Youtube Abone Sayısı Arttırma Yöntemleri

Youtube Abone Sayısı Arttırma Yöntemleri

Youtube abone sayısı arttırmak için kullanılan 10 farklı yöntemle beraber Youtube hesabınızın kitlesini arttırabilirsiniz. Özellikle son dönede Youtube’nin popülaritesi hızlı bir şekilde artmaktadır ve günde bir milyarlık saatle beraber avantajlı bir platform olmaktadır. Bol miktarda içerikle beraber Youtube üzerinde kanalınızı geliştirebileceksiniz. Her Youtuber gücünü arttırmak için ve aynı zamanda kanallarını daha geniş bir erişime sahip olması açısından gerçek potansiyel çıkartabilir.

Youtube abone sayısının artması erişim ne kadar yüksek olursa Youtube avantajlarından yararlanabilir ve para kazanmaya başlayabilirsiniz. Youtube üzerinde algoritmanın bilinmesi önemlidir bununla birlikte kişiler sunduğumuz 10 farklı yöntemi kullanarak Youtube üzerinde gelişim sağlayabilirler.

1.İlgi Çekici İçerik Oluşturun

Bir Youtuber olarak ilk yapmanız gereken şeylerden biri büyüme adımında Youtube abone sayısını arttırmak olmaktadır. Bu süreçte araştırmalarınızı yaparak aynı zamanda kopya bir içerik üretmeden tamamen özgün olan içerikleri kullanabilirsiniz. Böylece Youtube abone arttırma konusunda daha sağlam adımlar atarken organik takipçi sayışınıza katkı sağlayabilirsiniz.

İlgi çekici içeriklerde özellikle videoların ilk birkaç saniyesi içerisinde düzgün bir görsel kullanımı ve video parçalarının oluşturulması konusunda hayal gücünü kullanması gerek. Böylece videolar daha ilgi çekici hale gelirken videolarınıza giren kişiler videolarınızı sonuna kadar izleyebilir ve izlenme sayınız artar.

2.Gereksiz Videolardan Kanalınızı Temizleyin

Youtube kanalınız üzerinde eğer birikmiş bir videonuz varsa bu durumu avantaj olarak değerlendirmemelisiniz. Bu durumda Youtube kanalınız üzerindeki içeriklerinizi düzenleyebilir ve hiç ilgi çekmeyen videolarınızı silebilirsiniz. Youtube üzerinde abone edinmenin tek yoluna bakıldığında içeriklerinizin kanal ile uyumlu olmasıdır. Geriye dönüp baktığınız zaman hiçbir alakası olmayan içerikler bir felaket olabilmektedir.

3.Daha Kısa Videolar

Birçok Youtube uzmanı ve popüler olan fenomen hesaplarına bakıldığı zaman Youtube aboneleri arttırılabilmenin bir yolu daha kısa videolardır. Birçok kullanıcı 1-2 saatlik süren videolardansa daha kısa videoları çekmektedir. Çünkü Youtube kullanıcıların dikkat süresi istatistikleri genellikle 5 dakikadan uzun süren videolardan daha fazla çıktığı görülür. Bununla beraber izleyicilerin dikkatini çekmek video içerisinde her zaman mümkün olmaz bu sebeple daha kısa videolar takipçilerinizi çekecektir.

4. Küçük Resimleri Özelleştirmek

Videoların başlık görselleri bakıldığında ilgi çekici olması gerekmektedir. Kanalın başarısı için hayati önem taşıyan araçlardan biri video kapağını etkili bir şekilde tasarlamaktır. Youtube üzerinde abone kazanmak için mutlaka kapak olayına dikkat edilmesi gerekmektedir. Youtube abone hilesi durumuna bakıldığında daha etkili bir taktik olduğu görülmektedir. Böylece videoları oynatan ve daha fazla gösterim sağlayan kapaklara dikkat edebilir daha fazla izleyiciyi çekebilirsiniz.

5.Video Başlıkları

Videoların kapak fotoğrafı ile beraber video başlıkları da önemli noktalardan biri olmaktadır. İzleyicilerin ilk baktığı noktalardan biri Youtube video başlıkları ile video görselleri olmaktadır. Daha iyi bir etkileşim elde etmek için dikkat çekici başlıklar kullanılabilir. Bu duruma bakıldığı zaman video içeriğinin dikkat çekici bir şekilde belirtilmesidir. Bunun dışında kişiler video içeriğinde yer alan ilginç noktaları ve izleyicilerin dikkatini çekeceği bir başlık atabilirler.

6.Youtube Kanal Promosyonları

Youtube üzerinde geniş bir kitleye ulaşmak abone edinmenin bir diğer yolu Youtube üzerinde gruplar veya topluluklar ile beraber çevrimiçi olarak tanıtmaktır. Twitter üzerinde, İnstagram, Reddit veya Facebook gibi platformlarda Youtube kanalınızı tanıtabilirsiniz. Bu tarz platformlar üzerinde Youtube reklam kanalınızın tanıtımını yaparak aktif katılım ile dünyaya yayılmaya yardımcı olur böylece kişiler sayfalarını geliştirebilirler.

