programı da bulunmuyor.

Youtube kanal sahipleri kazancı konusunda videolarda çıkan reklamlardan kazanmaktadır, Tiktok üzerinde ise reklamlar video aralarında gösterilmektedir yani kullanıcıların videosunda reklam görünmemektedir. Parayı ise genelde markalarla yaptıkları anlaşma sonucu kazanmaktadırlar.

Youtuberların Aylık Kazancı Hesaplama

Youtube fenomenleri reklam gelirinin %55 kadarını kendileri almaktadır. Youtuberların aylık kazancı hesaplama için Youtube 1000 izlenme başına 1 TL ila 5 TL arasında para vermektedir. Kişiler para kazanmaya başlamak istediklerinde 1000 takipçi ve 4000 saat izlenme sayısına ulaştıktan sonra para kazanmaya başlayabilirler. Youtuber olan kişiler İnstagram üzerinde bulunan fenomenlerden daha fazla kazanmaktadır. Aylık kazançlara bakıldığı zaman,

 • Youtube üzerinden popüler olan kişiler İnstagram fenomenlerine göre daha fazla para kazanabilmektedirler.
 • Youtube videolarında fenomenler video içi reklamlara göre 1000 TL kadar kazanç sağlayabilirler, 1 milyon takipçisi olan hesap ise aylık olarak 2 bin TL ile 5 bin TL arasında kazanabilirler.
 • Genel olarak bahsedilen bu ödemeler Youtube firmasının ödediği bir para olmaktadır, eğer kişiler herhangi bir marka ile anlaştığı zaman ve bunu videolarında pazarladığı zaman 10 bin TL ile 30 bin TL arasında para kazanabiliyorlar.

Youtuberlar Nasıl Kazanıyor?

YouTuberların Para Kazanma Yolları

Youtube kanallarında kullanılan Google Adsense ile video arasında çıkan reklamlardan reklam geliri kazanmaktadırlar, bazı reklam veren kişiler tıklama başına bazıları da görüntüleme başına ödeme yapmaktadır. Bu sebeple Youtube gelirleri sayfadan sayfaya göre değişiklik göstermektedir. Youtuberlar ne kadar kazanıyor ve nasıl kazanıyor bakıldığı zaman ücretler için 3 farklı kategori bulunuyor. Youtube kazançları konusunda,

 • Youtube ücretleri konusunda İngiltere, ABD, Kanada ve İtalya gibi ülkeler en yüksek ücretlendirmeye sahip olmaktadır. Türkiye, Japonya gibi ülkelerde ikinci kategori ülkesi olmaktadır.
 • Youtube kullanıcıları tarafından izlenen reklamlara bakıldığı zaman içerik üreticilerine göre diğer kategoriler daha fazla kazanç sağlar. Youtube içerik üreticileri aynı zamanda oluşturdukları içeriklere göre de değerlendirilmektedir.
 • En çok kazanç sağlayan kategoriler ise eğlence, yemek, oyun, güzellik ve moda, müzik, spor, seyahat ve bilim, teknoloji konuları olmaktadır.
 • Sponsorluk ve ortaklık programları ile içerik üreticileri kullanmış oldukları platformların haricinde iyi kazançlar elde edilmektedir.

Genel olarak yabancı ve Türk Youtuberlar ne kadar kazanıyor bakıldığı zaman hatrı sayılır bir gelir elde etmektedirler. Bu sebeple günümüzde artık Youtuberlik ve fenomenlik meslek haline gelmiş durumda. Çok iyi miktarlarda para kazanan bu fenomenler kendilerini geniş kitlelere sevdirmiş ve düzenli olarak paylaştığı içerikleri ile beraber ün edinmiş kişiler olmaktadır. Sosyalat.com sitesini ziyaret ederek konu hakkında daha ayrıntılı bilgi alabilir ve Youtube fenomenleri hakkında birçok bilgiye ulaşabilirsiniz.


Yorum Yapwidget-1

MAIL ADRES

info@sosyalat.com

widget-2

TELEFON

0850 307 54 67