WhatsApp Durumuna Gizlice Nasıl Bakılır?

WhatsApp Durumuna Gizlice Nasıl Bakılır?

Whatsapp durumuna gizlice nasıl bakılır? Gizli duruma bakma Whatsapp uygulaması için en çok merak edilen soruların başında gelmektedir. Whatsapp ücretsiz olarak anlık mesajlaşma imkânı sunmaktadır. Sadece mesajlaşmak değil sesli konuşma, görüntü paylaşımı grup kurarak toplu mesajlaşma imkânı sunmaktadır. Son dönemler de ise durum özelliği eklenmiştir. Durum özelliği ile ilgili olarak da kişiler paylaşım yapabilmektedir. Durum güncellemelerini kimin görmesini istiyorsanız siz ayarlayabiliyorsunuz. Özellikle belli kişileri durumunuzun görmesine müsaade edebiliyorsunuz. Ve ya durum güncellemeleri ile sadece telefon rehberinizde kayıtlı kişilerin görebilmesi olarak da ayarlayabiliyorsunuz. Özellikle bazı kişilerin durumunu görmek çok istiyorsunuz ama durumlara bakıldığının da anlaşılmasını istiyorsanız Whatsapp durumuna gizlice nasıl bakılır. Gizli duruma bakma seçeneklerini kullanarak da bu durumun önüne geçebilirsiniz. Gizli duruma bakmak için yapılması gereken adımlar:

  • Whatsapp uygulamasına giriş yaparak seçenekler kısmına giriş yapınız.
  • Seçenekler kısmı içerisinden de uygulama ayarları ve hesap bölümlerini seçiniz.
  • Gizlilik ve güvenlik başlığı alanına gelerek mesajların okundu bilgisine ait bir bölüme ulaşacaksınız.
  • Mesajların kısmında okundu bölümüne ait bir ibare olacaktır. Bu kısmı kapalı durumuna getiriniz.
  • Whatsapp içerinde okundu olarak belirtilen bu seçenek mesajların okunduğunda görünmemesini aynı zamanda kişilerin durumunu da gizlice görmenize fayda sağlayacaktır. Bu sayede görmek istediğiniz durumu rahatlıkla görebileceksiniz. Ve bu durum karşı taraf tarafından görülmeyecektir.

WhatsApp Kişiye Özel Durum Paylaşımı Anlaşılır Mı?

Kişiye özel durum paylaşma WhatsApp

Whatsapp kişiye özel durum paylaşımı anlaşılır mı? Bunun ile ilgili olarak özellikle birkaç noktayı bilmeniz gerekmektedir. Whatsapp kişiye özel durum paylaşımının görülmesi için iki koşulun yerine getirilmiş olması gerekmektedir. Birincisi o kişinin sizin telefon rehberinizde kayıtlı olması gerekmektedir. İkincisi ise sizin telefonunuzun karşı tarafın telefon rehberinde kayıtlı olması gerekmektedir. Eğer ki Whatsapp durumlarınızın görülmesini istemiyorsanız ya kişiyi durum seçenekler kısmından engelleyeceksiniz. Yahut telefon rehberinden sileceksiniz. Bu noktada karar size ait olacaktır. Whatsapp da siz ayarlar kısmında sadece şu kişi ile paylaş şeklinde seçenekler ile hareket edebilirsiniz.

WhatsApp Durum Gizlendiğini Nasıl Anlarım?

Whatsapp durum gizlendiğini nasıl anlarım özellikle bazı kişiler whatsap durumlarını paylaşırken şu kişiler hariç paylaş seçeneğini kullanmaktadır. Kişilerin sizden whatsap durumlarını gizleyip gizlemediğini anlamak için çeşitli uygulamalar kullanılmaktadır. Ama telefonunuza hiç tanımadığınız programları indirmek doğru olmayacaktır. Bu yüzden ortak bir arkadaş bularak onda görünüp görünmediğine bakmak daha sağlıklı olacaktır.  Eğer ki baktırdığınız kişi de görünüyorsa kişi sizin durumlarını görmemeniz sebebi ile sizi engellemiştir. Bu yöntem bilmediğiniz bir programı da telefonunuza yüklememenize ve telefonun virüs kapmamasına sebep olacaktır.

Bir Erkek WhatsApp Durumuna Neden Bakmaz?

Bir erkek Whatsapp durumuna neden bakmaz erkekler yaratılışları gereği kadınlardan çok farklı özelliklere sahiptirler. Bunlar özellikle birçok konuya serinkanlı yaklaşabilme özellikleridir. Birde bazen durumları kişileri önemse de önemsemiyormuş gibi davranabilmektedirler. Bir kadın kafasından geçenleri rahatlıkla paylaşabilir. İçinden geçenleri sözel olarak ifade edebilir. Ama erkekler öyle değildir. Onların ne düşündüğünü bilmek neredeyse imkânsızdır. Whatsapp durumlarında biz kadınlar merak eder ve inceleriz. Bu uygulamanın bu özelliğinin bilinmesine rağmen bir erkek geçip buna bakmaz. Neden bakmaz umursamadığı için bakmaz demek çok kesin bir hüküm olacaktır. Ama duygularını belli etmemek adına bile bakmayabilir. O yüzden sizi umursamadığı yönünde bir yorum yapmak doğru olmayacaktır. Sadece duygularını çok fazla ortaya çıkarmak onların yapılarına uygun bir hareket olmayacaktır.