Bu durumda erişim ne kadar geniş olursa Youtube çizelgesinin de takibi önemlidir. Youtube kanalınızı sıfırdan bu yana nasıl büyüdüğü konusunda analizlerin önemli bir etkisi bulunmaktadır. Analizleri takip ederek sayfalarınızın eksiklerini görebilir ve hangi videolarda daha geniş kitle elde ettiniz hangisinde daha az izlenme aldığınızı görerek avantaj sağlayabilirsiniz.

7.Youtube Reklamları ve Yatırımları

Youtube üzerinde popülerlik elde etmenin avantajları bakıldığı zaman iyi bir reklam ile videolarınıza ziyaretçi çekebilirsiniz. Youtube kanalınızın reklamını yaparak kanalınızın abonelik hacmini arttırabilir ve her ay bir miktar fon sağlayarak kanalınızı geliştirebilirsiniz. Bunun dışında eğer hatrı sayılır bir takipçiniz varsa bu noktada farklı Youtube hesapları ile reklamınızı yapabilir ve takipçilerinizi arttırabilirsiniz.

8. İzleyici Etkileşimi

Youtube ile kanalınızda daha iyi bir izleyici etkileşimi durumuna bakıldığı zaman yorumlara düzenli yanıtlar verilmesi hatta jest olarak izleyicilerin kanallarına abone alınması, canlı yayınlara katılmalarını sağlamak gibi durumlar olabilmektedir. Youtube abone sayısı konusunda karşılıklı tanıtımlarla beraber kendi meslektaşlarınızla birlikte bir topluluk oluşturabilir ve iletişime geçen kişilerle beraber birebir iletişime de girebilirsiniz. Fakat bu durumun ölçülü bir şekilde yapılması gerekmektedir böylece bireyler izleyici etkileşimini arttırabilirler.

9.Yaratıcı olmak

Youtube abone sayısını arttırma adımlarından biri platform üzerinde SEO işlemlerine odaklanan videolarla beraber daha iyi bir abone kitlesi elde edilebilir böylece kişiler yaratıcılık seviyesini kullanarak tamamen özgün videolar oluşturabilirler. Sürekli olarak güncel videolar üretmek, yeniliği takip etmek ve yaratıcılığın ötesinde bir video oluşturmak sizlere her zaman takipçi çekmektedir. Her şeyi anında yakalayan Youtube kullanıcıları konusunda izleyiciler onları kucaklar ve böylece organik izleyicilerde artar.

10.İçeriklerin Düzenli Üretilmesi

Youtube platformlarında düzenli olarak büyümenin yollarından biri düzenli içerik yayınlamaktır. Bunun için kişilerin haftada 1 kez gibi dönemlerde düzenli içerik yayınlaması önemlidir. İçerikler kesinlikle kopya olmamalıdır bu durum içerik kalitesini düşürür. Bunun dışında videolarınızın sonunda end card eklemeli ve videoların içerisinde abone ol ile beğen animasyonları eklenmesi gerekir. Böylece videolarınızı gören kişilere bu durumu hatırlatmış olursunuz.

Youtube Abone Sayısı Neden Önemli?

Abone sayısı arttırmanın önemi YouTube

Youtube platformunun artan popülaritesine bakıldığında ve bununla birlikte içerik üreticilerine ödenen paralara bakıldığı zaman Youtube abone sayısı önemli noktalardan biri haline gelmektedir. İstediğiniz abone sayısını hedeflediğiniz zaman daha rahat ilerlersiniz ve bununla beraber geniş kitlelere hitap edebilirsiniz. Youtube abone sayısı avantajları bakıldığında,

  • Abone sayısında izlenme arttırıldığı zaman beğeni ve yorum sayısında bir ivme yakalanabilir ve hedef kitle daha kolay oluşturulabilmektedir.
  • Yüksek abone sayısında Youtube algoritması bu durumu fark eder ve kullanıcı deneyimi açısından daha fazla insana gösterir.
  • Youtube abone arttırma ücretsiz olarak yapılır bunun için tek gereken şey kişilerin emek göstermesi ve sabırlı olmasıdır.
  • Youtube gibi mecralarda yüksek takipçi sayısı avantaj haline gelir çünkü Youtube geniş kitlesi olan kişilere para öder.
  • Yeni kullanıcılara ulaşmak ve bununla beraber mevcut abonelerinizin hızlıca erişerek izlenmesi için Youtube algoritması avantaj sağlar.

Youtube Kaç Abonede Para Kazanılır?

Para kazanma abone sayısı YouTube

Youtube işi ile uğraşmak isteyen kişilerin kafasına takılan noktalardan biri Youtube kaç abonede para kazanılır konusu olmaktadır. Bunun için Youtube’nin kanalların sağlaması gereken bazı şartları bulunur. Bunun için 1000 abone sayısı ile beraber 4000 izlenme sayısı gerekir. Böylece Youtube kanalları para kazanmaya başlayabilir ve abone sayılarını ve izlenme sayılarını arttırdıkça daha fazla gelir kazanabilirler.

Günümüzde Youtube gelirlerinden para kazanan kişilerin sayısına bakıldığı zaman oldukça yüksek miktarda para kazanan kişiler de olabilmektedir. Bu sebeple iyi bir gelir için Youtube platformunda abone sayısı arttırılmalıdır.


Yorum Yapwidget-1

MAIL ADRES

info@sosyalat.com

widget-2

TELEFON

0850 307 54 67