Twitter'da Videoyu Kimin İzlediği Görülür Mü?

Twitter'da Videoyu Kimin İzlediği Görülür Mü?

Twitter kullanıcılarının cevabın en çok merak ettiği sorulardan birisi de, Twitterda videoyu kimin izlediği görülür mü? sorusu olmaktadır. Dünya çapında en çok kullanılan ve sevilen sosyal medya platformlarından birisi olan Twitter’da, en fazla 280 karakter olacak şekilde ve tweet adı verilen mesajlar gönderilebilmektedir. Aynı zamanda video ve fotoğraf paylaşımlarının da yapılabildiği Twitter uygulamasında, son yıllarda uygulamaya konulan canlı yayın yapma özelliği de gelmiş bulunmaktadır.

Twitter Videolarını İzleyenlerin Kimler Olduğu Belli Olur Mu?

Twitter, android ve iOS işletim sistemine sahip olan akıllı telefonlarda ve cihazlarda kullanılabilir olup, uygulama mağazalarından güvenle indirilebilmektedir. Uygulamayı indirip, kurulumunu yaptıktan sonra ise e-mail adresi ve şifre ile kayıt olunmaktadır. Kayıt işleminden sonra Twitter’a giriş yapılarak, kullanıcı profili üzerinden istenilen yazı metinleri, fotoğraf ya da video paylaşımları kolaylıkla yapılabilmektedir.

Özellikle Twitter’da video paylaşanların, en çok merak ettiği video izlenme istatistiklerine ise kullanıcı profilinde yer alan ilgili alandan ulaşılabilmektedir. İlk olarak Twitter mikroblog sitesi, 2006 yılında internet dünyasına girmiş olup, kurulduğu günden bu yana kendisini sürekli geliştirerek, kullanıcılarının uygulamayı en iyi ve pratik bir şekilde kullanabilmesi için yeni güncellemeler yapmaktadır.

Son yıllarda yaptığı yeniliklerden birisi de, paylaşılan Twitter videolarının üstünde gözükmeyen izlenme sayılarının, izlenebilir hale gelmiş olmasıdır. Twitter videolarının izlenme sayıları böylelikle istatistik paneli dışında, direkt olarak paylaşılan videonun altında da görünür hale gelmiştir.

Buna rağmen Twitter video izlenme sayısı rakam olarak belli olsa da, kimlerin videoyu izlediğini gösteren bir güncelleme henüz Twitter uygulamasında yer almaktadır. Bu bağlamda Twitter videolarını izleyenlerin kimler olduğu henüz belli olmamaktadır. İlerideki günlerde bu konu hakkında gelen taleplerin çok olmasından dolayı, Twitter geliştiricilerinin bu konuda da yeni bir güncelleme yapması beklenmektedir.

Twitter Videolarını Kimlerin İzlediğini Gösteren Programlar Var Mıdır?

Twitter kullanıcıların hakkında en çok araştırma yaptığı konulardan birisi de, Twitter videolarını kimlerin izlediğini gösteren programlar var mıdır? konusu olmaktadır. Kullanımı en çok tercih edilen sosyal mecralardan birisi olan Twitter uygulamasında, kullanıcıların paylaştığı videoların izlenme sayıları görünür halde olsa da, bu videoları izleyenlerin kimler olduğu henüz belli olmamaktadır. Bu nedenle pek çok Twitter kullanıcısı, paylaştıkları videoları kimlerin izlediğini görebilmek için bir takım programlar araştırmaktadır.

İnternet üzerinde ise bu konu hakkında bazı siteler ve programlar bulunmaktadır. Bu siteler ve programlar tamamen fake olup, bunlarla Twitter kullanıcılarına ait olan hesapların çalınması amaçlanmaktadır. Bu nedenle Twitter’a yükledikleri videoların kimlerin izlediğini merak eden Twitter kullanıcılarının, bu sahte ve dolandırıcı olan uygulamalara ve programlara kesinlikle hesap güvenlikleri açısından itibar etmemesi gerekmemektedir.

Twitter Video İzlenme İstatistikleri Nasıl Görüntülenir?

Twitter uygulamasında paylaşılan videoların izlenme istatistiklerine, kullanıcı profili kontrol paneli üzerinden kolaylıkla ulaşılabilmektedir. Twitter video izlenme sayısı, yüklenen videoların altında rakam olarak yer alsa da, daha detaylı olan video izlenme verilerine ise Twitter kullanıcı kontrol panelinden ulaşılabilmektedir. Buna bağlı olarak Twitter video izlenme istatistiklerine şu adımları sırasıyla takip ederek ulaşılabilmektedir;

Twitter video izlenme istatistiklerine detaylı bir şekilde ulabilmek için öncelikle Twitter uygulamasına kullanıcı adı ve şifre ile giriş yapılması gerekmektedir.

Twitter’a giriş yapıldıktan sonra açılan ana sayfada yer alan istatistikler menüsüne tıklanmalıdır.

Burada yeni açılan sayfada video istatistikleri bölümüne basılmalıdır.

Açılan yeni panelde böylelikle bütün video izlenme oranlarına, organik olan görüntülenme sayılarına, videoyu izleyenlerin cihaz tanımlamalarına ve ülke olarak izleyici demografik verilerinin hepsine ulaşılabilmektedir.


Yorum Yapwidget-1

MAIL ADRES

info@sosyalat.com

widget-2

TELEFON

0850 307 54 67