Video Üstüne Şarkı Sözü Yazma Programı

Video Üstüne Şarkı Sözü Yazma Programı

Video üstüne şarkı sözü yazma programı nedir, nasıl çalışır? Sosyal medya hesaplarınız üzerinden çeşitli video içerikleri üretirken, video üstüne şarkı sözü yazmak isteyebilirsiniz. Genellikle bu tip videolara Lyrics videolar denilmektedir. İnsanlar şarkı sözlerini okumak, anlamak ve şarkı çalarken söylemek için bu tip videoları izleyebilmektedir. Böyle videolar oluşturmak için çeşitli uygulama ve programlar vardır. İşte o programlardan bazıları şu şekilde sıralanabilir;

 • YouTube Editör
 • Adobe Premiere Pro
 • Superstring
 • İnshot
 • Windows Movie Maker

Tüm bu uygulamalar sıklıkla tercih edilen, video üstüne şarkı sözü yazma programı olarak bilinmektedir. Bu uygulamalardan bazılarını bilgisayar üzerinden ya da akıllı telefonunuz ile kullanmanız mümkündür. YouTube Editör genellikle videoları YouTube’da yayınlamak isteyenler için uyumlu hale getirme işlevi de sağlamaktadır. İnshot ve Superstring gibi uygulamalar telefonunuzla kolayca işlem yapmanızı sağlar.

Windows Movie Maker ve Adobe Premiere Pro ise bilgisayarda yapılması uygun olan programlardır. Özellikle Premiere Pro birçok işlevi ile yalnızca video üstüne şarkı yazma programı olarak değil, video editlemek, düzenlemek, kesme, kırpma vb. tüm işlevler için kullanılabilmektedir.

Fotoğrafa Şarkı Sözü Ekleme Programı

Şarkı sözü ekleme programı

Sosyal medyada son zamanlarda birçok insanın video içeriklerine müzik eklemek istediği bilinmektedir. Bunun için fotoğrafa şarkı sözü ekleme programı kullanılabilir. Bu programlar hem telefon üzerinden hem de bilgisayar üzerinden kullanılmaktadır. İnstagram ya da Facebook üzerinden bu tip işlemler yapmak oldukça kolaydır.

Eğer tek yapacağın şey müziksiz bir şekilde fotoğrafa yazı eklemekse bunun uygulamalarda fotoğrafı yayınlamadan önce düzenleme kısmından ya da yalnızca galerideki düzenleme bölümünden de yapabilirsiniz. Tek yapmanız gereken ayarlar ve düzenleme bölümünden şarkı sözünü yazarak fotoğrafın üzerinde konumlandırmaktır. Ancak fotoğrafa hem şarkı koymak hem de sözlerini yazmak isterseniz, fotoğrafa şarkı sözü ekleme programı kullanılmalıdır.

Bu programlar genellikle editleme işlemleri de yapabildiği için aslında fotoğrafları bir video formatına getirmektedir. Özellikle de bu tip içerikler Reels ya da TikTok videolarında kullanılmaktadır. Kısa bir işlem sonrasında basit bir şekilde video içerikleri oluşturulabilmektedir. Bu tip videolar iyi müzik seçimi ve kaliteli bir ya da birden fazla fotoğrafın sıralanmasıyla kolayca hazırlanabilmektedir.

Lyrics Edit Uygulamaları

Lyrics edit uygulamaları üzerinden şarkı sözlerini istediğiniz video içeriğine yazarak yayınlayabilirsiniz. Bu tip videolar genelde YouTube videolarında, TikTok videolarında ya da İnstagram reels videolarında yer almaktadır. Oluşturulan bu videoların karaoke partilerinde tercih edildiği bilinmektedir. Bu işlemde önemli olan videodaki sesle sözlerin doğru şekilde ilerletiliyor olmasıdır. Aksi halde videonun doğru şekilde editlenmediği görülmektedir. Kaliteli bir Lyrics altyazılı video için kullanılabilecek Lyrics edit uygulamaları şunlardır;

 • Lyricsmint
 • Lyrics.AZ
 • Lyricsmania
 • Musixmatch
 • Lyricsmaker

Tüm bu uygulamalar üzerinden basit bir şekilde Lyrics videoları oluşturabilirsiniz. Bunun için işlem yapılırken, video klip oluşturulur, kliplerde genelde görüntü kullanılmamaktadır. Çünkü yayınlanmış videoların klipleri farklı yapım şirketlerince telif alabilmektedir. Bu sebeple video yapısında değişiklik gerekebilir.

Video içeriklerinde sade bir fotoğraf ya da tema üzerinden müzikle metinler yer almaktadır. Bu şekilde videoyu izleyenler şarkı sözlerini okuyarak müziği dinleyebilir. Müzik devam ettikçe metinler değişir ve genelde metinler ilerleme durumuna göre farklı renklerle geçiş yapar.

Alt Yazılı Şarkı Programı

Alt yazılı şarkı programı ne işe yarar, neden kullanılır? Video içeriklerinde Lyrics şarkı videolarından sonra en çok tercih edilen video içerikleridir. Bu tip videolar genellikle sosyal medya hesaplarında oluşturulabilmektedir. Bu sebeple paylaşım için bahsedilen tüm programlar üzerinden istediğiniz altyazıyı oluşturabilirsiniz.

