Ücretli Aboneliğin Fiyatı Belli Oldu!

Ücretli Aboneliğin Fiyatı Belli Oldu!

Twitter tarafından geçtiğimiz aylarda duyurulan ücretli abonelik özelliği, birçok kullanıcının aklında soru işaretleri bıraktı. Özellikle fiyatın ne olacağı ve Twitter kullanım ücreti olup olmadığı gibi sorular birçok kişi tarafından merak edilmeye başlandı.

Bu durum sadece platformun yeni üyeleri tarafından değil, eskileri tarafından da endişeyle takip edildi. Platformu kullanmanın artık ücrete tabi olup, olmadığı sıkça sorulur oldu. Bilindiği üzere sosyal medya platformları, reklâm da dâhil olmak üzere farklı kalemlerden gelir elde etmekte. Ne var ki Twitter konuya bir güncelleme yapmaya karar vermiş durumda.

Zira sunduğu ücretli abonelik sistemin, buna yönelik olduğu söylenebilir. Ancak bu durum, çoğu Twitter üyesi tarafından haklı olan sebeplerle beğenilmemiş, tepkiyle karşılanmıştı. Bunun en büyük nedeni, her sosyal medya üyesinin ücretsiz olarak geniş içeriklere sahip olması.

Konu bugün hâlâ canlıyken, Jane Manchun Wong tersine mühendislik yardımıyla yeni bilgiler edindi. Bu kapsamda hem adı, hem de fiyatı belli oldu.

Ücretli Aboneliğin Adı Ne?

Her ne kadar birçok kişi tarafından “ücretli abonelik” adıyla tanınmakta olsa da, platformun buna farklı bir isim taktığı anlaşılmakta. Zira Jane Manchun Wong bu konuda adının Twitter Blue olarak isimlendirildiğini söylemekte.

Peki, bu konuda ücret ne kadar? Manchun söz konusu rakamın 2,99 dolar olduğunu belirtmekte. Ancak özellik henüz sunulmadığı için bu sayıda artma veya azalma gibi değişikliklerin yapılabileceği de dile getirilmeli.

Bu kapsamda kullanıcılara koleksiyonlar ve tweet geri alma gibi özellikler sunulmakta. Buradan hareketle eğer tweet’i yanlış, eksik atmışsanız ya da gramer hataları yapmışsanız, size silmek yerine geri alıp, düzenleyerek paylaşma seçeneği sunulmakta.

Ancak burada zamanla yeni özelliklerin ücretli abonelik kapsamında verilebileceğini de söylemek gerek. Her ne kadar Twitter içerisindeki birçok kişi konuyu ilk günden bu yana konuşsa da, asıl durum “iş ilanı” neticesinde birçok kişi hareketlendi; zira platform abonelik üzerine ekip kurduğunu burada belirtmekteydi. Ayrıca ilanda ödeme ekipleri ve Twitter ile yakından çalışılacağı bahsedildi. Dolayısıyla platform, konuyu oldukça ciddiye almakta.

Twitter Blue’nun Anlamı Nedir?

Twitter her gün milyonlarca kişiye hitap etmekte. Her ne kadar aktif olarak kullanılsa da iş, eğitim ya da farklı sebeplerle yoğun takip edemeyen ve göz ardı edilemeyecek büyüklükte bir kitle de mevcut. Durum böyle olunca çok sayıda kullanıcı konu hakkında detaylara da hâkim değil.

Eğer Twitter ücretli abonelik ile yeni karşılıyorsanız, ne olduğunu tam bilememeniz oldukça Normal. Burada platforma aylık olarak ödenecek 2,99 dolar karşılığında, yeni özellikler sunulmakta. Her ne kadar bunlar şu an için tweet geri alma ve koleksiyonlar gibi olsa da, ilerleyen aylarda bunlara güncelleme de getirilebilir.

Zira platform diğer üyeler tarafından da istenir hale getirmek için, bazı ek avantajlar, seçenekleri de bu kapsamda verebilir.

Platform Artık Ücretli Mi?

Ücretli abonelik ile ilgili haberlerin gelmesiyle beraber, global çapta birçok kullanıcının aklına platformun artık ücret mi ödeneceği geldiği söylenebilir. Bunun temel nedeni de uzun süredir her şeyin ücretsiz bir şekilde kullanılması.

Ancak burada ilk olarak, endişe edilmesi gereken bir şey olmadığından bahsetmek gerek; zira platform ücretsiz özelliğini korumakta. Dolayısıyla ödeme yapmadan hesap açabilir, birçok özelliği kullanabilirsiniz.

Lâkin yeni özelliklere kavuşmak istiyorsanız, aylık 2,99 dolar vermeniz gerekmekte. Dolayısıyla konu tamamen üyelerin isteğine bırakılmakta. Bu sebeple iki farklı kullanım şekli olacağından bahsedilebilir.  Özellik hakkındaki daha fazla ayrıntı, ilerleyen aylarda keşfedilebileceği için merak edenlerin takipte kalması gerekli.


Yorum Yapwidget-1

MAIL ADRES

info@sosyalat.com

widget-2

TELEFON

0850 307 54 67