WhatsApp Eski Mesajları Geri Getirme Android – iOS

WhatsApp Eski Mesajları Geri Getirme Android – iOS

Whatsapp eski mesajları geri getirme Android- İOS ile kişiler birkaç yöntemle mesajlarını geri getirebilecekler. Dünya geneli için en fazla tercih edilen sosyal ağlar arasında olan Whatsapp uygulaması sürekli olarak yenilik sağlamaktadır. Bununla beraber kullanıcılar Whatsapp üzerinden fotoğraf, doküman gibi paylaşımları yapabiliyorlar.

Whatsapp birkaç yıl önce web sürümünü kullanıcılara sundu. Bununla beraber Whatsapp sohbet yedeği ile birlikte telefonunuz değiştiğinde bile eski mesajlara kavuşabilirler. Eski mesajlara kavuşabilmek için kişilerin düzenli olarak sohbet yedekleme işlemi yapması gerekiyor. Çünkü her zaman mesajlarda sohbet yedekleme yapılmamaktadır.

Whatsapp Yedeklenmeyen Mesajları Geri Getirme İOS

Yedeklenmeyen Mesajları Geri Getirme WhatsApp

Eğer İOS işletim sistemine sahip bir akıllı telefon kullanıyorsanız güvenliğiniz daha yüksek seviyede olabilmektedir. Whatsapp yedeklenmeyen mesajları geri getirme İOS için telefon içeriği ile beraber yaşadığınız güvenlik Whatsapp sohbetleri için geçerli olmaktadır.

İOS cihazlarda özellikle Whatsapp ’ın otomatik olarak yedekleme yapılmasına izin verilmez ve Whatsapp güncellemesi de yapmaz kişiler bu sebeple düzenli olarak İOS cihazları üzerinden yedekleme işlemlerini ve güncelleme işlemlerini manuel olarak yapmalıdır. Whatsapp mesajları geri getirme konusunda,

 • İOS işletim sistemlerinde sistemsel kısıtlamalardan dolayı İOS cihazlarda yedeklenmeyen mesajların getirilmesi mümkün değildir.
 • Son yapmış olduğunuz İOS yedekleme işlemleri hangi tarih içerisinde bulunuyorsa o tarihten sonrası için İOS işlemci geri yüklememektedir.
 • İOS işletim sistemlerinde son yedekleme işlemine göre geri getirme işlemi yapmak istiyorsanız bunun için uygulamayı kaldırarak tekrar yüklemeniz gerekir, uygulamayı tekrar yüklediğiniz zaman Whatsapp son yaptığınız yedeklemeye göre sohbeti tekrar yükler.
 • Android işletim sistemi konusunda İOS cihazları Android cihazlara göre farkına bakıldığında güncelleme ve yedekleme sizin tarafınızdan yapılır. Bunun için kişiler düzenli bir şekilde yedekleme yamalıdır.
 • Cihazınıza Whatsapp uygulamasını indirdikten sonra son yapılan yedekleme işlemi için yeniden onay verilmesine izin vermelisiniz.
 • Otomatik olarak en son hangi tarihte yedekleme işlemi yaptıysanız İOS cihazı yedekleme konusunu otomatik şekilde yapmayacağı için tekrar sohbete yüklenir.
 • Cihazınız içerisinde sürekli olarak sohbet yedekleme ve güncelleme yapmalısınız aksi takdirde hiçbir yedekleme işlemini yapamazsınız.

Whatsapp’ ta Silinen Mesajları Geri Getirme Programı

Whatsapp yazışmalarınızın silinmesi ile birlikte kişiler geri getirmek için kullanabilecekleri üçüncü taraf yazılımlar bulunmaktadır. Kişiler herhangi bir yazılım kullanmadan cihazlarını sıfırlayarak işlemi gerçekleştirebilirler. Whatsapp’ ta silinen mesajları geri getirme programı konusunda bazı durumlarda silinen mesajları geri getiremezseniz. Whatsapp üzerinde silinen mesajları geri getirme konusunda izlenmesi gereken adımlar,

 • Whatsapp silinen mesajları geri getirme programı Android için Google Drive ile birlikte Android cihazlarınız için silinen mesajları geri getirebilirsiniz. Bunun için Whatsapp mobil uygulamayı silerek tekrar yüklemeniz gerekir.
 • İkinci adım olarak getirmek istediğiniz mesaj hesabı ile Whatsapp numarası üzerinden giriş yapın.
 • Verilerin Google Drive üzerinden geri yüklenmesini isteyin ve silinen mesajları bu şekilde geri getirebilirsiniz.

Google Drive ile Android cihazlarınızda silinen mesajları geri getirme işlemi yaparken bu adımları izlemeniz yeterli olacaktır Bununla birlikte verilerinizi eğer Google Drive üzerinde yedeklemediyseniz bu noktada işinizi kolaylaştırmak için Whatsapp verilerinizi otomatik olarak Google Drive tarafından yüklenmesi için onay vermelisiniz.

Whatsapp Yedeklenmeyen Mesajları Geri Getirme 2021

Yedeklenmeyen Mesajları Geri Getirme 2021

Whatsapp mesajlarının geri getirme konusunda bir yedekleme yoksa farklı bir yol deneyebilirsiniz. Whatsapp yedeklenmeyen mesajları geri getirme 2021 yöntemleri arasında bulunan yerel yedekleme işlemi ile birlikte silinen mesajları geri getirmek mümkün olmaktadır. Kişiler bu yöntemi sadece Android cihazları üzerinden deneyebilirler. Whatsapp üzerinden yedeklenmeyen mesajları geri getirmek için,

 • Telefonunuzda bulunan dosya yöneticisini açın ve sdcard/whatsapp/databes klasörünü bularak girin. Bu dosyayı aynı zamanda Whatsapp/databes olarak da bulabilirsiniz.
 • Geri yüklemek istediğiniz dosyaları bularak adını değiştirme kısmına gelin ve msgstore.db.crypt.12 olarak değiştirin.
 • Sıradaki adım için Whatsapp uygulamasını silerek tekrar yükleyin ve sonrasında verilerinizin yerel yedeklenme ile birlikte tekrar geri yüklemesini isteyin.

