Yakın Zamanda İnstagram'a Gelecek Olan 8 Özellik

Yakın Zamanda İnstagram'a Gelecek Olan 8 Özellik

İnstagram kullanıcılarının bugünlerde araştırdığı konuların en başında geleni yakın zamanda İnstagram'a gelecek olan 8 özellik olmaktadır. Dünya genelinde en çok kullanılan sosyal medya platformlarından birisi olan İnstagram, kurulduğu günden bu yana üyelerinin uygulamayı daha verimli ve kolay kullanabilmesi için pek çok yenilik gündeme getirmektedir. Bu bağlamda önümüzdeki günlerde İnstagram uygulamasına yeni güncelleme ile gelecek olan özellikler merak edilmektedir.

İnstagram’a Yeni Gelecek Olan 8 Özellik Nedir?

En popüler sosyal mecraların arasında en üst sıralarda bulunan İnstagram uygulamasına, yakın bir zamanda gelecek olan 8 özelliğin şunlar olduğu söylenmektedir;

NFT koleksiyonlarını satışa çıkarma özelliği

İlgi alanlarına özel olan aramalar yapma özelliği

İnstagram gönderilerine müzik ekleme özelliği

İnstagram hikâyelerine beğeni bırakma özelliği

Fan kulübü kurma özelliği

İnstagram hesap durumu raporları özelliği

24 saatlik durum belirleme özelliği

Sohbet içerisinde mesaj arama özelliği

NFT Koleksiyonlarını Satışa Çıkarma Özelliği

Son senelerde oldukça popüler hale gelen kripto para ile ilgilenenleri oldukça sevindiren ve yakın bir zamanda İnstagram’a gelecek olan bu yeni özellik NFT koleksiyonlarını satışa çıkarma olmaktadır. Bu özellik ile NFT satışlarını, İnstagram uygulaması üzerinden yapmak mümkün olacaktır.

İlgi Alanlarına Özel Olan Aramalar Yapma Özelliği

Yakın bir zamanda İnstagram uygulamasına gelecek olan ve merakla beklenen özelliklerden birisi de, ilgi alanlarına özel olan aramalar yapma özelliği olmaktadır. İnstagram uygulaması içerisinde yer alan arama bölümünün bir uzantısı olacak bu özellik ile İnstagram kullanıcılarını aramalarını artık daha pratik bir şekilde yapabilir hale gelecektir.

İnstagram Gönderilerine Müzik Ekleme Özelliği

İnstagram gönderilerine müzik ekleme özelliği, şu anda sadece uygulama içerisinde paylaşılan hikâyeler üzerinde kullanılabilir olup, yeni gelecek olan bu özellik sayesinde artık uygulama içerisinde paylaşılan fotoğraflara ya da videolara da müzik eklenebilecektir. Böylelikle İnstagram uygulamasında yapılan bütün paylaşımlar daha renkli çerçevelerle paylaşılabilme imkânına kavuşmuş olacaktır.

İnstagram Hikâyelerine Beğeni Bırakma Özelliği

Uygulamaya gelecek olan yeni özelliklerden bir diğeri de, İnstagram hikâyelerine beğeni bırakma özelliğidir. İnstagram uygulaması geliştiricilerinin üzerinde çalıştığı ve yakın bir zamanda devreye sokacağı, bu yeni özellik ile İnstagram’da paylaşılan hikâyelere sadece emoji bırakma dışında, beğeni de bırakılabilecektedir.

Fan Kulübü Kurma Özelliği

Instagram uygulamasına yeni gelecek olan özelliklerden bir diğeri de, fan kulübü kurma özelliği olmaktadır. Bu özellik ile İnstagram kullanıcıları istedikleri alanlarda fan kulüpleri kurabileceklerdir. İnstagram uygulamasına yeni gelecek olan bu özellik sayesinde, isteyen İnstagram kullanıcıları abonelik sistemi olan fan kulübü kurup, burada sadece abonelerinin görebileceği paylaşımlar yapabilir bir hale gelecektir. Üstelik bu fan kulüpleri üzerinden gelir elde etme olanağı da doğacaktır.

İnstagram Hesap Durumu Raporları Özelliği

İnstagram geliştiricilerinin üzerinde çalıştıkları bir diğer yeni özellik ise İnstagram hesap durumu raporları olacaktır. Bu yeni özellik ile İnstagram hesaplarına ait olan veriler daha net ve ayrıntılı bir şekilde rapor olarak kullanıcıların eline ulaşılabilecektir. Böylelikle İnstagram kullanıcı hesapları istatistikleri elde etme açısından daha da elverişli bir hale gelecektir.

24 Saatlik Durum Belirleme Özelliği

Whatsapp’ın en sevilen özelliklerinden birisi olan, 24 saatlik durum belirleme özelliği önümüzde ki günlerde İnstagram uygulamasına da gelecek olan yeni özelliklerden birisi olacaktır. Böylelikle İnstagram kullanıcıları, günlük olarak durumlarını belirleme özelliği ile profillerinde ilgili olan paylaşımları yapabileceklerdir.

Sohbet İçerisinde Mesaj Arama Özelliği

İnstagram uygulamasına yeni gelecek olan bu özellikle, İnstagram kullanıcıları sohbet içerisinde mesaj arama yapabilir bir hale gelecektir. Böylelikle mesajlaşmalarda sohbet geçmişleri daha pratik bir şekilde kullanılabilecektir.


Yorum Yapwidget-1

MAIL ADRES

info@sosyalat.com

widget-2

TELEFON

0850 307 54 67