Üzgünüz Tiktok için Uygun Değilsiniz Hatası ve Çözümü

Üzgünüz Tiktok için Uygun Değilsiniz Hatası ve Çözümü

 

Günümüzde başta genç kesim olmak üzere birçok kişi platformda üyelik açmaktadır. Bu noktada bazı kişiler TikTok için uygun değilsiniz hatası ile karşı karşıya kalır. Ancak 13 yaşının üstünde değilseniz, aslında bu bir hata değildir.

Zira platforma kayıt olmak için bir yaş sınırı vardır. Eğer yaşınız 13 yaşının altındaysa, doğum tarihinizi verdikten sonra bu bilgilendirme çıkacaktır. Her ne kadar uygulamayı silip tekrar yükleyince farklı bir doğum tarihi kabul edilebilecek de olsa, platform tarafından kullanılan algoritma bunu bir süre sonra fark edecektir.

Ardından da hesabınız kuralları yerine getirmediği için kapatılır. Eğer bu durumla karşılaşmak istemiyorsanız, 13 yaşını beklemeniz gerekir.

TikTok Uygun Değilsiniz Nasıl Çözülür?

Her ne kadar bu problemi çoğu zaman 13 yaşından küçükler dile getirse de, üzgünüz tiktok için uygun değilsiniz... yine de bize uğradığınız için teşekkürler yazısı bazen yaş hakkında sorun yaşamayan kişilerde de görülmektedir.

Burada belirttiğimiz üzere uygulamayı silip tekrar yüklemek bir çözüm olabilir. Ancak tavsiye edilen bu durumu platforma bildirmedir. Zira platform sizi yanlışlıkla 13 yaşına gelmemiş olarak kabul ediyorsa, hesabınız tekrar kapanır.

Bunun için tek yapmanız gereken, aşağıdaki işlemleri uygulamadır;

 1. https://www.tiktok.com/legal/report/transaction?lang=en adresine girin.
 2. E-mail address kısmına e-postanızı yazın.
 3. Username bölümüne kullanıcı adınızı girin.
 4. What can we help you with kısmına yaş sorununuz olmadığını ancak problem yaşadığınızı belirtin.

Gerekli tüm alanları doldurduktan sonra submit demeniz yeterlidir. Ancak burada yazdığınız dil İngilizce olmalıdır. Böylece daha hızlı ve aktif çözüm alabilirsiniz.

TikTok Hesabının Açılmaması Sorunu

TikTok hesap açma oldukça kolay bir şekilde yapılabilmektedir. Ancak birçok kişi TikTok hesap açılmıyor sorununu da belirtir. Bunun ilk sebebi, telefonun internet bağlantısıdır.

Bilindiği üzere TikTok, internet ile beraber kullanılır. Dolayısıyla bağlantının zayıflaması bile giriş yapmanızı engelleyebilir. Bu sebeple internetiniz kesilmişse, bağlantı zayıfsa ya da fark etmeden paketiniz bitmişse, hesabınız da açılmayacaktır.

Burada çözüm olarak paket kullanıyorsanız, bitip bitmediğini teyit etmeniz gerekir. Eğer bitmişse wi-fi’ye geçilmelidir. Hakkınız hâlâ devam ediyorsa açıp tekrar kapatmanız önerilir. Modemden bağlanıyorsanız reset atmak çözüm olabilir.

Eğer telefonunuz çekmiyorsa da bu interneti etkileyen bir durumdur. Bu nedenle telefonun olduğunuz yerden ne kadar çektiği de kontrol edilmelidir. Eğer problem bu da değilse, uygulamayı kaldırıp, tekrar kurmak da çözüm getirebilir.

Ancak mobilden hata almanız, tarayıcıda da aynı sorunun yaşanacağını göstermez. Dolayısıyla tarayıcı üzerinden hesap oluşturup, TikTok mobilden giriş yapabilirsiniz.

TikTok Topluluk Kuralları Nelerdir?

TikTok milyonlarca insan tarafından, aktif olarak kullanılan bir platformdur. Bu nedenle hepsinin arasında problemsiz bir kullanım sağlamak gerekir. Bu da kurallar yardımıyla olur. Diğer sosyal medya platformlarında olduğu gibi, TikTok da bunlara sahiptir.

Her ne kadar kullanıcılar genellikle bunları bilmeden, önemsemeden kaydolsa da bu durum, ihlal yaptığınızda bir bahane oluşturmaz. Dolayısıyla kısıtlama almak ya da hesabınızı kapattırmamak istiyorsanız, bunlara bakmanız şarttır. Topluluk kuralları maddeler halinde şöyledir;

 1. Şiddet içerikli aşırılık
 2. Yetişkinlerde çıplaklık ve cinsel aktivite
 3. Yaş güvenliği
 4. Dürüstlük ve güvenirlik
 5. Platform güvenliği
 6. Nefret içerikli davranış
 7. Şiddet ve grafik içerik
 8. İntihar, kendine zarar verme ve tehlikeli eylemler
 9. Taciz ve zorbalık
 10. Yasa dışı faaliyetler ve ayarlı ürünler

Her üye bunlara uymak zorundadır. Haklarında ayrıntılı bilgi almak için https://www.tiktok.com/community-guidelines?lang=tr linkini ziyaret etmeniz gerekir.


Yorum Yapwidget-1

MAIL ADRES

info@sosyalat.com

widget-2

TELEFON

0850 307 54 67