Alt yazılı şarkı programı YouTube ve İnstagram gibi uygulamalarda pek de ihtiyaç duyulmayan bir programlama sistemidir. Çünkü bu platformların düzenleme kısmında kendi isteğinize bağlı olarak videoya altyazı eklenebilir. Bu uygulamalarda farklı şekillerde altyazı eklemesi yapılmaktadır. YouTube için şarkıya altyazı koyma ya da herhangi bir videoya altyazı koymak için şu adımlar izlenir;

 • Kanalınızdan YouTube Studio bölümüne girin
 • Sol tarafta yer alan kanal detayları ve seçenekleri bölümlerinden altyazı seçeneğine tıklayın
 • Buradan istediğiniz şarkı videosunu bulun
 • Dil ekleyerek altyazı işlemini başlatabilirsiniz
 • Sonrasında videonun saniyelerine göre metin yazmanız ve işlemi onaylamanız gerekir

Bu şekilde alt yazılı şarkı programı olmadan şarkı videolarınıza ya da diğer video içeriklerinize altyazı ekleyebilirsiniz. İnstagram ve Facebook gibi uygulamalarda ise otomatik altyazı oluşturulmaktadır. Bu sebeple birçok kişi altyazı yazmayı gerekli görmez. Ancak bu altyazıların otomatik oluşturulduğu ve çoğunlukla Türkçe dil desteğinin yetersiz olacağını unutmayın. Bu durumda kendi istediğiniz şekilde videoları düzenleyerek altyazı ekleyebilirsiniz.

Videoya Şarkı Ekleme

Videoya şarkı ekleme işlemi için çeşitli siteler ve programlar bulunmaktadır. Özellikle de TikTok hesaplarında yayınlanan müzikli videolarda insanlar bu tip işlemleri merak edebilmektedir. Eğer video içeriğinizi TikTok için hazırlıyorsanız burada hazır bir sistemde şarkıyı direkt olarak çektiğiniz videonun arka planına ekleyebilirsiniz.

Videoya şarkı ekleme işlemi programlardan da yapılabilmektedir. Bu programlar çoğunlukla görüntü içeren videonun ses kısmının çıkarılacak yerine müzik eklenmesiyle yapılmaktadır. Böylece videodaki sesler kapatılmış, yerini müzik almış olur. Çeşitli sayfalarda bu tip paylaşımların yapıldığı bilinmektedir. Videoya şarkı ekleme kısmında çekilmiş olan videonun şarkıyla uyumu büyük önem taşımaktadır.

Çünkü alakasız bir içerikle, alakasız bir şarkının bir araya gelmesi halinde hoş bir video olmayacaktır. Bunun için video içeriğine dikkat edilmelidir. İsteğe bağlı olarak profesyonel çalışmalar için Adobe gibi şirketlerin programlarını kullanabilir ya da ücretsiz olarak telefonda kurgu yapabileceğiniz İnshot gibi ya da bilgisayarda ücretsiz hizmet alabileceğiniz Windows Movie Maker gibi programları kullanabilirsiniz. Hazırlamış olduğunuz video ufak bir edit ve düzeltme ile yayınlanmaya hazır hale gelir. TikTok, YouTube ya da İnstagram üzerinden bu şekilde videolar ve editler oluşturularak çok fazla takipçi kazanan hesaplar bulunmaktadır.

İnstagram Şarkı Sözleri Ekleme

Instagram videosuna şarkı sözü yükleme

İnstagram şarkı sözleri ekleme işlemi Reels ve IGTV gibi video içeriklerinde uygulama dışı işlem gerektirmektedir. Ancak İnstagram hikayelerine şarkı sözleri eklemek oldukça kolaydır. Hikayeye şarkı sözü eklemek isteyenler şu adımları izleyerek istediği şarkıyı ve sözlerini hikayede paylaşabilir;

 • İnstagram hikayesi oluşturmak için üstte bulunan + işaretine tıklayın
 • Buradan hikaye oluşturma kısmından üstte yer alan seçeneklerden müziği aratın
 • Müzik dosyasından istediğiniz müziği seçin
 • Zamanı ayarlayın ve şarkı sözleri oluşturmuş olduğunuz hikayeye eklensin

Bu işlem yalnızca hikaye paylaşırken kullanılmaktadır. Oluşturulan hikaye müzikleri tek hikayede 15 saniyedir. Bunun dışında video içerisinde şarkı sözleri eklemek istiyorsanız video üstüne şarkı sözü yazma programı kullanabilirsiniz. Bu programlarda şarkı sözlerini ekledikten sonra postunuzu İnstagram üzerinden oluşturun. Ses ekleme kısmından müziğin eşleştirilmesiyle istediğiniz şekilde İnstagram şarkı sözleri eklenmiş videolar hazırlanabilmektedir.

Bu tip videolar özellikle de İnstagram’ın yeni oluşturmuş olduğu Reels bölümünde sıkça görülmektedir. Ses dosyasını bu bölümde oluşturmak istemiyorsanız video edit programları üzerinden önceki bölümlerde bahsedildiği gibi videoyu oluşturarak hazır hale getirebilirsiniz. Böylece ister eğlenceli, isterseniz farklı duyguları hissettiren İnstagram videoları ile hem sizi takip edenlere hem de keşfette karşısına çıkacağınız kullanıcılara güzel video konseptleri oluşturmuş olursunuz.


Yorum Yapwidget-1

MAIL ADRES

info@sosyalat.com

widget-2

TELEFON

0850 307 54 67