Twitter’da Trend Topic Olmak İçin Kaç Tweet Gerekli

Twitter’da Trend Topic Olmak İçin Kaç Tweet Gerekli

Twitter içerisinde birçok kullanıcı popüler olmanın yollarını araştırır. Bunların en önemlisi de Trend Topic listesine çıkmadır. Twitter’da gündem olmak için kaç tweet gerekir için belirli bir sayı olmadığı için, birçok üye ne yapması gerektiği konusunda çelişkilere düşer.

Burada asıl olan kaç kişiden re-tweet aldığı değil, onların nitelikleridir. Örneğin 10 bin re-tweet almak, eğer kullanıcılar pasifse size TT olacağınızı göstermez. Ancak çok aktif biçimde kullanan hesaplardan almışsanız, çıkmanız daha fazla kolaylaşır.

Üstelik bunların arasında Twitter tarafından onaylanmış hesaplar varsa, çıkma şansınız bir o kadar yüksek olur. Dolayısıyla sahip olduğunuz takipçilerin niteliği en temel öğedir. Ayrıca şu gibi maddelere de dikkat edilirse, TT olma şansı artar;

  1. Etiket seçimi
  2. Zamanlamayı doğru yapma
  3. Tweet sıklığını doğru ayarlama
  4. Yazım kurallarına dikkat etme
  5. Ön hazırlık yapma

Eğer Trend Topic listesine girmek istiyorsanız, hepsine özen göstermeniz şarttır.

Etiket Seçimi

Trend Topic olmak isteyenlerin en sık yaptığı hata popüler veya daha önce kullanılmış bir etiket belirlemedir. Bunun temel sebebi, üyelerin henüz çıkmak için gerekli şartların ne olduğunu bilmemesidir.

Eğer hesabınızın TT olmasını istiyorsanız, ilk şart etiketin daha önce bir kez bile kullanım görmemiş bulunmasıdır. Dolayısıyla düzgün bir araştırma yapmanız en büyük gereksinimdir.

Zamanlamayı Doğru Yapma

Twitter günümüzde en çok kullanılan sosyal medya platformları arasındadır. Ancak bu durum, günün her saatinde aktif kullanıldığını göstermez. Örneğin iş ve okul saatleri arasında insanlar çoğu zaman platformu kullanamaz.

Kullansa bile bu sadece olan biteni görmek, son paylaşımlara göz atmak içindir. Re-tweet gibi etkileşimlerde bulunulmaz. Eğer TT olmak istiyorsanız buna özen göstermeniz ve insanların ne zaman uygun olduğunu bilmeniz gerekir.

Her ne kadar hedef kitleye göre zamanda değişiklik meydana gelse de, akşam saatleri en aktif zamanlardır. Şayet bu süre içerisinde TT olmak için paylaşımlar yaparsanız, alacağınız sonuçlar daha iyi olacaktır. Son olarak yabancı re-tweet alacaksanız, ülkeler arası saatleri düşünerek paylaşmanız gerekir.

Örneğin Türkiye’de sabahken, Amerika Birleşik Devletlerinde öğle veya akşam olabilir. Dolayısıyla etkileşimler oldukça yetersiz görülebilir.

Tweet Sıklığını Doğru Ayarlama

Trend Topic listesine girmek isteyen birçok kişi girse dahi çok kısa süre kaldığına yönelik şikâyet eder. Bunun temel sebebi, buraya çıktıktan sonra tüm işlemlerin bittiğini zannetmektir. Hâlbuki platform oldukça dinamiktir.

Paylaşım yapmamak 5-10 dakika gibi kısa bir süre içerisinde sizi buradan geri düşürebilir. Dolayısıyla Trend Topic listesine çıkmak istiyorsanız, paylaşım planlarınızı buna göre hazırlayıp, aktif bir şekilde paylaşım yapmanız gerekir.

Yazım Kurallarına Dikkat Etme

Eğer Twitter gündeme nasıl girilir diye soruyorsanız, hatalarla dolu bir yazımın size sonuç vermeyeceğini de bilmeniz gerekir. Bunun en temel sebebi sadece platformun buna özen göstermesi değildir.

Şayet yazımınız yanlışsa, diğer kullanıcılar da buna hoş bir şekilde yaklaşmaz. Bilindiği üzere özellikle Twitter’da üyeler yazım yanlışlıklarına büyük bir önem gösterir. Dolayısıyla paylaşım öncesinde en ufak bir hatanın bile olmadığından emin olmanız şarttır.

Ön Hazırlık Yapma

Trend Topic listesine çıkmak için şartlardan bir tanesi de ön hazırlıktır. Her ne kadar önemsenmese de, plansız hareket etmek size hiçbir sonuç sunmaz. Sadece yaptığınız paylaşımlar boş yere gerçekleştirilmiş olur.

Üstelik çıktıktan sonra çok kısa süre kalsanız da sonuç değişmez. Zira burada listelendikten sonra, kullanıcıların ilgisini çekebilmesi için belirli bir süre kalması gerekir. 5-10 dakikada kaybolması, beğeni ve takipçi olarak istediğiniz sonuçları sağlamaz.


Yorum Yapwidget-1

MAIL ADRES

info@sosyalat.com

widget-2

TELEFON

0850 307 54 67