Twitter'da Takipçi Kasmanın 5 Yolu

Twitter'da Takipçi Kasmanın 5 Yolu

Twitter içerisinde birçok kullanıcı daha fazla kişi tarafından takip edilmek ister. Böylece hesaplar ismini daha kolay duyurabilir, popülerliği yakalayabilir. Twitter’da takipçi kasmanın 5 yolu içerisinde şu maddelere dikkat edilmelidir;

  1. Twitter gündemini takip etmek
  2. Flood kullanmak
  3. Çok sık paylaşım yapmamak
  4. Re-tweet kullanmak
  5. Pratik bilgiler paylaşmak

Eğer bu maddeleri uygularken dikkat ederseniz, takipçilerinizi kısa sürede arttırmaya başlamanız mümkün olur. Ancak unutmamanız gereken bunun hemen olmayacağı, bir süre alacaktır. Dolayısıyla kalitenizden bir şey kaybetmeden paylaşımlar sürdürülmelidir.

Twitter Gündemini Takip Etmek

Twitter her gün değişen bir gündeme sahiptir. Bu hem platformun aktif olmasından, hem de kullanıcıların yoğun kullanmasından ileri gelir.

Eğer takipçi arttırmak istiyorsanız, bu dinamizme uyum sağlamanız, paylaşımlarınızı buna göre yapmanız gerekir. Şayet yeni konulara önem vermez ve her zaman geriden takip ederseniz takipçi artışı önüne engel oluşturmaz. Aynı zamanda mevcut olanların da sıkılmasına sebep olur.

Flood Kullanmak

Twitter içerisinde belirli bir karaktere kadar paylaşım yapılabilir. Bu durum, kullanıcıları daha az kelimelerle, daha öz konuşmaya yönlendirir. Ancak bazı kullanıcılar hikâye paylaşmak isteyebilir. Flood olarak bilinen bu gönderiler, birbiri ardına paylaşılan gönderilerdir.

Hepsinin başlangıcı ve sonu özel ayarlanmakta olup, bu sayede birbirleri ile bağlantılı olmaları sağlanır. Daha fazla kullanıcının dikkatini çekmesi için, gönderiler arasında boşluk iyi ayarlanmalı, çok sık ya da geç yapılmamalıdır.

Bu tür paylaşımlar kullanıcılar tarafından oldukça sevildiği için sadece takipçileriniz değil, etkileşimleriniz de kısa sürede artmaya başlayacaktır. Twitter’da takipçi kasmanın 5 yolu içerisinde ilk sırada verilebilecek olan bu madde, özellikle kısa sürede daha fazla takipçi arttırmanızı sağlar.

Çok Sık Paylaşım Yapmamak

Sosyal medya üzerindeki birçok kullanıcı sık paylaşım yaparak kullanıcıların ilgisini çekmeye çalışır. Ancak bu durum sadece elinizdeki güncel, özgün paylaşımları kısa sürede bitirmenizi ve kendinizi tekrar etmenize sebep olacaktır.

Dolayısıyla tavsiye edilen bunun aksine planlı paylaşım yapmaktır. Örneğin her hafta 10 paylaşımı özgün bir şekilde yapabiliyorsanız, bu birçok takipçinin ilgisini çekecektir. Böylece bir artış da söz konusu olur.

Burada dikkat etmeniz gereken tek konu, bu sayıyı kendinize belirlemektir. Eğer sıkıntı yaşamayacağınız en üste çıkartırsanız, daha iyi sonuçlar almanız mümkün olur.

Re-Tweet Kullanmak

Sosyal medya üzerinde birçok kullanıcı, beğendiğini bir gönderiye etkileşim bırakmaz. Ancak bu durum, yeteri kadar tanınamamanıza sebep olur. Twitter’da takipçi kasmanın 5 yolu arasında bir diğer madde de bununla ilgilidir.

Twitter’da beğendiğiniz ve gerçekten kaliteli olan re-tweet yapmak, sadece paylaşım sahibine değil size de etki gösterecektir. Zira sizden gören birçok kişi, sizi de takip listesine ekleyecektir.

Ancak paylaşımı dikkatsiz seçmeniz, size herhangi bir etki getirmez. Dolayısıyla bu konuda özen göstermeniz tavsiye edilir.

Pratik Bilgiler Paylaşmak

Twitter’da olan takipçilerinizi arttırmak, daha fazla kişiye hitap edebilmek için dikkat etmeniz gereken bir diğer konu da pratik bilgilerdir. Zira bu platform üzerinde bulunan birçok kullanıcı bilgiye değer verir.

Her ne kadar kısıtlı kelime sayısı sebebiyle ayrıntılı anlatım yapamayacak olsanız da uzun konuları flood yapabilirsiniz. Bunun haricinde kampanya tarihleri, günlük hayatta yardım edecek püf noktalar gibi tweet’ler birçok kişinin ilgisini çekecektir.

Zira birçok kişi kampanyaları kaçırmamak, zamanında hemen değerlendirmek ister. Örneğin Steam üzerinde indirime giren oyunların düzenli verilmesi birçok oyun severi sizin hesabınıza yönlendirecektir.

Günlük hayata yönelik püf noktalar insan yaşamını kolaylaştıracağı için geniş bir kitleyi hesabınıza çekmede yardım edecektir.


Yorum Yapwidget-1

MAIL ADRES

info@sosyalat.com

widget-2

TELEFON

0850 307 54 67