Twitter’ın Clubhouse'a Benzer Özelliği Çıkıyor!

Twitter’ın Clubhouse'a Benzer Özelliği Çıkıyor!

Clubhouse IOS uyumlu cihazlardan gerçekleştirilebilen ve son zamanların modası olan bir platform olarak yer almaktadır. Ancak android cihaz sahipleri bu platforma giriş yapamaz ve üye olamazlar. Bu nedenle Twitter’ın Clubhouse ile benzer özelliği çıkıyor. Spaces adı verilen bu özellik için bazı denemelere başlandı.

Son zamanların en popüler platformu olarak yer alan Clubhouse bütün Iphone kullanıcıları tarafından oldukça fazla ilgi görüyor. Sadece sesli olarak konuşmaya imkan veren bu platformda, bütün IOS kullanıcıları kolaylıkla iletişim kurabiliyorlar. Günümüzde artık Whatsapp yerine de kullanılmaya başlanan bu platform için Twitter benzer bir özellik çıkartıyor. Bu nedenle Clubhouse uygulaması henüz android cihazlara geçmeden, Twitter’daki bir özelliğin bunun yerini alabileceği düşünülüyor.

Clubhouse’a benzer bir özelliğe sahip olacak Spaces, Twitter tarafından kullanıcılarına sunulmaya hazırlanıyor. Öğrenilen bilgilere göre Twitter, bu uygulamanın Spaces özelliğini test edilmiş olduğu ülkelerin bir tanesi olarak da Türkiye dikkatleri çekiyor. Twitter ardından bir çok sosyal medya platformlarından bu ve benzeri adımların gelmesi de ön görülen seçeneklerden bir tanesi olarak dikkatleri çekmeyi başarıyor.

Twitter kendisine ait Clubhouse’unun peşine düştü…

Gelen son dakika bilgileri üzerinde inceleme yapılacak olursa Twitter uygulaması uzun bir zamandır Spaces özelliği için çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Clubhouse kısmında yakalanması başarılan büyük bir başarının ardından bu sefer de Twitter planlamaları üzerinde farklı bir değişiklik tercih ederek yeni bir özellik üzerinde odaklanmayı tercih etti.

Android kullanıcıları için ilk olarak beta sürümü üzerinde kullanılabilen Spaces özelliği için hala testlerine devam edilirken bu testlerin yapıldığı ülkelerden bir tanesi olarak da Türkiye yer alıyor olduğu biliniyor. Yeni gelecek olan özellik ile beraber Twitter kullanmaya devam eden kullanıcılar kendi alanları üzerinde diğer insanlar ile beraber bir araya gelebilecek ve kendi görüşlerini açıklamaya devam edebilecek. Twitter bu süreçler içerisinde kullanıcılara sunulan bu ve benzeri kanallar üzerinde tam bir hakimiyet etkisi verilecek olduğuna dair detayları açıklamaya devam ediyor.

Clubhouse, hem güvenlik hem de mahremiyet alanlarında büyüme hızına yetişemedi. Twitter kısa bir süre içerisinde Clubhouse üzerinde yakalanmış olan rüzgarı kendisine çevirmek ve bu anlarda özellik ile android platformunda yer alan insanların sesli sosyal medya aracı olarak kullanabilecekleri bir hale gelmek için emek veriyor. Şimdilik hazır hale getirilen beta testleri genel olarak küçük bir kullanıcı grubuna sunularak test aşamalarına hız kesmeden devam ediyor.

Twitter Spaces testlerine nasıl katılım sağlanır?

Twitter tarafından yapılan Clubhose benzeri hizmetleri olarak  bilinen Twitter Spaces, android üzerinde test edilmeye geçtiğimiz süreçler içerisinde başladı. Twitter Spaces uygulamasına kişilerin erişim sağlayabilmeleri adına ilk olarak beta kullanıcıları olmak için harekete geçmeleri gerekiyor. Android sürümlerde geçerli olan bu uygulama için Google play store üzerinden beta programlarını indirmek ve bunun üzerinde kayıtları yapmak gerekir. Özellik ile kişiler için tanımlanmalarının yapıldığı Space kısmı kullanım için hazır hale geliyor.

Beta sürümleri içerisinde yer alan kişiler yeni Tweet oluşturma sekmesine uzun bir şekilde basarak menüleri açabilecekler. Menünün en sol kısmında yer alan Spaces ikonuna tıklandığı an kişiler istedikleri gibi kendilerine ait olan alana erişim sağlayabilecekler. Konuşmalar için bu alanda yer alan kişiler 10 kişiye kadar davetli olarak katılım sağlayabilecekler. Bu kişilerin kimler ile konuşma haklarına yer verileceğine dair açıklamalar geldi. Beta sürümleri ardından asıl uygulama ne zaman gelecek merakla bekleniyor.


Yorum Yapwidget-1

MAIL ADRES

info@sosyalat.com

widget-2

TELEFON

0850 307 54 67