Twitter'da Numaradan Hesap Bulma Nasıl Yapılır?

Twitter'da Numaradan Hesap Bulma Nasıl Yapılır?

Twitter her geçen gün ile birlikte artık kullanıcı sayısı artış gösteren büyük bir sosyal medya platformu haline gelmiştir. Artık sokaktaki bir bakkalda çalışan biriyle siyasi liderlerin veya ünlülerin ortak noktası Twitterdır. Herkes Twitter kullanmaktadır. Bu yüzden artık Twitter'da isimlerden tanıdığımızı bulmak çok zor bir durum haline geldi.

Yapılan çalışmalara göre istatistikler sonucunda her isimden Twitter'da yaklaşık olarak 8000 adet hesap bulunur. Bu yüzden Twitter'dan size daha rahat bir şekilde ulaşmasını istediğiniz bir kişi varsa telefon numarası ekle özelliğini kullanmanız gerekmektedir. Bu özellik sayesinde yakın arkadaşlarınızı çok daha kolay bulabileceksiniz. Twitter telefon rehberindeki kişiler nasıl bulunduğu ile alakalı telefon numaranızı sisteme kaydetmeniz gerekmektedir.

Twitter Hesabını Telefon Numarası Nasıl Eklenir?

Birçok kişi artık Twitter'a telefon numarası eklemek istemiyor, Twittera numara eklemek hem güvenlik açısından sizi rahatsız edeceği gibi hem de arkadaşlarınızı bulmanız açısından bazı sıkıntılar olabilir.

Eğer ki bir gün hesabınız çalınırsa veya kapatılması sonucunda o hesabı geri alamayabilirsiniz. Hesabınızı geri almak istiyorsanız yapmanız gereken şey telefon numaranızı girmiş olan bir Twitter hesabı kullanmaktır. Ayrıca bunun dışında hesap güvenliği için de yine giriş yaptığınız sırada telefonunuza gelecek olan kodla birlikte artık hacklemelere karşı da önlem almış olacaksınız.

Twitter Telefon Numarası Ekleme Yolları

Twitter hesabınız yoksa öncelikle bir Twitter hesabı açmanız gerekmektedir.

Twitter hesabınıza giriş yapmanız ve arkasından ana sayfada sağ üst köşede bulunan profil resminize tıklamanız gerekmektedir.

Karşınıza gelecek seçeneklerden biri ayarlar butonu olacaktır.

Ayarlar sekmesine tıklamanız gerekmektedir.

Eğer ki mobil telefonlar üzerinden bu işlemi yapıyorsanız adımlar şu şekilde ilerleyecektir;

Açılan sayfada ülke seçimini yapmanız gerekmektedir.

Ardından ise telefon numaranızı girerken başında sıfır olmadan telefon numaranızı yazmanız gerekmektedir.

Twitter 1-2 dakika içerisinde 6 haneli bir onay kodu gönderecektir. Bu kod sayesinde telefonunuzu Instagram hesabınıza eleştirebilir, Twitter telefon rehberindeki kişiler ise bu şekilde hazırlamış olacaksınız.

Twitter hesabınızı eğer telefon rehberiniz ile senkronize etmezseniz telefonunuza kayıtlı olan numaraların hiçbirini sistemde göremez ve Twitter üzerinden kolayca bulamazsınız. Bu yüzden yapmanız gereken telefon numaranızı girerek hem hacklenmelere karşı kendinizi ve hesabınızı koruyacağınız gibi ardından yapmanız gereken şeyse telefon rehberinizi kaydetmek tedbir. Çünkü bu sayede daha fazla insanlara ulaşmış ve daha fazla kişiyle iletişim halinde olmuş olacaksınız. Ayrıca telefon rehberiniz ile ilgili Twitter hesabınıza nasıl bir senkronize edeceğinizi bilmiyorsunuz şu adımlarla bu işi hızlı ve pratik bir şekilde yapabilirsiniz.

Twitter telefon rehberindeki kişiler kısmından basit bir şekilde işlemlere bakmanız gerekir ya da bunun dışında ayarlar kısmındaki arkadaşlarını bul sekmesine tıklamanız gerekmektedir.

Açılan sayfa ile birlikte kişileri yükle kısmına tıklayacaksınız.

Güvenli bir giriş yapmanız ve Twitter'da kişileri görme yetkisi vermeniz için bir pencere açılacak, bu işlemin onaylanmasından sonra Twitter telefon rehberindeki kişiler bulma özelliği aktifleştirilmiş olacaktır.

Dilediğiniz zaman desteklerden de yüklediğiniz kişileri yönetebileceğiniz bir buton da bulunmaktadır.

Instagram'daki kişileri Twitter'da bulma özelliği ise şu anlık geliştirilmiş bir özellik değildir.

Eğer ki İnstagram üzerinde adı olan biri var ise o kişiye Twitter üzerine adını arama motoruna yazarak bulabilirsiniz. Ama eğer hesabında profil tuşunu bulamıyorsanız kolay olmayacaktır. Ayrıca bunun dışında Twitter'da tanıyor olabileceğiniz kişiler neye göre karşınıza çıktığını merak ediyorsanız bu daha çok takip ettiğiniz kişilerin etkileşimlerine bağlıdır. Eğer ki sıfırdan birçok insan karşınıza çıkmaya başladıysa bunun sebebi ise sizin bulunduğunuz konumda en çok takip edilen kişiler listesidir.


Yorum Yapwidget-1

MAIL ADRES

info@sosyalat.com

widget-2

TELEFON

0850 307 54 67