WhatsApp'ta Müzikli Durum Nasıl Yapılır?

WhatsApp'ta Müzikli Durum Nasıl Yapılır?

Son zamanlarda günlük hayatımızın vazgeçilmez uygulaması olan whatsapp üzerinden anlık mesajlaşma yapabilmekteyiz. Bunun yanı sıra gelen son güncellemeler ile whatsapp üzerinden durum paylaşımı da yapmak mümkündür. 24 saatlik bir zaman diliminde whatsapp durumlar kısmında gözüken durumunuz çoğu zaman eğlenceli veya hüzünlü durumlar olmaktadır. Aslında durum denildiğinde akla tanık olarak hissedilen ve düşünülen şeylerin aktarılması temeli üzerine kurulmuş olan bu özellik şimdilerde müzikli durum paylaşımlarına evrilmiştir.

Hepimizin merak ettiği ve sık sık karşımıza çıkan whatsapp'ta müzikli durum aslında whatsapp'ın instagram gibi kendine has bir özelliği değildir. Instagram'da doğrudan paylaşımının üzerine müzik ekleyebiliyorken whatsapp durumlarında bu henüz daha mümkün değildir. Bu nedenle de birçok whatsapp kullanıcısı whatsapp'ta müzikte durum nasıl yapılır? Sorusunun cevabını merak etmektedirler.

Birçok kullanıcının whatsapp içerisinde müzikli durum paylaşımı yapmak için en çok tercih ettiği yöntem video çekerken arkadan başka bir cihaz üzerinden müzik açmak olmaktadır. Ancak cihaz üzerinden açılan müzik uzaktan geldiğinden dolayı ve video çekerken etrafta bulunan diğer seslerin de kayıt içerisine dahil oluyor olması durumun kötü görünmesine neden olmaktadır. Bu nedenle de son yıllarda whatsapp üzerinden müzikli durum paylaşımı yapmak için bazı uygulamalar ortaya konulmuştur.

Whatsapp'ta müzikli durum paylaşabilmek için kullanılabilir olan uygulamalar şöyledir;

 • InShot
 • Audio Status Maker
 • Add Audi oto Video: Audio Video Mixer
 • BeeCut
 • Apowershow
 • Typito

InShot

InShot ile düzenleme

Inshot uygulaması ile whatsapp durumlarınızda paylaştığınız videolara ve fotoğraflara müzik ekleyebilmektesiniz. Bu uygulamayı kullanarak whatsapp durumlarınıza müzik eklemek için şu adımları takip etmeniz gerekmektedir;

 • İlk olarak app store'dan veya play store'dan InShot uygulamasını indirin.
 • Daha sonra uygulamaya giriş yaparak herhangi bir ücret ödemeden uygulamada bulunan video yazısının üzerine tıklıyoruz.
 • Daha sonra erişimlerine izin ver butona tıklayarak telefonumuzun içerisinde yer alan tüm videolara ve fotoğraflara erişim izni veriyoruz.
 • Ardından seçtiğiniz fotoğraf veya videoyu ekledikten sonra müzik ekle seçeneğine tıklayın.
 • Bu basit 3 adımı tamamladıktan sonra paylaşmak istediğiniz fotoğrafın veya videonun üzerine müzik eklenmiş olacak. Bundan sonra tek yapmanız gereken whatsapp’a girerek durumunuzu paylaşmak olacaktır.

Audio Status Maker

Audio Status Maker Uygulaması üzerinden whatsapp durumuna müzik eklemek için takip etmeniz gereken adımlar şöyledir;

 • İlk olarak cihazınızda bulunan uygulama marketinden Audio Status Maker uygulamasını cihazınıza indirin.
 • Ardından yeniden bir fotoğraf çekerek veya galeriden bir fotoğraf seçerek uygulamanın içerisinde yükleyin.
 • Ardından fotoğrafınızı yüklediğinizde ekranda yer alan audio Kısımına giriş yaparak tercih ettiğiniz sesi fotoğrafın üzerine ekleyin. Böylece müzikli whatsapp durumunuz hazır hale gelmiş olacaktır.

Add Audio To Video: Audio Video Mixer

Add Audio to Video: Audio Video Mixer uygulaması whatsapp üzerinden durum paylaşımına yeni başlayan ve yeni üyeler için oldukça basit bir uygulama olmaktadır. Harika müzikli durumlar oluşturabileceğiniz bu uygulama ile istediğiniz müziği videolara ekleyebilirsiniz.

Bu uygulama sadece video üzerine ses eklenmesi yaptığı için fotoğraflı durum paylaşımı yapmak istiyorsanız ya audio status maker uygulamasını tercih etmeniz ya da hem videoya hem fotoğrafa müzik ekleyebilir InShot uygulamasını kullanmanız gerekmektedir.

Ancak amacınız zaten video üzerine müzik eklemekte bu uygulama ile basit bir şekilde harika durumlar oluşturabilirsiniz.

Beecut

beeCut ile fotoğraflara müzik ekleyerek whatsapp durumlarında veya herhangi 1 sosyal medya hesabında paylaşım yapabilirsiniz. Bu uygulama mac ve Windows bilgisayarlarda veya IPhone cihazlarda rahatlıkla kullanabilmektedir. Ancak kullanılan cihaza göre kullanma yöntemleri de farklılık göstermektedir.