Bu yöntem ile silinen mesajlarınızı geri getirebilirsiniz, bununla birlikte yere yedekleme ile yedeklenmeyen mesajları geri getirebilirsiniz. Fakat bu uygulama ile birlikte verilerinizi daha öncesinde bir dahili depolama alanına veya SD kart içerisinde yedeklemiş olmanız gerekebilir.

İCloud’a Whatsapp Mesajlarını Görme

İphone cihazlar için farklı bir yöntem olan İCloud’a Whatsapp mesajlarını görme işlemi, eski mesajları geri getirebilmek için yapılan adımlar olmaktadır. Fakat bu adımları izlemeden önce verilerinizi daha önce İCloud üzerinde yedeklemeniz gerekmektedir. Bu sebeple daha öncesinden verilerinizi İCloud üzerinde yedeklemeye onay vermeli ve İphone için Whatsapp silinen mesajları geri getirebilirsiniz. İCloud ile Whatsapp mesajlarını geri getirmek için,

 • Whatsapp mobil uygulamasını silerek tekrardan yükleyin ve telefon numaranızla birlikte giriş yapın.
 • Verilerin İCloud üzerinden tekrar yüklenmesini isteyin ve bu şekilde silinen mesajları tekrar getirebilirsiniz.

Whatsapp Yedeklenmeyen Mesajları Geri Getirme

Popüler sohbet uygulamalarından olan Whatsapp, silinen mesajları geri getirme konusunda pek fazla yol bulunmamaktadır. Whatsapp yedeklenmeyen mesajları geri getirme konusunda Android kullanıcıları için Whatsapp üzerinde silinen mesajları geri getirme yolu basit olmaktadır.

Android platformlarında Whatsapp her gün düzenli olarak mesajları otomatik olarak yedekler. Silinen konuşmaları geri getirmek için Whatsapp uygulamasını silerek geri getirmeniz gerekebilir. Whatsapp mesajlarını geri getirme konusunda,

 • Whatsapp üzerinde silinen bir konuşmayı geri getirmek için uygulamayı silip tekrar yükleyin.
 • Sonrasında uygulama yüklenmesinde Whatsapp otomatik olarak en son yedeklemenizi bulacak ve sizlerden bu yedeklemeyi isteyip istemediğinizi soracak.
 • Kişiler geri yükle seçeneğine tıklayarak silinen mesajları geri getirebilir ve silinen mesajları tekrar geri getirebilirler.
 • İOS kullanıcılarında ise durum tamamen farklı olmaktadır çünkü Whatsapp İOS içerisinde otomatik olarak yedekleme yapmaz ve kişiler eğer yedekleme yaptıysa Android adımlarını izleyerek geri getirebilirler.

Whatsapp Yedekleme Nasıl Yapılır?

WhatsApp Yedekleme

Whatsapp yedeklemeleri ile birlikte senelerce biriktirdiğiniz sohbeti yedekleyebilir ve istediğiniz her an kullanabilirsiniz. Whatsapp yedekleme nasıl yapılır bakıldığı zaman Google Drive yedeklemesi kullanılabilir. Bunun için öncesinden etkinleştirilmiş bir Google hesabı olmalıdır ve cihazınıza Google Play hizmetlerinin yüklenmiş olması gerekmektedir.

Google Play uygulaması Google uygulamalarını ve Google Play Store üzerinden indirilen uygulamaları güncellemek için kullanılır. Yedekleme yapmak için,

 • Yedeklemeyi oluşturmaya yetecek kadar boş alan olmalıdır ve aynı zamanda cihazda yedekleme yapmak istediğiniz zaman güçlü bir internet bağlantısı olmalıdır.
 • Google Drive yedeklemelerini ayarlamak için Whatsapp uygulamasını açın ve üç nokta simgesi üzerinden ayarlar, sohbetler, sohbet yedeği, Google Drive’a yedekle kısmında dokunun.
 • Asla dışında bulunan bir yedekleme sıklığını seçin ve sohbet geçmişinizi yedeklemek istediğiniz Google hesabını seçin.
 • Bağlı bir Google hesabınız bulunmuyorsa sorulduğu zaman hesap ekle kısmına dokunun ve bilgilerinizi girin.
 • Yedekleme bağlantısına dokunun ve yedekleme bağlantısına dokunarak yedekleme işlemini yapın.

Yedekleme işlemi yaparken ek veri ücretlerine sebep olmaktadır. Bununla birlikte kişiler yedekleme yaptıkları zaman bile 1 sene önceki Whatsapp mesajlarını geri getirme işlemlerini tamamlayabilirler. Ek bir güvenlik katmanı elde etmek için Google Drive yedeklemesi için uçtan uca şifrelemeyi açabileceksiniz. Bunun için kişiler sohbet yedeği bölümünden yedekle kısmında dokunmalı ve sonrasında rahatlıkla Google Drive yedekleme ayarlarını yapabilecekler. Birçok cihaz taktiği için  sosyalat.com sitesini ziyaret ederek konu hakkında daha ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.


Yorum Yapwidget-1

MAIL ADRES

info@sosyalat.com

widget-2

TELEFON

0850 307 54 67