Twitter'da Takip Etmeyenler Nasıl Bulunur?

Twitter'da Takip Etmeyenler Nasıl Bulunur?

Twitter'da takip etmeyenler nasıl bulunur pek çok platform kullanıcısı tarafından merak edilir. Zira çok sayıda üye kendisini takip etmeyen bir hesabı aboneliğe almayı tercih etmez.

Twitter günümüzde dünya çapında kullanılan bir sosyal medya platformudur. Sahip olduğu özellikleri sebebiyle birçok kullanıcı bulundurur. Her sosyal medyada olduğu gibi takipçi sayısı ve kimin takip etmediği, burada da büyük önem sahibidir.

Eğer sizi kimin takip etmediğini görmek istiyorsanız, bunun için şu yöntemler vardır;

  1. Twitter takip etmeyenler için siteleri kullanma,
  2. Üçüncü taraf uygulamalardan yararlanma,
  3. Karşılaştırma yapma,
  4. Excel kullanma.

Bunları kullanarak kısa sürede sizi takip etmeyenleri bulmanız mümkündür. Peki, bunun için ne yapmanız gerekir?

  1. Siteleri Kullanma

Twitter’da takibi bırakanları nasıl anlarız diye soruyorsanız ilk yöntem bunun için özel hazırlanan siteleri kullanmadır. Eğer Google üzerinde araştırma yaparsanız, birçok sayfa bulmanız mümkündür. Böylece kısa sürede kimin hesabınızı takip etmediğini öğrenebilirsiniz.

Twitter unfollow siteleri kullanma şekli ilgili sayfaya girildikten sonra çözülebilir. Ancak bunun için dikkatli olmanız gerekir. Zira bu tür sitelerin çalışabilmesi için, sizin hesabınıza erişim istemesi olasıdır. Zira aksi halde sizin kimi takip ettiğinizi ve kimin sizi takip etmediğinizi göremez. Dolayısıyla güvenilir kaynaklar tercih edilmelidir. Aksi durumda hesabınızda güvenlik sorunu olabilir.

  1. Üçüncü Taraf Uygulamalardan Yararlanma

Twitter takipçi analizi yapmak istiyorsanız bir çözümünüz de üçüncü taraf uyguamalardan yararlanmadır. Günümüzde sosyal medya hesapları için geliştirilen çok sayıda aplikasyon vardır. Bunların her biri farklı özellikler, servisler sunar. Eğer Twitter’da takipçi analizi yapmanızı sağlayacak uygulamalar varsa, yardım almanız mümkündür.

Ancak tıpkı sitelerde olduğu gibi üçüncü taraf uygulamalarında da dikkat etmek gerekir. Zira erişim izni olmadan takipçi durumunuzu analiz etmesi, karşılaştırması zordur. Eğer güvenilir olmayan bir aplikasyon seçerseniz hesabınız da risk altına girer. Bu nedenle tedbirli olmanız ve öncesinde araştırma yapmanız önerilir.

Twitter’da takip etmeyenleri bulma uygulaması için Google’da küçük bir araştırma yapmak size çok sayıda sonuç gösterebilir. Ancak hesabınızın güvenliğinden ödün vermemek için güvenilir kaynak bulmanız önerilir.

  1. Karşılaştırma Yapma

Karşılaştırma yaparak Twitter’da takip etmeyenler nasıl bulunur oldukça kolay ama uygulaması duruma göre zor olan bir seçenektir. Zira binlerce takipçi bulunuyorsa zorluk çekilir. Ancak sayılarınız daha azsa kısa sürede çözüm bulabilirsiniz.

Tek yapmanız gereken, takip ettiklerinizin sizi takibe alıp, almadığını tek tek incelemedir. Eğer püf nokta arıyorsanız,  ekran görüntüsü alıp veya monitörün fotoğrafını çekip kısa sürede çözüm bulmanız mümkündür. Böylece binlerce takipçiniz olsa da daha hızlı çözüm bulabilirsiniz.

Ancak fotoğraflar takipçi sayınıza göre cihazınızda büyük yerler de kaplayabilir. Dolayısıyla duruma karşı hazırlıklı olmanız gerekir.

  1. Excel Kullanma

Eğer Microsoft Office Excel kullanabiliyorsanız, daha kısa sürede çözüm bulmanız mümkündür. Bunun için Twitter’a bilgisayardan girerek, hesabınızı açmanız gerekir. Ardından takip edilen kısmına gelinir.  Takip ettiğiniz hesaplar kopyalanarak Excel’e bir liste oluşturacak şekilde sıralanır.

Ardından takipçi sekmesine gelinerek sizi kimlerin takip ettiği kopyalanır. Aynı Excel dosyasında farklı bir sütuna yapıştırıldıktan sonra kontrol yapılabilir. Twitter’da takibi bırakanları nasıl anlarız?  Diye soruyorsanız bu yöntemlerden herhangi biri kullanılabilir.

Twitter Takipçi Silme

Peki, Twitter takip etmeyenleri silme 2020 nasıl yapılır? Bunun için öncelikle hesabınıza girmeniz gerekir. Ardından profil hesabınız açılır ve takipçi bölümüne tıklanır. Buradan silmek istediğiniz takipçinin profili seçilir.

Sonrasında hesabın sağındaki üç noktaya tıklanır.  Buradan engelle seçeneği kullanılarak, takipçi listesinden çıkarılır.


Yorum Yapwidget-1

MAIL ADRES

info@sosyalat.com

widget-2

TELEFON

0850 307 54 67