Mac ve Windows cihazlarda fotoğraf üzerine müzik eklemek için takip edilmesi gereken adımlar şöyledir;

 • İlk olarak BeeCut uygulamasının bilgisayara indirilmesi gerekmektedir.
 • Daha sonra tüm fotoğrafların ve müziğin yüklenebilmesi için içe aktar veya dosyaları içe aktar butonlarına tıklanması gerekmektedir.
 • Ardından ilk olarak fotoğrafı daha sonra müzik dosyasını zaman çizelgesinin üzerine sürüp demeniz gerekmektedir.
 • Buradaki işlere geçişler sekmesi içerisinden manuel olarak ayarlayabilirsiniz. Ancak geçişleri rastgele yapmak istiyorsanız rastgele geçişler uygula butonuna tıklamanız gerekmektedir. Daha sonra kolajı oluşturduğunuz fotoğraflarınızı dışa aktar butonu üzerinden bilgisayarınıza kaydedebilirsiniz.

IPhone cihazlarda BeeCut uygulamasıyla fotoğraf üzerine müzik ekleme yapabilmek için ise şu adımları takip etmelisiniz;

 • İlk olarak internet üzerinde bulunan linklerden veya doğrudan app store'dan BeeCut uygulamasını cihazınıza yükleyin.
 • Ardından fotoğraflarınızı uygulamaya yüklemek için artı simgesine basın ve buradan üzerinde kolaj yapacağınız fotoğrafı seçerek sağ üst köşede bulunan sonraki adım butonuna tıklayın.
 • Ardından video için en uygun boy oranını seçin.
 • Sonra müzik ekleme kısmına geçiş yapabilir ve müzik sekmesinden simge ekle öğesine dokunarak videonuzun arka planını müzik ekleyebilirsiniz.
 • Ardından oluşturduğunuz kolajı dışa aktar butonu ile telefonunuza kaydedebilirsiniz.

Apowershow

Apowershow uygulamasıyla fotoğraf üzerine müzik ekleme yapmak oldukça kolaydır. Profesyonel olarak hizmet sağlayan bu uygulama içerisinden sosyal medya hesaplarınızda veya whatsapp durumunuzda paylaşabileceğiniz fotoğrafların üzerine ses eklemesi yapabilirsiniz. Ata aynı anda birden fazla videoyu oynatabilmek için ekranı böl işlevinde tercih edebilirsiniz.

Apowershow Uygulamasıyla fotoğraf üzerine müzik ekleme için takip edilmesi gereken işlemler şöyledir;

 • Internet üzerinde yer alan programı korumak için ortaya konulmuş olan link yardımı ile programı cihazınıza kurabilirsiniz.
 • Ardından uygulama içerisinde tüm fotoğraflarınızı yüklemek için MV sekmesi üzerinden dosya ekle seçeneğine tıklayarak yüklemek istediğiniz tüm dosyaları ara 100 sürükleyerek ekleyebilirsiniz.
 • Ardından mevcut olarak bulunan temalardan birini seçerek müzik sekmesi üzerinden müzik ekle butonuna tıklayarak istediğiniz müziği fotoğrafınızın üzerine ekleyebilirsiniz.
 • Son olarak yapmanız gereken ise uygulama içerisinden hazırlamış olduğunuz dosyayı cihazınıza kaydetmektir. Bunun için dışa aktar butonuna tıklayarak hazırladığınız kolajı cihazınıza kaydedebilirsiniz.

Typito

Typito uygulamasıyla fotoğraf üzerine müzik eklemek oldukça basit bir işlemdir. Aynı zamanda farklı farklı birçok adımı da ihtiyaç duyulmamaktadır. Uygulama ile fotoğraf üzerine müzik eklemek için ilk olarak internet üzerinde yer alan program linkine giriş yapmanız gerekmektedir.

Daha sonra açılan ekran içerisinden upload files butonuna tıklayarak bilgisayarınızın üzerinden müzik ekleyeceğiniz fotoğrafları seçerek uygulama içerisinde yükleyin ardından My Media butonu içerisinden eklemek istediğiniz müziği seçerek o tarafın üzerine ekleyebilirsiniz.

Iphone ve Android Cihazlarda Fotoğraf Üzerine Müzik Ekleme Uygulamaları Nelerdir?

Fotoğraf üzerine müzik ekleme uygulamaları

Bilindiği üzere IPhone ve Android cihazlar farklı işletim sistemlerine sahip olmaları nedeniyle bu cihazların uygulama marketleri içerisinde aynı uygulamalar bulunamayan bilmektedir. Ancak birbirlerinin muadili olan uygulamalar yer almaktadır. Şimdi sizlere IPhone cihazlarda fotoğraf üzerine müzik ekleme uygulamalarını ıphone ve Android cihazlarda fotoğraf üzerine müzik ekleme uygulamaları neler olduğunu göstereceğiz.

 • Slideshow Add Music to Photos – iPhone
 • SlideShow Maker Photo – iPhone
 • PicPlayPost – iPhone
 • Video Editor & Maker – Android
 • VivaVideo – Android

Kısaca cihazınıza uygun olarak belirlenmiş olan bu uygulamaları indirerek kolayca fotoğraf veya video üzerine müzik eklemesi yapabilirsiniz. Ancak bazı uygulamaların sadece fotoğraf üzerine ekleme yapmaları video üzerine müzik eklemek isteyen kişileri zor duruma düşürmektedir.

Bu nedenle uygulamayı indirmeden önce fotoğraf üzerine mi yoksa video üzerine müzik ekleyeceğinizi de karar vermeniz ve daha sonra bu doğrultuda uygulama tercihi yapmanız gerekmektedir.


Yorum Yapwidget-1

MAIL ADRES

info@sosyalat.com

widget-2

TELEFON

0850 307 54 67