Twitter’da Trend Topic Olma Yolları ve Taktikleri

Twitter’da Trend Topic Olma Yolları ve Taktikleri

Twitter’da Trend Topic olma yolları, Twitter platformunda aktif bir kullanıcı olan bireyler tarafından merak edilmektedir. Bilindiği üzere gündemde yer alan pek çok konu, Twitter dünyasında anında ele alınmakta ve insanlar görüşlerini paylaşmaktadır. Bu da keşfet kısmında açılan başlıklar sayesinde oluşmaktadır.

Bahsi geçen bu başlıklara Trend Topic ismi verilmektedir. Bunun anlamı ise gündeme gelen başlıklar veya güncel başlıklar şeklinde yorumlanmaktadır. TT olmak ve oluşturulan başlıklar üzerinden yorum kazanmak isteyen kişiler de nasıl Trend Topic olabileceklerini merak etmektedir. Konuyla alakalı olarak aşağıda yer alan alt başlıklarda detaylar paylaşılmıştır. Bu başlıkları inceleyerek yapmanız gerekenlere ulaşabilirsiniz.

Twitter Trend Topic Nedir?

Trend topic Twitter

Gündem yer alan veya almayan pek çok etiketin Twitter’da kısa sürede gündem haline geldiğini görmek mümkündür. İnsanlar, açılan başlıklarla alakalı olarak görüşlerini ve paylaşımlarını diğer kullanıcılara iletmektedir. Bu noktada Twitter Trend Topic nedir sorusu, bahsi geçen bu konuda herhangi bir bilgisi olmayan bireyler tarafından detaylı bir şekilde araştırılmaktadır.

Gerek gündemle alakalı gerekse de jest yapma amacıyla pek çok Trend Topic görmek mümkündür. Gündemle alakalı olan başlıkların kısa sürede yoğun ilgi gördüğü fark edilmektedir. Ancak jest yapma amacıyla açılan başlıklar yoğun ilgi göremeyebilir. Bu noktada nasıl Trend Topic olunacağı konusunda insanların bazı yöntemleri incelediği fark edilmektedir.

Twitter’da Trend Topic Olma Yöntemleri

Twitter’da Trend Topic olma yöntemleri, bu alanda başarı elde etmek isteyen Twitter kullanıcıları tarafından incelenmektedir. Trend Topic olmanın mümkün olduğu ve bunun için bazı ipuçlarının yer aldığı açıklanmaktadır. Hal böyle olunca yapmanız gereken tek şey bu yöntemleri öğrenmek ve taktikleri uygulamak olacaktır.

 • Hashtag içerisinde kullanacağınız anahtar kelimelerin gündem ile alakası olması gerekmektedir.
 • Açacağınız bu başlıkta “#” işaretini kullanmak, daha hızlı bir şekilde ön plana çıkmanızı sağlayacaktır.
 • Hashtag belirleme esnasında “ş,ü,ç,ğ” gibi Türkçe karakterleri kullanmamaya özen göstermelisiniz.
 • Öne çıkmak adında kopyala-yapıştır veya diğer etiketleri kullanma gibi seçeneklerden uzak durmanız gerekmektedir.

Sıralanan bu tavsiyelere uyduğunuz takdirde açmak istediğiniz başlığın kısa sürede Trend Topic olduğunu görebilirsiniz. Aynı zamanda başlığın gündeme girmemesi halinde sürekli yeni başlık açmak da uzak durmanız gereken bir diğer davranış olacaktır.

Twitter’da Kimler Trend Topic Olabilir?

Twitter’da günlük olarak takip edilebilen Trend Topic, insanların bu konuda belli başlı konuları merak etmesine neden olmaktadır. Örneğin Twitter’da kimler Trend Topic olabilir sorusu, kişilerin başlık oluşturma esnasında incelediği başlıklar arasında yer almaktadır. Trend Topic olabilmek için de bazı şartların sağlanması gerekmektedir.

 • Onaylanmış hesap kullanıyorsanız Trend Topic olma şansınız artar.
 • Oluşturacağınız başlıkta link ve haber paylaşımı kullanmanız gerekmektedir.
 • Konuyla alakalı pek çok hesap, paylaşım yapmalıdır.
 • Hashtag simgesi kullanarak öne çıkmayı kolay hale getirebilirsiniz.
 • Başlık oluşturacağınız zaman doğru anı beklemeniz gerekmektedir.

Sıralanan bu detaylara dikkat ederek ve paylaşım yapacağınız saati iyi seçerek, başlığın kısa sürede Trend Topic olmasını sağlayabilirsiniz. Ancak bu durumlara dikkat etmeden bir başlık oluşturmak isterseniz Trend Topic olmanız zor ve hatta imkansız olacaktır.

Trend Topic Olmanın Avantajları Nelerdir?

Trend Topic olmanın avantajları nelerdir veya ne gibi yararları bulunur tarzında soruların bahsi geçen konu dahilinde ele alındığı gözlemlenmektedir. Genel olarak bakıldığı zaman insanlar bir fikri savunmak veya sevdiği bir kişiye jest yapmak amacıyla başlık oluşturmaktadır. Bu başlığın Trend Topic olması ise kişiye bazı avantajlar sunmaktadır.

