Twitter’da Toplu ReTweet Nasıl Silinir?

Twitter’da Toplu ReTweet Nasıl Silinir?

Twitter üzerinde bulunan ReTweet özelliği, temel olarak bir başkasının paylaşımlarını paylaşma anlamına gelir. Ancak hatalı işlem yapılmış olabileceği için Twitter’da toplu ReTweet nasıl silinir sorusu birçok kişinin ortak soruları içindedir.

Ayrıca kişiler aradan bir süre geçtikten sonra, bir takım ReTweet’leri geri çekmek isteyebilir. Bu gibi durumlara karşı platform, silme özelliği sunar. Tek yapmanız gereken hesabınızın profil bölümünü, baştan sona inceleyerek istemediğiniz paylaşımları silmedir.

Ancak bunu yapmadan önce emin olmanız gerekir. Zira bu tür paylaşımlar, bir etkileşim oluşturur. Size de bir tanınırlık getirir. Bu sebeple her iki tarafta da bir kayıp meydana gelir. Peki, bu işlemler nasıl yapılır?

Twitter ReTweet Silme 2021 Yılında Nasıl Yapılır?

Twitter’da atılabilecek ReTweet vardır. Bunlardan biri normal alıntı yapmadır. Bunun için şu işlem yapılır;

 1. Twitter ağına giriş yapın.
 2. Paylaşmak istediğiniz tweet’i seçin.
 3. ReTweet butonunu kullanın.
 4. Pencerede ReTweet’i inceleyin.
 5. ReTweet butonuna tıklayın.

Peki, daha önce yaptığınız bu türde paylaşım nasıl silinir? Ne kadar zaman önce paylaşım yaparsanız yapın, istediğiniz anda işlem yapabilirsiniz. Twitter’da tweetleri nasıl silinir sorusunu ReTweet’ler için merak ediyorsanız, şu işlemleri takip etmeniz yeterlidir;

 1. Twitter ağını açın.
 2. Ağdaki oturumu kapatmışsanız, kullanıcı adınız ve şifrenizle tekrar giriş yapın.
 3. Profil sayfanızı açın.
 4. Ekranda gördüğünüz ReTweet butonuna dokunun.

Böylece kendi zaman akışınızdan kısa sürede kaldırmanız mümkündür.

Twitter Alıntılar Nasıl Silinir?

ReTweet için tercih edilebilecek ikinci seçenek alıntılama yapmadır. Eğer daha önce bunu kullanmamışsanız, şu işlemleri yapmanız yeterlidir;

 1. Twitter resmi sitesine girin.
 2. Ağdaki kullanıcı adınız ve şifrenizle giriş yapın.
 3. Beğendiğiniz tweet’i açın ve ReTweet üzerine dokunun.
 4. Alıntı olarak ReTweetle üzerine dokunun.

Bundan sonra tek yapmanız gereken, bir yorum yazmadır. Buna ek olarak maksimum dört fotoğraf, video, bir tane gif yüklenebilir. Peki, silme işlemleri nasıl yapılır? Eğer yanlış paylaşım yaptığınızı görürseniz, silmeniz de mümkündür. Bu konuda aşağıdaki işlemleri takip etmek yeterlidir;

 1. Twitter’a girin.
 2. Oturumunuz kapalıysa, kullanıcı bilgilerinizle tekrar giriş yapın.
 3. Profil bölümüne girin.
 4. Kaldırmak istediğiniz tweet’i açın.
 5. Aşağı yönde ok simgesine dokunun.

Bu işlemler ardından Twitter’da tweetleri nasıl silinir için iki kere onay vermeniz yeterlidir. Ardından profilinizi kontrol ederseniz, artık olmadığı görebilirsiniz. Peki, bunlar toplu silinir mi? Twitter ReTweet paylaşımları ve nasıl silindikleri bu şekildedir. Eğer birden fazla ReTweet paylaşımınız varsa ve hepsini silmek istiyorsanız, teker teker işlem yapmak zorunludur. Her ne kadar aplikasyon veya farklı sitelerden yardım alınabilecek olsa da temkinli davranılmalıdır.

Toplu ReTweet Silme 2021 Yılında Aplikasyondan Nasıl Yapılır?

Twitter için kullanılabilecek olan çok sayıda uygulama vardır. Eğer İngilizce dilinde araştırılma yapılırsa, daha da fazlasını bulmanız mümkündür. Bunlar farklı konulara yönelik hizmet vermekle beraber, bir tanesi de ReTweet silmedir.

Eğer Google üzerinde inceleme yaparsanız, toplu ReTweet silme 2020 listelerinde bazı uygulamaları öğrenebilirsiniz. Ancak unutmamanız gereken, bunların tweet silebilmesi için hesabınıza erişmesinin gerektiğidir. Böylece hesabınız da riske atılır. Bu konuda sorumluluğun size ait olduğu bilinmelidir.

Toplu ReTweet Silme 2021 Yılında Siteden Nasıl Yapılır?

Twitter üzerine hizmet veren uygulamalar olduğu gibi, siteler de vardır. Bunlar da temel olarak aplikasyonlar ile aynı hizmeti sunar. Öncelikle hesabınıza giriş yapmanız gerekir. Ardından da tweetleri inceleyerek, silmenize imkân tanır.

Bunlar izin gerektirdiği için, bilgilerinin çalınması tehlikesi doğar. Bu sebeple dikkatli olunması gerekir.


Yorum Yapwidget-1

MAIL ADRES

info@sosyalat.com

widget-2

TELEFON

0850 307 54 67