Twitter’da Nasıl Önerilere Çıkabilirim?

Twitter’da Nasıl Önerilere Çıkabilirim?

Twitter’da bulunan önerilenler bölümü, kişilere takiplerini arttırmak için güzel bir fırsat sunar. Zira böylece daha fazla görüntüleme alınabilir ve takipçi artış hızı da yükseltilebilir. Dolayısıyla Twitter kimi takip etmeli kısmı neye göre belirleniyor? Sorusu hesabını daha popüler yapmak isteyen kişilerin sorduğu sorular arasındadır.

Bu konuda platform, sponsorlu hesapları bu bölüme ekleyebilir. Buna ek olarak takip edilenlere, görüntülenen kişi ve tweet’lere göre de öneriler gerçekleştirir. Kişilerin yaşadığı şehire yönelik tavsiyeler de yer alabilir.

Tüm bunlara ek olarak popüler hesaplar da bu kısma çıkabilmektedir. Dolayısıyla etkileşimlerinizi arttırsanız, buraya düşme olasılığınız da yükselir. Burada dikkat etmeniz gereken maddeler şöyle verilebilir;

Flood Tweet’ler Atın

Flood tweet’ler, aynı konuda birden fazla atılan tweet’leri tanımlar. Platformda belirli bir karakter sınırı olduğu için, uzun bir konu anlatılmak istenirse büyük bir sorun çıkar. Ancak kullanıcılar bu konuyu parçalara bölerek, üst üste paylaşır.

Bu tür paylaşımlar, birçok kullanıcı tarafından ilgi görür ve yoğun bir etkileşim alır. Eğer daha önce kullanmamışsanız, hemen denemeniz tavsiye edilir. Burada dikkat etmeniz gereken bir tweet sonu ile ardından gelenin başlangıcı arasında bağlantı kurmanızdır.

Ayrıca hepsinin arasında belirli bir süre olmalı, hemen paylaşılmamalıdır. Böylece abonelerinize hepsini okuması, etkileşime girmesi için fırsat verilir. Aksi durumda da okunacak olmakla beraber, etkileşim daha fazla olacaktır.

Ancak gereğinden fazla beklemek, kişilerin ilgisini kaybetmesine sebep olur.

Re-Tweet Seçeneğini Kullanın

Twitter re-tweet seçeneği sadece alınan hesaba etkileşim getirmez. Paylaşan kişi olarak size de beğeni ve takipçi kazandırır. Böylece zamanla Twitter sizin için önerilen kısmına girmeniz de daha kolay olur.

Ancak burada hangi tweet’i paylaştığınıza dikkat etmeniz gerekir. Zira popüler olmayan ve sevilmeyen bir paylaşımı re-tweet yapmak, size herhangi bir çözüm getirmez. Ayrıca paylaşım zamanına da dikkat etmeniz önerilir. Zira platformda birçok kişinin yoğun aktif olmadığı saatlerde paylaşım yapmak, görülse bile etkileşim alamamasına sebep olur.

Bununla birlikte akşam saatlerini tercih ederseniz, alacağınız sonuçlar daha fazla yükselir. Zira bu saatlerde birçok kişi aktif bir kullanım yapar.

Diğer Üyelerin İlgisini Çekin

Twitter içerisinde tanınmak, etkileşimlerinizi yükseltmek istiyorsanız temel olarak diğer üyelerin dikkatini çekmeniz gerekir. Zira isminizin duyulması da bu şekilde olur. Böylece isminizin önerilen kısmına düşme olanağı da artar.

Bunun için yapmanız gereken, paylaşımlarınıza dikkat etmedir. Eğer fotoğraf ve videolarınızda vermek istediğiniz mesajı tam olarak göstermeyi başarırsanız, bu durumu kolayca başarırsınız. Ayrıca videonun çekim kalitesi ve çözünürlüğü gibi teknik detaylar da size bu konuda destek olacaktır.

Metin türünde paylaşımlarda ise kullanıcılara bir konuda bilgi vermeniz, aydınlatmanız gerekir. Zira birçok kişi platformdaki pratik bilgilere büyük bir değer verir.

Özgün Paylaşımlarda Bulunun

Özgün paylaşımlar, tüm platformlarda olduğu gibi Twitter içerisinde de geçerlidir. Böylece etkileşimleriniz yükselir ve Twitter sizin için önerilen kısma çıkmanız mümkün hale gelir.

İnsanlar doğal olarak gördüğü bir video, fotoğraf ya da metinden etkilenebilir ve üzerine paylaşım yapmayı tercih edebilir. Ancak bu durum, özgün olunmaması, çalınması anlamına gelmez. Aksine buradan hareket edip, kendi konunuzu çıkartmanız gerekir.

Ayrıca daha önce bir yazıyı veya fotoğrafı, videoyu paylaşmışsanız, bunun benzerlerini tekrarlamamanız gerekir. Zira kendi özgünlüğünüzü ihlal etmeniz, alacağınız beğenileri olumsuz yönde etkiler.

Bunu sağlamak için tavsiye edilen, haftalık olarak gerçekleştirdiğiniz paylaşımlara sınırlama getirmektir. Böylece ne paylaşmanız gerektiğini düşünebilir, buna göre planlama yaparak gönderi yapabilirsiniz.


Yorum Yapwidget-1

MAIL ADRES

info@sosyalat.com

widget-2

TELEFON

0850 307 54 67