Örneğin oluşturduğunuz başlık çok fazla ilgi görüyor ve binlerce paylaşım yapılıyorsa hesabınızın keşfedilme olasılığı da artmaktadır. Aynı zamanda Twitter algoritması bu paylaşımları fark ederek etkileşim oranlarının da artmasına yardımcı olmaktadır. Bunun dışında Trend Topic olmanın yöntemini öğrenmiş ve sonraki başlıkları da kolaylıkla oluşturabilmiş olacaksınız.

Tweet Atılan Hesabın Özellikleri

Twitter’da Trend Topic olmanın başlıca etkenlerinden birisi de konuyla alakalı fazla tweet atılması şeklinde yorumlanmaktadır. Bu noktada insanlar tweet atılan hesabın özellikleri başlığını inceleyerek bu kalıba uygun hesapları oluşturmalıdır. Bahsi geçen bu özelliklerden bazıları aşağıda maddeler halinde açıklanmıştır.

 • Atılan tweetin içerisinde ilgili kelimeler yer almalı ve bu tweet farklı hesaplar tarafından retweet yapılmalıdır. Yani bir etkileşim olması gerekmektedir.
 • Belli bir hesaptan aynı konu üzerinde tweet atılması yerine farklı hesaplardan tweet atılması önemlidir.
 • Twitter ortamında gündemin çok hızlı bir şekilde değişmesi sebebiyle açılan başlıkların uzun süre kalıcılığı bulunmamaktadır.
 • Trend Topic olmak istiyorsanız gündem ile alakalı olabilecek paylaşımlar yapmanız gerekmektedir. Gündem dışı başlıklar, Trend Topic olamayacak kadar önemsiz karşılanabilmektedir.
 • Tweet atılan hesapların aktif hesap olması son derece önemlidir. Sahte hesaplardan yapılan paylaşımların Trend Topic olma yolunda herhangi bir yardımı bulunmamaktadır.

Sıralanan bu özellikler, Trend Topic olmasını istediğiniz başlıkların ne tür hesaplardan atılması gerektiği açıklamaktadır. Trend Topic olmak istiyorum ne yapmalıyım şeklinde pek çok başlığın aratıldığı bu son günlerde, bahsi geçen tavsiyelere uymanız yeterli olacaktır.

Twitter TT Kuralları

Yukarıda açıklanan Twitter Trend Topic ile alakalı olarak belli başlı kuralların ve şartların var olduğundan bahsedilmişti. Buna bağlı olarak her hesap kullanıcısının Trend Topic olması imkansızdır. Twitter uygulamasında TT olabilmek için öncelikle Twitter TT kuralları içeriğini incelemeniz ve buna göre adım atmanız gerekmektedir.

Öncelikle TT olmak isteyen hesapların kesinlikle yeni hesap olmaması gerekmektedir. Etkileşim oranı düşük hesaplar, Trend Topic listesinde kolaylıkla görülmemektedir. Aynı zamanda açılan başlık hakkında farklı hesapların tweet atması ve başlığın aktif bir şekilde paylaşılması gerekmektedir. başlığın açılacağı saate de dikkat ederek Trend Topic olma amacınızda ciddi bir ilerleme sağlamanız mümkündür.

TT Olmak İçin Kaç Tweet Gerekir?

TT olmak için kaç tweet gerekir sorusu da bahsi geçen sosyal medya platformunda öne çıkan bir başlık açmak isteyen bireyler tarafından merak edilmektedir. Bilindiği üzere Twitter keşfet kısmında yer alan Trend Topic başlıklar, bazı tweet sayısı içermekte ve bu sayılar oldukça yüksek görülmektedir. Hal böyle olunca tweet sayısının minimum düzeyi de merak edilmektedir.

Kişisel gündemde TT olabilmek için 500 tweet atılması gerekmektedir. Tabi atılan bu tweetlerin her biri farklı hesaplardan olmalıdır. Türkiye gündeminde TT olabilmek için de en az 600 adet tweetin farklı hesaplardan paylaşılması gerekmektedir. Bu şekilde açtığınız başlıkların TT olabildiğini görebilirsiniz.

Twitter Trend Topic Olmak Ne Kadar Zaman Alır?

Trend Topic olma ile alakalı Twitter Trend Topic olmak ne kadar zaman alır sorusu da son olarak ele alınan bir başlık olarak ön plana çıkmaktadır. Gündem ile alakalı oluşturulan başlıkların çok daha hızlı bir şekilde Türkiye ve hatta Dünya gündemine yerleştiği fark edilmektedir. Hal böyle olunca bu sürecin ne kadar olduğu incelenmektedir.

Her beş dakikada bir güncellenen bir yapıya sahip olan Trend Topic listesine girmek sandığınız kadar kolay olmayabilir. Oluşturacağınız başlığın doğru bir şekilde kullanılması ve herkesin aktif bir şekilde tweet atmasına bağlı olarak 1 veya 2 saat içerisinde Trend Topic listesine girmeyi başarabilirsiniz.


Yorum Yapwidget-1

MAIL ADRES

info@sosyalat.com

widget-2

TELEFON

0850 307 54 67