WhatsApp Mesaj İletildi Kapatma Nasıl Yapılır?

WhatsApp Mesaj İletildi Kapatma Nasıl Yapılır?

Whatsapp kullanıcılarının en çok cevabını merak ettiği sorulardan birisi de, Whatsapp mesaj iletildi kapatma nasıl yapılır? olmaktadır. Dünya üzerinde en çok tercih edilen mesajlaşma uygulaması olan Whatsapp mesaj iletildi uyarısını kapatmak için, bir takım gizlilik ayarları yapmak gerekmektedir. Bu ayarlar ile kolaylıkla Whatsapp mesaj iletildi mavi tık özelliği kapatılmaktadır.

Whatsapp Mesaj İletildi Ne Demektir?

Whatsapp uygulaması ile kişiler arasında bütün mesajlaşmalar yazılı, sözlü olarak yapılabilmektedir. Aynı zamanda Whatsapp uygulaması kullanılarak video ve fotoğraf paylaşımlarında yapılabilmektedir.

Bu gönderilerin karşı tarafa iletilmesi aşamasında ise, gönderilerin sağ altında yer alan tık işaretinin durumuna göre bir iletinin karşıdaki kişi tarafından görülüp, görülmediğine dair önemli bir ipucu bulunmaktadır.

Whatsapp’ta karşı tarafa gönderilen bir metin, fotoğraf ya da video paylaşımı sonrasında, sağ altta çıkan iki mavi tık işareti ise gönderilen Whatsapp mesajının karşıdaki kişi tarafından okuduğunu göstermektedir. Buna bir diğer anlamı ile Whatsapp mesaj iletildi de denilmektedir.

Whatsapp Mesaj İletildi Sembolleri Nelerdir?

Whatsap üzerinden atılan bütün mesajların altında standart olarak, karşı tarafın bu mesajı okuyup, okumadığına dair bir takım semboller olmaktadır. Mesajların sağ altında yer alan bu sembollerden birisi, 2 çizgiden oluşan mavi tık işareti olmaktadır. Mavi tık işareti karşı tarafın mesajı gördüğünü ve okuduğunu bildiren sembollerden birisi olmaktadır.

Whatsapp gönderilerinin sağ altında çıkan bir diğer sembol ise saat ikonu olmaktadır. Bu saat ikonunun anlamı ise mesajın henüz gönderilmediğinin işareti olmaktadır. Bunun tam olarak anlamı ise internet bağlantısının büyük olasılıkla kesik olması ve bu nedenle mesajın karşı tarafa gitmediğidir.

Whatsapp uygulamasında mesajlaşılan kişinin adı mesaj panelinde en üstte yazmakta olup, bunun altında ise yine saat bildiren bir yazı olmaktadır. Bu saatin anlamı ise ilgili olan kişinin son görülme zamanını bu saat belli etmektedir.

Whatsapp Mesaj İletildi Kapatma İçin Yapılması Gerekenler Nelerdir?

Dünya üzerinde en sevilen mesajlama uygulaması olan Whatsapp uygulamasında, Whatsapp mesaj iletildi kapatma yolu için sırasıyla şunların yapılması gerekmektedir;

Whatsapp mesaj iletildi kapatmak için ilk olarak, Whatsapp uygulamasına giriş yapılması lazımdır.

Whatsapp’a giriş yapıldıktan sonra ise sağ tarafta yer alan Ayarlar kısmına tıklanmalıdır.

Daha sonra açılan Ayarlar bölümünden Hesap bölümüne basılmalıdır.

Açılan hesap bölümünde yer alan Gizlilik kısmına tıklanmalıdır.

Gizlilik bölümü açıldığı zaman altta yer alan Okundu Bilgisi yazısının yanında ki tuşa basılarak kapalı hale getirilmelidir.

Böylelikle Whatsapp Mesaj İletildi yani mavi tık özelliği kapatılmış olmaktadır.

Bunu yeniden açmak içinse yukarıdaki adımlar aynı şekilde takip edilerek, Okundu Bilgisi yazısının yanında yer alan buton açık hale getirilmelidir. Okundu bilgisi açık olduğu zaman, Whatsapp üzerinden atılan tüm mesajlarda mavi tık özelliği yeniden aktif hale gelmektedir.

Whatsapp Son Görülme Kapatma İçin Yapılması Gerekenler Nelerdir?

Whatsapp uygulamasında, mesajlaşmada kullanılan görüldü özelliğini de kapatmak mümkün olmaktadır. Bu özellik kapatılarak Whatsapp içerisinde, son görülme zamanını karşı tarafa belli etmeden, gizli bir şekilde dolaşmak ve mesajlaşmak mümkün olmaktadır. Bu bağlamda Whatsapp son görülme kapatma yolu içinse şu adımların sırasıyla takip edilmesi lazımdır;

Whatsapp son görülme özelliğini kapatmak için öncelikle Whatsapp uygulamasına giriş yapılması gerekmektedir.

Whatsapp’a giriş yapıldıktan sonra açılan ana sayfanın sağ üst kısmında bulunan yere tıklanmalıdır.

Burada en altta çıkan Ayarlar kısmına basılmalıdır.

Ayarlar kısmında yer alan Gizlilik bölümüne tıklanmalıdır.

Gizlilik bölümünde bulunan Son Görülme kısmı pasif hale getirilerek işlem tamamlanmaktadır.

Bu bölümü yeniden aktif hale getirmek içinse, yine aynı adımlar tekrarlanarak Son Görülme kısmı aktif olacak şekilde açılmalıdır.


Yorum Yapwidget-1

MAIL ADRES

info@sosyalat.com

widget-2

TELEFON

0850 307 54 67