Twitter’da Uzun Video Nasıl Paylaşılır?

Twitter’da Uzun Video Nasıl Paylaşılır?

Twitter’da uzun video nasıl paylaşılır birçok kişinin sorduğu sorular arasındadır. İlk kullanıma sunulduğu günden itibaren platform, yoğun bir kullanıma sahiptir.

Zengin özellikleri ve dinamik yapısı nedeniyle Twitter, yoğun bir kullanım görür. Her geçen gün içerisine çok sayıda üye katılır. Fotoğraf ve video paylaşma özelliğine sahip olmakla beraber, 2 dakika 20 saniyelik videolar çekilmesine izin verir.

Ancak birçok kullanıcı bunu yeterli bulmaz. Dolayısıyla sürenin nasıl uzatılabileceği her zaman merak konusudur. Peki, daha uzun videoları paylaşmak için ne yapabilirsiniz?

Twitter Media Studio Kullanma

Twitter üzerinde çok sayıda kullanıcı, videolarının daha fazla izlenmesini ister. Bu kişiler incelendiğinde tanınmak, fenomen olmak isteyen kişiler olduğu görülür. Dakika arttıkça izlenme sayısı da yükseldiği için, alınan verim daha hızlı artar.

Bu nedenle 140 saniyenin nasıl geçebileceği birçok kişi tarafından merak edilir. Twitter media studio söz konusu durumda tercih edilebilecek ilk seçenektir. Video yönetme, ölçme ve videodan gelir elde etme amacıyla kolaylık getirir. Reklam veren kişilere özel tasarımdır.

Günümüzde birçok kişi Twitter’ı Tweet atmaktan ibaret görmekle beraber, bu uygulama tam tersini düşünmenizde yardımcı olur. Zira fotoğraf, GIF ve video düzenlemesi, kategorilere sokma ve istatistiklere bakma gibi işlemleri mümkün hale getirir.

Ayrıca bu uygulamadaki kitaplığa eklenen videoların, bir Tweet içerisinde bulunması şart değildir. Twitter media studio açma yaptıktan sonra 140 saniye üzerinde videoları yüklemek için, aşağıdaki maddeler takip edilmelidir;

  1. İlk önce Media Studio Kütüphane’sine girilir.
  2. Sonrasında Twitter hesabınızı kullanarak giriş yapılır.
  3. Ardından önceden yüklediğiniz ya da Tweet’lerde tercih ettiğiniz medya dosyaları görüntülenir. Bunlara ek olarak yeni medya ekleme seçeneğe de mevcuttur.
  4. Seçim yapılınca medyayı yükle butonuna dokunulur. Kullanıcılar eş zamanlı birden fazla dosya yükleyebilir. Ancak MP4 ya da MOV olması, 1 GB’tan az bulunması, uzunluğun maksimum 10 dakika belirlenmesi gibi özellikler vardır.
  5. Tüm bunlardan sonra yükleme otomatik başlar. Yükleme kontrolü yapılabilir.
  6. Yükleme tamamlanınca başlık ekleme, küçük resim koyma, altyazı koyma gibi işlemler yapılabilir.

Böylece uzun video yüklemeniz mümkündür. Ancak Media Studio’ya erişememe durumu da olabilir.  Bunun için hesap açılarak, seçenekler kısmından Twitter reklam hesapları üzerine giriş yapılır. Sonrasında üst kısımdan reklam öğeleri üzerine tıklanır.

Ardından medya seçilerek, bağlanma tamamlanabilir. Bununla beraber uzun videolar çekmek için ikinci bir seçenek de vardır.

Videoları Bölme

Twitter uzun video izleme oldukça sevildiği için, daha uzun videolar çekmeyi çok sayıda kişi ister. Bunun için bir diğer seçenek de videoları bölmedir. Şayet Media Studio kullanamıyorsanız, bu da oldukça pratik kullanım sahibidir.

Tek dikkat etmeniz gereken nokta, videoların başlangıç ve bitişlerine dikkat vermedir. Burada iki seçenek kullanılabilir. Örneğin videonuz 10 dakika olacaksa, hepsini tek seferde çektikten sonra edit programlarıyla bölmeniz mümkün hale gelir. Ancak videoyu bölerken dikkat etmeniz ve hata yapmamanız oldukça önemlidir. Dolayısıyla videoyu farklı bir yere yedeklemek önerilir.

İkinci seçenek ise 140 saniyelik farklı farklı videolar çekmedir. Bu da uzun gibi görülebilecek olsa da, programsız daha kolay çekim izni verir. Ayrıca medyanın başlangıç ve sonlarını daha iyi ayarlama izni verir. Zira videoları oradan bölmek, oldukça profesyonel bir kullanım gerektirir.

Bu iki seçenek sayesinde daha uzun videoları yüklemeniz mümkündür. Hangi yöntem size daha kolay geliyorsa tercih edebilir, daha eğlenceli ve ilgi çekici medyalar oluşturabilirsiniz.


Yorum Yapwidget-1

MAIL ADRES

info@sosyalat.com

widget-2

TELEFON

0850 307 54 67