Videoya Resim ve Müzik Ekleme Uygulamaları

Videoya Resim ve Müzik Ekleme Uygulamaları

Videoya resim ve müzik ekleme uygulamaları nelerdir, nasıl uygulanır? Sosyal medya platformlarında çeşitli video içerikleri oluştururken istediğiniz video edit programı ya da uygulaması ile resim, müzik vb. imgelere yer verebilirsiniz. Bu sayede videonuz çok daha eğlenceli bir hale gelecektir. Bunun için çeşitli uygulamalardan yararlanabilirsiniz. Bazı kullanıcılar basit işlemler uygulamak üzere telefonlarında bu tip hizmetlerden yararlanırken bazıları bilgisayarları üzerinden profesyonelce çalışabilmektedir.

Video içerisinde resim ekleyerek anlattığınız bir içeriği daha anlaşılır şekilde gösterebilirsiniz. Örneğin bir videoda yeni bir arabadan bahsediyorsanız arabanın resmini koyabilir ya da bir yerden bahsediyorsanız o yerin fotoğrafını kullanabilirsiniz. Müzik’te aynı şekilde video içeriğinizi daha eğlenceli hale getirmek için güzel bir seçenektir. Aşırı yüksek bir sesle olmayacak şekilde müzik arka plana eklenerek kullanılabilir.

Bu işlemler TikTok hesabı içerisinde müzik eklemek isteyenler için kolayca uygulanırken hem resim hem de müzik eklemek istiyorsanız videoya resim ve müzik ekleme uygulamaları kullanmanız gerekir. Bazı uygulamalar karmaşık bir yapıya sahip olduğu için kısa bir bilgilendirme videosu izleyerek, istediğiniz eklemeyi yapabilirsiniz.

Videoya Müzik Ekleme Programı

Videoya müzik ekleme videoları

Videoya müzik ekleme programı nasıl kullanılır, hangi programlarda müzik eklenmektedir? Video edit programları sayesinde birçok içeriği oluştururken, kesme, kırpma vb. işlemleri kullanabilirsiniz. Bunun yanı sıra ses dosyası eklemek de bu uygulamalar ve programlar sayesinde oldukça kolay şekilde yapılabilmektedir. Videoya müzik ekleme programı kullanmak isteyenler için en çok tercih edilen video müzik ekleme programları şunlardır;

 • Movavi Video Editör
 • Adobe Premiere Pro
 • Vegas Pro 17
 • Final Cut Pro
 • Openshot
 • İnshot
 • DaVinci Resolve
 • Windows Movie Maker

Tüm bu programlar belli özellikleriyle videoya müzik ekleme programı olarak bilindikleri gibi, görsel düzenlemeler, video edit ve montajları, çeşitli eklemeler içinde kullanılmaktadır. Özellikle de profesyonel bir iş çıkarmak için Final Cut Pro, Adobe Premiere Pro ve Vegas Pro 17 gibi bilgisayar programlarını tercih edebilirsiniz. Ancak bahsettiğimiz bu 3 program belli bir abonelik ya da ücret talebinde bulunmaktadır. Üstelik diğer programlara göre çok daha karmaşıktır.

Ancak yüksek kaliteli videoya müzik ekleme programı arıyorsanız, videolarınızın kalitesini arttırmak ve iyi bir biçimde editlemek istiyorsanız tüm bu programları tercih edebilirsiniz. Oluşturduğunuz müzikli videolar bu programlar sayesinde TikTok, İnstagram ve YouTube’da yayınlanabilir.

İphone Videoya Müzik Ekleme

İphone videoya müzik ekleme işlemi nasıl yapılır? İphone cihazlar günümüzde en sevilen ve gelişmiş sisteme sahip akıllı telefonlar olarak bilinmektedir. IOS işletim sistemi özellikle de bu tip video ve fotoğraf editlemeye yarayan programlar için oldukça güçlüdür. IOS yazılımda herkesin bildiği üzere yalnızca App Store’da yer alan program ya da uygulamaları indirebilirsiniz. Burada kendinize uygun bir video edit programı bulmalısınız. Cihazınızdan istediğiniz video içeriğini çekin ve kaydedin. Çekmiş olduğunuz videoyu edit programına yükleyin. Sonrasında İphone videoya müzik ekleme işlemi için iyi bir müzik seçin.

Video içerisinde müziğin zamanını ayarlayarak, kesme ve kırpma işlemlerinden sonra artık istediğiniz müzikli videoyu indirebilirsiniz. İsteğe bağlı olarak bu programlardan hiçbir indirme ve aktarma işlemi yapmadan doğrudan sosyal medya hesabınıza videoyu yönlendirebilirsiniz. Bu sayede yükleme işlemlerini hızlandırmış olursunuz.

Videoya Müzik Ekleme Online

Video editlerinde müzik ekleme işlemi için hiçbir program yüklemeniz gerekmemektedir. Videoya müzik ekleme online bir şekilde çeşitli hizmet veren siteler tarafından da yapılmaktadır. Özellikle de YouTube gibi sosyal medya platformlarında bu tip müzik ekleme özelliklerinden yararlanabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken uygun bir site bulmaktır.

