Twitter'da Trend Topic Olma Yöntemleri

Twitter'da Trend Topic Olma Yöntemleri

Twitter içerisinde birçok kişi, nasıl Trend Topic olabileceğini merak eder. Böylece fenomen olmada önemli bir atılacağı için ne yapılması gerektiği birçok kişiyi ilgilendirir. Twitter gündem TT birçok kullanıcı arasında önemsendiği için, abone ve etkileşim sayılarını da etkileyen bir etmendir.

Twitter oldukça hareketli bir platformdur. Bu sadece firmanın kendisi için değil, üyeler için de geçerlidir. Zira her gün milyonlarca paylaşım yapılır. Platformun gündemi de böylece her gün değişir. Eğer buraya girmek istiyorsanız, öncelikle bu bölümün gün içerisinde sıkça yenilendiğini bilmeniz gerekir.

Dolayısıyla TT olduktan kısa süre sonra liste yenileceği için, tekrar görünmeme olasılığınız vardır. Eğer buraya çıkmak istiyorsanız, dikkat etmeniz gereken maddeler şöyledir;

  1. Etiketleri paylaşımla alakalı olarak kullanın
  2. Kullandığınız etiketin daha önce kullanılmadığına emin olun
  3. Yoğun paylaşımlar yapın
  4. İçeriği kaliteli olarak paylaşın

Tüm bu maddelere dikkat ederseniz, kısa bir süre içerisinde TT olmanız mümkündür.

Etiketleri Paylaşımla Alakalı Olarak Kullanın

Twitter ilk sunulduğu günden beri milyonlarca kayıtlı üyeye kavuşmuştur. Günümüzde içerisinde birçok fenomen olup, her gün yenilerinin ismi duyulmaktadır. Bu durum, birçok kişiye de ilham kaynağıdır.

Eğer onlardan biri olmak istiyorsanız, Trend Topic olmak büyük bir önem sahibidir. Böylece sizi takip etmeyen kişilere de ulaşılacağı için, istatistiklerinizi yükseltmeniz mümkün hale gelir. Bu bakımdan dikkat etmeniz gereken maddelerden ilki, etiketleri paylaşımla ilgili şekilde kullanmadır.

Şayet içerik ve etiket alakasızsa, alacağınız etkileşimler daha az olur. Bu nedenle amacınıza kavuşmanız tamamen imkânsız hale gelir. Ayrıca birçok platformda, ilgisiz içerik ve etiketin botlar tarafından hoş karşılanmadığı da bilinmelidir.

Kullandığınız Etiketin Daha Önce Kullanılmadığına Emin Olun

Trend Topic olmak istiyorsanız, öncelikle nasıl yapıldığını anlamanız gerekir. Aksi durumda Twitter’da Trend Topic olma yöntemleri de anlaşılamaz.

TT olmak, kullanılan etiketler sayesinde olur. Bu sebeple ne paylaşacağınıza karar verdikten sonra, bununla ilgili bir etiket kullanmanız gerekir. Ancak Trend Topic için daha önce hiçbir üye tarafından keşfedilmemiş olmalıdır. Daha önce bir kez bile kullanılmışsa TT sayılmaz.

Bu nedenle birden fazla ilgili başlık belirleyip hepsini araştırmanız, olumsuz olanları silmeniz gerekir.

Yoğun Paylaşımlar Yapın

TT olmak istiyorsanız, başta re-tweet olmak üzere etkileşimlerinizi yükseltmeniz gerekir. Bunu sağlamak için, takipçilerinizin ilgisini çekmeniz gerekir. Burada öncelikle yoğun paylaşım yapılması gerektiği bilinmelidir.

Bunun nedenlerinden bir tanesi de, sadece bir tane yapılan paylaşımın birçok kişi tarafından göz ardı edilebileceğidir. Ancak belirli aralıklarla bir seri paylaşırsanız, birçok takipçinizden re-tweet alabilirsiniz.

İçeriği Kaliteli Olarak Paylaşın

Twitter’da fenomen olmanın farklı kuralları vardır. Ancak hepsi de diğer üyelerden re-tweet, etkileşim ve takipçi alma gibi yerlerden geçer. Zira tanınmak istiyorsanız, bu unsurlar bunu sağlayan etmenlerdir. Dikkat etmemeniz durumunda fenomenlik imkânsızdır.

Burada birçok kişinin tercih ettiği yöntemlerden biri de Trend Topic’tir. Böylece binlerce kişiyi kolayca ulaşıldığı için, etkileşimle artar. Twitter gündem TT olmak için etiketi dikkatli seçtikten sonra ikinci dikkat edilmesi gereken paylaşımın kalitesidir.

Zira sevilmeyen bir içerik paylaşırsanız, alacağınız re-tweet ve beğeni yetersiz olacaktır. Böylece Twitter gündemine oturmak da imkânsız hale gelir. Bu nedenle yazılarınız ve video-görsel paylaşımlarınız özgün olmalı, her görene hitap etmelidir.

Ayrıca paylaştığınız zamana da dikkat etmeniz gerekir. Platformun her gün kullanılması, her saat bakıldığı anlamına gelmez. Bu nedenle öğle vakitlerinde Trend Topic olmak, hesabınıza büyük bir katkı sağlamaz. Zira bu saatlerde birçok kişi platformu incelemez. Ancak akşam saatlerinde aldığınız sonuçlar daha olumludur.


Yorum Yapwidget-1

MAIL ADRES

info@sosyalat.com

widget-2

TELEFON

0850 307 54 67