WhatsApp Sohbetin Tasarımı Değiştiriliyor!

WhatsApp Sohbetin Tasarımı Değiştiriliyor!

WhatsApp tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de yoğun olarak kullanılmakta. Zamanla birçok yenilik getirmekte olan sohbet uygulaması WhatsApp fotoğraf üzerine bir değişiklik yapma yoluna gitti. Buna göre uygulamanın IOS sürümlerinde küçük bir tasarım farklılaşması yapıldı. Tasarımın gösterildiği ekran görüntüsü kapsamında sohbet balonlarının mevcut hallerine göre nasıl değiştirileceği de anlaşılıyor.

WhatsApp ilk sunulduğu tarihten günümüze dek global çapta geniş bir kullanıma erişmiş durumda. Ancak hatırlanacağı üzere özellikle Türkiye’de kişisel veriler ile ilgili durumla büyük tartışmalara neden olmuştu.

Bunun haricinde de WhatsApp tarafından yapılan birçok değişkenlik bulunmakta. Bunlardan bir tanesinin haberi de geçtiğimiz günlerde alındı. Buna göre platform, bir tasarım değişikliği yapacak. Dolayısıyla çok büyük, köklü bir değişiklik olduğu söylenemez. Ancak genel olarak incelendiğinde, göze daha hoş geldiği de görülmekte.

Ancak burada tasarımın henüz IOS kullanıcıları için sunulduğu da bilinmeli. Gelecek olan güncelleme, sohbet balonlarının tasarımına odaklanmakta. Bunların rengi, büyüklüğü ve tarzı konusunda bir takım değişiklikler meydana getirilecek.

Yeni Sohbet Baloncukları Nasıl?

Teknoloji konularına gelen yenilikler, birçok kişi tarafından yoğun olarak takip edilmekte. Özellikle WhatsApp gibi platformların yaptığı güncellemeler, birçok özellik tanıttığı için sıklıkla incelenmekte. Dolayısıyla bu haberlerin gelmesiyle beraber ülkemizdeki birçok kişi de tasarımın nasıl değiştiğini merak etmekte.

Bu durum sadece IOS kullanıcıları için değil, Android kullanıcıları için de geçerli. Her ne kadar onlar için henüz sunulmasa da daha cazip duran WhatsApp fotoğraf sohbet baloncukları, kişiler tarafından ilgiyle karşılanmakta.

WhatsApp yaptığı güncellemeyi eski/yeni hali şekline paylaşmış durumda. Bunlar incelendiğinde yeni versiyonların kenarlarının daha yuvarlak olduğu görülmekte. Dolayısıyla keskin tasarımlar ilginizi çekmiyorsa sizin için büyük bir yenilik bile olabilir.

Balonların rengi de değiştirilmiş durumda. Burada dikkatli incelendiğinde küçük de olsa bir ton açılma yaşandığı görülmekte. Buna ek olarak boyutları da küçültülmüş. Böylece kişilere konuşma sırasında daha fazla alan tanınmış.

Yeni ve Eski Sohbet Baloncukları

Birçok kişi WhatsApp tarafından haberi verilen bu durumu öğrendiğinde büyük bir heyecana da kapıldı. Zira insanlar oldukça farklı, canlı, daha önce görmedikleri bir WhatsApp fotoğraf düşüncesine kapıldı.

Ancak bu güncellemenin birçok kişinin isteğini karşılamayacağı şimdiden söylenebilir. Zira eski ve yeni tasarımlar incelendiğinde aralarında çok büyük farklılıklar olmadığı görülmekte. Örneğin kenarların daha yuvarlak hale getirildiği görülse de bunu fark edebilmek için ciddi bir göz atmak gerekmekte.

Bu durum boyutlar için de geçerli. Sohbet baloncukları daha küçük de olsa eskisi ile arasında çok önemsiz bir fark bulunmakta. Renk değişikliğinde de rengin açıldığını anlamak için uzun bir süre üzerine odaklanmanız gerekli.

Dolayısıyla WhatsApp fotoğraf kapsamında sunulan sohbet balonu değişiklikleri her ne kadar sadece IOS kullanıcılarına sunulsa da onların bunu fark etmemeleri bile mümkün.

Ne Zaman Geliyor?

WhatsApp tarafından tanıtılan güncellemelerin ne zaman geleceği insanlar arasında ciddi bir merak, ilgi konusu oluşturmakta. Ne var ki henüz geleceği zamana dair bilgiler mevcut değil. Ancak bahsettiğimiz üzere çok büyük değişiklikler de yer almamakta.

Dolayısıyla uzun süre beklenmeden geleceği söylenebilir. Her ne kadar birçok kişide bir hayal kırıklığı meydana getirecek olsa da malum olduğu üzere WhatsApp mesajlara emoji kullanarak tepki verme özelliği üzerinde de duruyor. Bilindiği üzere Instagram ve Discord üzerinde söz konusu özellik mevcut. Bu durum yakın zamanda WhatsApp için de geçerli olacak. Zira buna dair çalışmalar hâlâ devam etmekte.ee


Yorum Yapwidget-1

MAIL ADRES

info@sosyalat.com

widget-2

TELEFON

0850 307 54 67