Bu sitelerden bazıları ücretli bazıları ücretsiz şekilde hizmet verir. Yapmanız gereken videonuzu hazırlamaktır. Sonrasında hazırladığınız videoyu sitenize yükleyin, seçmiş olduğunuz videoyu da birleştirmek için buraya yüklemeniz ya da arama listesinden seçmeniz gerekir. Böylece birleştirme işlemi uygulanarak site içerisinden videoya müzik ekleme online bir biçimde tamamlanmış olur.

Ancak bu tip sitelerde bazı müzik ekleme işlemlerinde reklam unsurları yer alabilmektedir. Video içerisinde işlem yapılan sitenin logosu ya da ismi yazılmaktadır. Bu tip hizmet veren sitelerde bu özelliği kaldırmak için belli bir bağış ya da abonelik şartı görülebilmektedir. Bu nedenle aslında videoya müzik ekleme online olarak yapıldığında ücretlendirme söz konusu olacaktır.

İşlem gerçekleştirdiğiniz sitelerde ödeme yaparken dikkatli olmanızda fayda vardır. İnternette e ticaret sitelerinin güvenlik sertifikası aldığı bilinmektedir. Fakat bazı siteler bu tip sertifikalar almadan ödeme kabul ettiklerinde kart bilgilerinizin çalınması gibi riskler ortaya çıkmaktadır. Site içi ödemelerin güvenliğini Google URL bölümünde yer alan sol üstteki kilit işaretine tıkladığınızda Google’ın tanımlamış olduğu güvenli bağlantı onayından anlayabilirsiniz…

Videoya Müzik Ekleme PC

Videoya müzik ekleme PC programlarıyla çok daha kolay olabilmektedir. Bunun nedeni yüksek performans gösterebilen grafik kartları ve işlemcilerin render vb. işlemlerde hızlı olabilmeleridir. Kullanıcıların bilgisayar üzerinden edit yapmalarındaki başlıca neden budur. Üstelik telefonlardan çekilen videoların yine telefon üzerinden düzenlenmesi ve müzik eklenmesi düşük bir kalite ya da bozulmalar gibi sorunlara neden olabilmektedir. Bu sebeple çoğunlukla profesyonel içerikler oluşturanlar videoya müzik ekleme PC uygulamalarını ve programlarını tercih etmektedir.

PC üzerinden bu tip işlemleri tercih eden kullanıcıların genellikle kullanım koşullarına göre farklı programlar tercih ettiği bilinmektedir. Bu programlar render, edit ve çeşitli işlemleri kaldırdığı gibi videoya müzik ekleme, fotoğraf ekleme, kalite arttırma, filtre ve netleştirme benzeri işlemleri de sağlar.

Ancak bu işlemler günümüzde düşük performanslı cihazlarda pek sık görülmemektedir. Eğer yayınlayacağınız videonun hızlı şekilde işlem yapmasını istiyorsanız disk sürücününüz (HDD ya da SSD) ekran kartınız ve işlemciniz güçlü olmalıdır. Sonrasında videoya resim ve müzik ekleme uygulamaları kullanarak ister YouTube’a ister TikTok’a videolar atabilirsiniz.

Videoya Müzik Ekleme Programı Ücretsiz

Videoya ücretsiz müzik ekleme programı

Son dönemde uygulamaların hizmet fiyatlandırmalarındaki artış nedeniyle video içeriği oluşturan kullanıcıların videoya müzik ekleme programı ücretsiz olarak nasıl kullanılır tarzı soruları sıkça gelmektedir. Bu tip programlardan bazılarını ücretsiz şekilde kullanmak mümkündür. Ücretsiz şekilde kullanılabilen videoya müzik ekleme uygulamaları şunlardır;

 • Windows Movie Maker
 • Hitfilm Express
 • VSDC Free Video Editör
 • Wondershare
 • Airmersoft Video Editör

Tüm bu bahsedilen uygulamalar bilgisayar üzerinden kolayca video editlemeye yaramaktadır. İstediğiniz videoya müzik ekleme, fotoğraf ekleme ve çeşitli işlemleri bu uygulamalarda basit bir şekilde yapabilirsiniz. Tek yapmanız gereken videoları oluştururken, bu uygulamalara yükleme yapmak, sonrasında ufak ayarlamalarla istediğiniz şekilde video içerikleri oluşturabilirsiniz.

Seçmiş olduğunuz müzik ile izleyicilerin dikkatini çekerken, oluşturacağınız kaliteli görüntü ile de hem eğlenip hem de izlemelerini sağlayabilirsiniz. Bu şekilde oluşturulan videolar ile İnstagram, Facebook, YouTube ve diğer video paylaşmaya yarayan platformlarda yüksek izlenmeler kazanabilirsiniz. Video içeriğinizin kalitesi ve şarkıların trend olması iyi bir izlenme almanızı sağlar.

Videoya müzik ekleme programı ücretsiz olarak telefonlarda da kullanılmaktadır. Hem IOS hem de Android cihazlarda bu tip programları kolayca video yükleyerek ve istediğiniz müzikle birleştirerek editleyebilirsiniz. Üstelik hiçbir ücret ödemeden yalnızca uygulamayı indirerek bu hizmetlerden yararlanmanız mümkündür.


Yorum Yapwidget-1

MAIL ADRES

info@sosyalat.com

widget-2

TELEFON

0850 307 54 67