Twitter'da Mavi Tik Nasıl Alınır, Nasıl Başvuru Yapılır?

Twitter'da Mavi Tik Nasıl Alınır, Nasıl Başvuru Yapılır?

Twitter çok sayıda kişi tarafından yoğun olarak kullanılan sosyal medya uygulamalarından birisi olarak dikkat çekiyor. Twitter'da mavi tik uygulaması önceleri sadece yönetim, medya, moda, iş dünyası veya farklı özel durumlarda verilen bir doğrulama işareti gibi kullanıyordu.

Şu anda belli prosedürleri geçen ve onaylanan hesaplara sahip olan diğer kullanıcılar tarafından da mavi tik uygulaması alabilmenin önünü açılıyor. Peki, Twitter'da mavi tik nasıl alınır? Öncelikle mavi tikin ne anlama geldiğine birlikte bakalım:

Twitter'da Mavi Tik Kullanımı

Twitter'da ve pek çok sosyal medya uygulamasında kullanılan bu doğrulama işareti kamuoyu tarafından ilgi çekebilecek hesaplara ait kişinin; orijinal olarak tek bir hesaba sahip olduğunu onaylamak için kullanılır.

Mavi tik Twitter kullanıcı isminin hemen yanında bir rozet şeklinde yer alır. Bu uygulama ve onay yalnızca Twitter bünyesinde yapılıyor; aksi şekilde bireysel olarak bu işareti eklemek isteyenlerin hesaplarının askıya alınma olasılığı bulunuyor.

Twitter'da Mavi Tik Nasıl Alınır?

Twitter'da mavi tik; yani bir diğer adıyla onaylanmış hesap alabilmek için belli prosedürler bulunuyor. Şimdi bunlardan bazılarına değinelim ve Twitter başvuru formu nedir, nasıl kullanılır; birlikte bakalım:

  • Öncelikle Twitter alanında Kullanıcı olarak girilen hesapta kişisel bilgilerin eksiksiz olarak yer alıyor olması lazım.
  • Aynı zamanda onaylı bir e-posta hesabının da kayıtlı olması gerek.
  • Bir diğer gereklilik de yeni onay alınmış telefon numarası bilgisi oluyor.
  • Bunun dışında profil fotoğrafı bulunması mavi tik almak için gerekli bir diğer özellik olarak öne çıkıyor.
  • Yine kapak fotoğrafı da bulunması gereken unsurlardan birisi; aynı zamanda doğum günü bilgisi ve internet adresi bilgisinin de bulunması gerekiyor.
  • Yukarıda sayılan şartların yanı sıra Twitter'da mavi tik alabilmek için gizlilik ayarları bölümünün herkese açık şeklinde tanımlanması önem arz ediyor.

Yukarıda sayılan özellikler tamamlandığı zaman; hesabı doğrulatmak için talepte bulunulabilir. Gerekli şartlar sağlandıktan sonra Twitter'ın mavi tik onaylatma bağlantısına giriş yapmak ve açılan sayfada devam et bölmesini tıklamak gerekiyor.

Daha sonra onaylatılması istenen Twitter adresi bilgisi giriliyor. Böylelikle başvuru tamamlanmış oluyor ve Twitter'dan gelecek olan onayı beklemek kalıyor. Twitter mavi tık başvuru formu olarak da geçen bu işlem bittikten sonra belli bir onay süresi gerekiyor.

Twitter Hesabı Mavi Tik Onayı Vermeyince Ne Oluyor?

Hesap onaylama işlemi aksi bir durum olmadıkça bir hafta içinde yanıtlanıyor. Bazı durumlarda talep reddedilebiliyor. Buna rağmen herhangi bir dönüş sağlanmayabiliyor. O yüzden hesabın onaylanmadığı durumda yeni bir onay başvurusu yapmak düşünebilir. Ancak bunun için de 3 aylık bir sürenin geçmiş olması gerekiyor.

Twitter’da Mavi Tik Kullanımı ve Özellikleri

Pek çok kullanıcının talep ettiği Twitter'daki mavi tik kullanımı; özellikle o kişiye ait tek gerçek hesabın belli olması amacıyla tercih ediliyor. Bu nedenle genelde sosyal medya alanlarında bilinirliğe sahip kişiler tarafından kullanılan bir özellik olarak öne çıkıyor. Bu noktada Twitter'daki mavi tik için takipçi sayısının önemli olduğu düşünülebilir; ancak Twitter yukarıda sayılan farklı şartları öne sürerek; takipçi sayısını bir kriter olmadığını dile getiriyor.

Kimi kullanıcılar başvuruda bulunmak yerine mavi tik onay resmini kendisi ekleme yoluna gidebiliyor ya da Twitter mavi tık hilesi gibi yollara başvurabiliyor. Ancak bunlar hem kalıcı olmayan hem de hesabın muhtemelen kapatılmasına sebep olacak işlemler olarak ifade edilebilir. Twitter'da mavi tık alabilmek için yukarıdaki kıstaslara özen göstermek ve bunları eksiksiz olarak tamamlamak gerekmektedir.


Yorum Yapwidget-1

MAIL ADRES

info@sosyalat.com

widget-2

TELEFON

0850 307 54 67