Whatsapp Sözleşmesi Onaylanmazsa Ne Olur?

Whatsapp Sözleşmesi Onaylanmazsa Ne Olur?

Whatsapp milyonlarca kişi tarafından kullanılan bir mesajlaşma uygulamasıdır. Ancak bilindiği gibi son dönemde sözleşme yenilemesi de olmuştur. Böylece birçok kişi Whatsapp sözleşmesi onaylanmazsa ne olur da dâhil birçok soruyu sormaya başlamıştır.

Veri paylaşımı ve gizlilik sözleşmesi üzerinde geçtiğimiz aylarda bir değişiklik yapan Whatsapp, bunu tüm kullanıcıların onayını sunmuştur. Ancak bilindiği üzere tepki çektiği için, tarihi 15 Mayıs’a kadar uzatma kararını almıştır. Tarihin yaklaşmasıyla beraber milyonlarca Whatsapp kullanıcısının aklına bu tip sorular gelmeye başlamıştır.

Peki, kabul edilmezse ne olur? Bu kapsamda hesaplar, 120 gün süreyle pasif hale getirilir. Ancak bu kapsamda kullanmak isteyenlere, sözleşmeyi onaylama fırsatı da sunulur. Peki, bu süreç ardından ne olur? Bilindiği üzere 120 gün aktivite göstermeyen hesaplar, çoğu zaman platformdan silinir. Bu sebeple sözleşmeyi onaylamazsanız, uygulamayı kullanmanız da mümkün değildir.

Onaylanan Whatsapp Sözleşmeleri Nasıl İptal Edilir?

Whatsapp sözleşmesi birçok kişi tarafından olumsuz karşılansa da, onaylayanlar azımsanamayacak ölçüdedir. Bunun farklı nedenleri olsa da, şu şekilde bahsedilebilir;

  1. Kullanıcıların durumdan haberdar olmaması
  2. Kullanıcıların hatalı işlem yapması

Her iki durumda da kullanıcılar bunu nasıl geri döndürebileceğini merak eder. Buna ek olarak ilk olarak rahatlıkla onaylayan, ancak sonrasında bundan pişman olan da milyonlarca kişi vardır. Bu gibi durumlarda Whatsapp’ta yapılan sözleşme nasıl iptal edilir sıkça sorulur olmuştur. Bu mümkün olup, aşağıdaki işlemlerin uygulanması gerekir;

  1. Akıllı telefondan Whatsapp’ı açın.
  2. Ayarlar sekmesine gidin.
  3. Hesap sekmesine girerek, hesabınızı silin.  Bundan sonra da aynı hesabı kullanarak, tekrar giriş yapın.

Bu işlemler ardından uygulama tekrar kullanılmaya başlanır. Ancak aradan birkaç gün geçince, size sözleşmeyi kabul etmenizi belirten bir yazı gelir. Bundan sonra karşınıza gelen ekran şimdi değil üzerine dokunarak, işlemi geciktirebilirsiniz. Ancak son gün geldiğinizde onaylamama durumunda, kullanım yapamazsınız.

Whatsapp Sözleşmesinin Onaylanıp Onaylanmadığı Nasıl Anlaşılır?

İnsanlar günlük hayatta çoğu zaman bir şeyi yapıp, yapmadıklarına dair şüpheye düşer ve oldukça normaldir. Bu sebeple birçok kişi Whatsapp sözleşmesini kabul edip etmediğimi nasıl anlarım tarzında sorular sorar. Peki, bu nasıl anlaşılır?

Bilindiği üzere platform sözleşmenin onay durumunu 15 Mayıs’a dek uzatmıştır. Eğer hangi işlemi yaptığınızı hatırlamıyorsanız, bu tarihi beklemeniz yeterlidir. Eğer kullanmaya devam ederseniz, onayladığınız anlamına gelir. Eğer pasif hale gelirse reddettiğinizi gösterir. Peki, WhatsApp sözleşmesini iptal etme nasıl yapılır? Bu oldukça kolay olup, hiçbir şekilde uğraşmanız gerekmez. Yalnızca sözleşme karşınıza geldiğinde, reddetme yapılması yeterlidir.

Eğer işi şansa bırakmak istemeden iptal etmek istiyorsanız, yukarıdaki işlemi uygulayarak sözleşmeyi tekrar karşınıza getirerek hayır diyebilirsiniz. Ancak hesabın silinmesi durumunda, mesajların da kaybolacağını hatırlamanız ve buna göre karar vermeniz gerekir. Eğer kaydetmediğiniz bir numara ile mesajlaşmanız varsa bunu kaybetmeniz oldukça yüksek bir ihtimaldir.

Whatsapp Sözleşmesi Gelmedi Durumu Nasıl Çözülür?

Whatsapp üzerinde birçok kullanıcı Wp sözleşmesi gelmedi sorununu ifade eder. Bunun öncelikli nedeni, hâlihazırda onaylanmış veya reddedilmiş olmasıdır. Eğer onaylamışsanız, platform karşınıza tekrar getirmez. Hayır demiş veya ertelemişseniz, uzun bir süre tekrar göstermeyebilir. Böyle bir işlem yaptığınızı hatırlamıyorsanız dahi kardeşiniz varsa telefonu aldığında yanlışlıkla işlem yapmış olabilir.

Peki, bu durumlarda ne yapmalı? Eğer hesabınızı siler ve tekrar kaydolursanız, platform birkaç günde size sözleşmeyi tekrar yollar. Bu sayede onaylama veya reddet şansınız doğar. Ayrıca bazı durumlarda platformun güncel olmaması da sözleşmenin gelmemesine sebep olabilir. Dolayısıyla update işlemleri de yapışmalıdır.


Yorum Yapwidget-1

MAIL ADRES

info@sosyalat.com

widget-2

TELEFON

0850 307 54 67