Uçak Durumunda WhatsApp Durumuna Bakma

Uçak durumunda Whatsapp durumuna bakmak teknik olarak mümkün olmayacaktır. Uçak modu özellikle telefonun tüm fonksiyonlarının uyku moduna alınmasını ifade etmektedir. O yüzden internete girerek kişilerin durumuna bakmanız mümkün olmayacaktır. Bazı kişiler telefonu uçak durumuna alarak karşı tarafın durumuna baktığını görmeyeceğini düşünmektedir. Ama bu da bir yanılgıdır. Kişilerin durumlarına bakmak istemediğiniz zaman Whatsapp uygulamasına girerek ayarlar hesap kısmına ulaşmanız gerekmektedir. Gizlilik ayarları kısmından da okundu kısmını kapatarak kişilerin durumları görebilirsiniz.

Başkasının Durumunu Görmek İstemiyorum

Başkasının durumunu görmek istemiyorum. Whatsapp uygulamasına durum özelliği eklendiği için kişilerin durumu durum kısmında çıkmaktadır. Bu sizin telefonunuzda kayıtlı olan kişilerdir. Ama her kişinin durumunu görmek istemeyebilirsiniz. Bunun için yapacağınız durum özellikle durum paylaşan kişinin üzerine uzun süreli olarak basılı tutunuz. Sona al seçeneğini tıklayarak o kişinin durumunu en alt kısma alacaksınız. Otomatik olarak o kişinin durumunu artık görmeyeceksiniz. Bazı kişilerin telefonunda oldukça fazla numara kayıtlıdır. İş noktasında yoğun olan kişiler hem iş arkadaşlarının hem de aile akraba arkadaşlarının numarasını telefonlarına kaydetmektedir. Durum seçeneğinde ise hepsinin durumu gözükmektedir. Bu yüzden yapılması gereken en sağlıklı şey görmek istemediğiniz durumların üzerine tıklayarak sona al seçeneğini seçmenizdir. Bu sayede sadece kendi istediğiniz kişilerin durumunu göreceksiniz. Diğerlerini en alta alacaksınız.  Kendiniz durum paylaşırken de şu kişiler hariç seçeneğini seçerek durumunuzu paylaşabilirsiniz.

WhatsApp Durum Sona Alma Nasıl Kaldırılır?

Whatsapp durum sona alma nasıl kaldırılır whatsapp uygulamasına girilerek durum kısmına girilir. Durum kısmında ise sona alınanlar durumuna geçilir. Ön tarafa çekmek aldığınız kişinin üzerine uzun süre basılı tutularak durum güncellemesini öne alır denilir. Durum güncellemesi bu şekilde öne alınacaktır. Durum güncellemesini öne ve sona almak istediğiniz kişi için durum paylaşım durumunda bunu yapabilirsiniz. Örnek olarak veriyorum bir kişinin durum güncellemesini sona aldınız. Daha sonra kararınız değişti ve öne almak istiyorsunuz. O kişi o an bir durum paylaşmadıysa bunu yapmanız mümkün değildir. Kişinin bir daha ki durum güncellemesini takip etmeniz gerekmektedir. Kişi durumunu günceller durum yaparsa üzerine basılı tutarak durum güncellemesini öne al seçeneğiniz seçiniz. Bu şeklide yaşadığınız problemin önüne geçeceksiniz.

WhatsApp Durumunu Sona Alınca Bildirim Gidiyor Mu?

WhatsApp durumu sona alma bildirimi

Whatsapp durumunu görmek istediğimiz kişiler olabilir. Maalesef bu kişileri hayatımızdan çıkarabilme gibi bir imkânımız hemen olmamaktadır. Bu yüzden bazı insanları görmek istemeyiz. Ama bunun bilinmesini de istemeyiz. Bu sadece sizin yaşadığınız bir durum değildir. Bu durumu birçok insan kendi hayatında yaşamaktadır. Kişiler o veya bu şeklide hayatımızda olmaya devam etmektedir. Whatsapp durumunu bazı kişilerin üzerine tıklayarak Whatsapp durumunu sona al seçeneği ile hemen yapabilirsiniz. Ama sona aldığınız zaman o kişiye bir bildirim gitmemektedir. Bu sebeple içiniz de ferah olsun kişiler bunu sizin telefonunuzdan inceleyip görmedikten sonra Whatsapp tarafından bir bildirim gitmemektedir. Whatsapp her geçen gün kendi devamlı olarak yenilemektedir. Çağın koşullarına ayak uydurmayı sağlamaktadır. Çünkü her geçen gün farklı mesajlaşma programları da çıkmaktadır. Whatsapp uygulaması 2009 yılında ortaya çıkmıştır. O yıllar sadece mesajlaşma anlık mesajlaşma imkânı sunmaktadır. Günümüzde ise baktığımız zaman bu uygulama kendini çok ciddi yenilemiştir. Anlık fotoğraf çekimi grup yapmak belge yollamak sesli mesaj yollamak gibi birçok özelliği bünyesinde barındırmaya başlamıştır. Piyasaya birçok anlık mesajlaşma programı çıkmış olmasına rağmen Whatsapp hala dünya üzerinde en kullanılan programdır. Bu özellikle kendini devamlı olarak yenilemiş olması sayesindedir.


Yorum Yapwidget-1

MAIL ADRES

info@sosyalat.com

widget-2

TELEFON

0850 307 54 67