Youtube 4 Bin Saat Nasıl Yapılır?

Youtube 4 Bin Saat Nasıl Yapılır?

YouTube üzerinden para kazanmak, birçok kişinin amacıdır. Ancak bunu sağlamanın bazı kuralları vardır. Bunlardan en önemlisi 4000 saattir. Dolayısıyla YouTube 4 bin saat nasıl yapılır, birçok kişinin soruları arasındadır.

Sosyal medya ağlarının gelişmesiyle beraber, bunların üzerinden para kazanma opsiyonu da oluşmuştur. Bununla beraber YouTube üzerinden bir gelir kazanma, uzun yıllardan beri vardır. Ne var ki yaygınlık kazanmaya başlaması nedeniyle, zamanla bazı kurallar konuşmuş, değişiklikler de yapılmıştır.

Bunların en büyüğü, para kazanmanın nasıl olacağına yöneliktir. Buraya getirilen 1000 takipçi ve 4000 saat, birçok kişi için en büyük sorunlardan birini oluşturmaktadır. Bunu yapmak istiyorsanız şu maddelere dikkat etmeniz gerekir;

  1. Kaliteli videolar çekme
  2. Kanalınıza uygun bir dil kullanma
  3. Özgün olma
  4. Girişi düzgün yapma

Böylece hedefinize daha kısa sürede erişmeniz de mümkün olur. Peki, burada dikkat etmeniz gerekenler nelerdir?

Kaliteli Videolar Çekme

YouTube üzerinde daha fazla izlenmek istiyorsanız, yapmanız gereken ilk şey videoların kaliteli olmasıdır. Hangi konuda içerik üretirseniz üretin, aboneler alanında en iyi videoları görmek ister. Bu konuda düzensiz olmak, yeteri önemi vermemek onları kaybetmenize sebep olur.

Ayrıca çektiğiniz videolar en iyi çözünürlükte olmalıdır. Zira günümüzde hiçbir kişi, düşük kalitede videolara bakmak istemez. Eğer kameranız yetersizse, izlenmeniz de artmaz. Platform belirli bir süreye kadar olan izlenmeleri “saymadığı” için, bu durumdan hiçbir kazancınız da bulunmaz.

Kanalınıza Uygun Bir Dil Kullanma

YouTube üzerinden para kazanmak istiyorsanız, öncelikle belirli bir süre beklemeniz gerekir. Her ne kadar 4 bin saat kaç gün sorusuna verilecek belirli bir cevap olmasa da, bu uzun bir süredir. Buraya ulaşabilmek için sürekli kendinizi geliştirmeniz, bazı maddelere de dikkat etmeniz gerekir.

Bunlardan bir tanesi de kanala uygun bir dil tercih etmedir. Eğer bunu sağlamazsanız, takipçileriniz de bir süre sonra durumdan sıkılarak sizi abonelikten çıkaracaktır. Bunu önlemek ve videolarınızın izlenmesini sağlamak istiyorsanız, buna dikkat etmeniz gerekir.

Peki, bunun anlamı nedir? Eğer bir yemek veya makyaj kanalıysanız, izleyenler ile samimi olabilirsiniz; bu durum izlenmenizi de olumlu etkiler. Ancak bilgilendirme kanalıysanız, herkes sizden ciddi bir anlatım bekler. Yapılan küçük bir espri bile olumsuz karşılanabilir.

Özgün Olma

Eğer daha fazla izlenmek istiyorsanız, özgün olmanız şarttır. Bu günümüzde her sosyal medya ağı için böyledir. Burada bilmeniz gereken ilk şey, özgünlüğün başka videolardan ilham alamayacağınız anlamına gelmediğidir.

Aksine videoyu oluştururken ilham aldığınız kaynağı geliştirmeniz, yeni bir anlatımla sunmanızdır. Örneğin tarih hakkında bilgi veriyorsanız, daha önce değinilmemiş bir konu bulmanız imkânsızdır. Ancak onu daha fazla araştırarak, bilinmeyenlerden bahsetmeniz mümkündür.

Eğer yemek kanalıysanız, daha önce yapılmamış bir yemeği sunmanız imkânsızdır; ancak ona kendi tarifinize ekleyebilir, böylece özel hale getirebilirsiniz. Aksi durumda özgün olmayacağı için, kimse tarafından da sevilmez.

Ayrıca daha önce oluşturduğunuz bir video ile aynı olmaması da gerekir. Zira kimse izlediği bir videoyu tekrar izlemek istemez.

Girişi Düzgün Yapma

Eğer YouTube üzerinden para kazanmak istiyorsanız ve YouTube 4 bin saat nasıl yapılır sorusunu soruyorsanız, bunun cevaplarından biri de giriştir. YouTube’da belirli bir süre sayılmadığı için özellikle girişte bir hata yapmak, baştan kaybetmeniz anlamına gelir.

Bu sebeple burada abone olunmasına yönelik cümleleri burada kurarsanız, birçok kişi hoş karşılamaz. Ancak videonun özetini, nelere değindiğinizi özetler ve konuya başlarsanız daha olumlu sonuçlar alabilirsiniz. Abone olunmasını ise video akışının uygun yerlerinde verebilirsiniz.


Yorum Yapwidget-1

MAIL ADRES

info@sosyalat.com

widget-2

TELEFON

0850 307 54 67