Twitter’da Yeni Bir Özellik Teste Girdi!

Twitter’da Yeni Bir Özellik Teste Girdi!

Twitter ilk kullanıma sunulduğu günden bu yana birçok özelliğe sahip oldu. Bunların getirdiğiyle etkiyle beraber aradan yıllar geçse de her geçen gün üye sayısını arttırdı. Güncel olarak da birçok yeni özellik platform tarafından duyurulmuş durumda. Bunlardan bir tanesi de tweet’leri geri alma özelliği. Bu kapsamda kullanıcılar paylaştıkları tweetleri düzenlemek isterse geri alabilecek.  Bu konuda kullanıcılar farklı görüşlere sahip. Nitekim bazıları çok güzel karşılarken, bir kısım üye ise “silmeden farkı olmadığı” üzerinde durmakta.

Twitter kullanıcılarıyla ilk tanıştığı günden beri çok sayıda yeni özellik ekledi. Böylece 2006 yılı içerisinde kurulan platform, 2021’de dahi aktif ve dinamik yapısını korudu. Bu sayede her geçen gün çok sayıda yeni kullanıcı platforma üye olmakta.

Platformun son teste aldığı özelliklerden bir tanesi de “Tweet düzenleme” özelliği. Bu çerçevede kullanıcılar paylaştıkları bir gönderiyi, arzu ederlerse geri alarak, düzenleme yapabilecek. Peki, bu konuya üyeler ne diyor? Bu konuda birçok görüş mevcut. Bir takım kullanıcılar olumlu görüşlerle karşılarken, bazı kişiler de silmeden hiçbir farklı olmadığını dile getirmekte.

Tweet Düzenleme Test Ediliyor

Twitter her ne kadar ilk günü ardından çok sayıda yenilik getirse de, son zamanlarda eklediği özelliklerle kullanıcıların karşısına çıkmakta. Geride bıraktığımız 2020 yılı bu konuna platform için oldukça hareketli geçmişti.

İnsanların beklediği birçok yeni özellik, 2020 ile beraber Twitter’a katılmıştı. Hatırlanacağı üzere sesli tweet atmak, atılan tweet’leri yalnızca istenen kişiler tarafından cevaplandırılabilir yapmak bunlardan bir bölümüydü.

Kullanıcıların çok beklediği bir diğer özellik ise tweet düzenleme olarak bilinmekte. Dolayısıyla Twitter’ın bu isteğe sonunda cevap verdiği görülmekte. Zira bu özelliği test etmekte.

Tüm Twitter kullanıcılarının bildiği üzere hatalı veya yanlış bir tweet atıldığında tek çözüm onu silmek. Çünkü bu platformda İnstagram, Facebook gibi sosyal medya seçeneklerinde olduğu gibi düzenleme yer almamakta. Ancak test süreci bitip, özelliğin sunulmasıyla beraber durum da değişecek.

Tweet Düzenlenebilecek!

Peki, Twitter tweet düzenleme yönünde bilinmesi gerekenler neler? Her ne kadar adı “düzenleme” olarak anılsa da, tam olarak bu sınıfa girmemekte. Bunun nedeni istendiği vakit, dilediğiniz kadar düzenleme seçeneği bulunmamakta.

Tweet düzenlemeyle beraber hataların düzenlenmesine izin verilirken, Twitter’ın temasına da sadık kalınmakta. Bunun nedeni platformun temel olarak kişilerin tweetleri, yani sözleri üzerine ilgilenmesi. Şayet kullanıcılar yolladıklarını istediği zaman, istediği kadar değiştirebilirse bunun da bir anlamı kalmaz.

Nasıl Kullanılacak?

Eğer Tweet düzenleme nasıl yapılır? Sorusunu merak ediyorsanız, ilk olarak henüz testi geçmediğini hatırlamanız gerekir. Dolayısıyla sunulduktan sonra bir paylaşımı geri alıp düzenlemek isterseniz, ekranda birkaç saniye boyunca geri alınmaya yönelik buton geliyor.

Üzerine tıklanmasıyla düzenlemeye geçilmekte. Sonrasında ise yayına verilmekte. Böylece hiçbir yanlışlık, hata olmamış gibi gönderilmekte. Dolayısıyla burada hızlı olmanız ve hemen kontrol etmeniz gerek. Çünkü zaman dolarsa düzeltme seçeneği ortadan kalmakta.

Dolayısıyla gmail’de atılan bir mailin, belirli bir süre boyunca geri alınmasına oldukça benziyor. Herkesin bildiği gibi bir kişiye atılan mail, alt köşeden kısa bir süreliğine geri alınabiliyor. Böylece gönderici kişiye mail asla ulaşmıyor.

Bununla beraber Tweet düzenleme bazı kullanıcılar tarafından tepki de aldı. Zira herkesin tahmin edebileceği üzere yanlış yazılan bir tweet silinip, tekrar paylaşılabilmekte. Böylece bazı kişiler silmeden farklı olmadığını da dile getirmekte.

Ancak özelliğin ne olduğu ve detayları ortaya çıkıp, kullanıma açılınca ne kadar kullanışlı olduğu da fark edilecek.


Yorum Yapwidget-1

MAIL ADRES

info@sosyalat.com

widget-2

TELEFON

0850 307 54 67