Twitter’da Kullanıcı Adı Nasıl Değiştirilir?

Twitter’da Kullanıcı Adı Nasıl Değiştirilir?

Sosyal medya platformları arasında en çok tercih edilen uygulamalardan birisi olan Twitter kullanıcılarının en çok cevabını araştırdıkları sorulardan birisi de, Twitter’da kullanıcı adı nasıl değiştirilir? olmaktadır. Twitter 2006 yılı Temmuz ayından beri hizmet vermekte olup, 2021 yılı verilerine göre kullanıcı sayısı yaklaşık olarak 400 milyonun üstüne ulaşmıştır.

Twitter üzerinde tweet adı verilen kısa mesajların yayınlanabilmesinin yanı sıra, fotoğraf ve video paylaşımları da yapılabilmektedir. Zamanla ya da gerekli olan durumlarda bazı Twitter üyeleri kullanıcı adlarını değiştirmek istemektedirler. Twitter üzerinden kullanıcı adları bazı adımları takip ederek, kolaylıkla değiştirilebilmektedir. Bunun yanı sıra kullanıcı adı dışında, istenilirse Twitter görünen adında da değişikliğe gitmek mümkün olmaktadır.

Twitter Kullanıcı Adı ve Görünen Ad Nedir?

Twitter görünen ad ya da Twitter kullanıcı adı farklı isimler olup, her ikisi de Twitter kullanıcı profili üzerinden kolaylıkla değiştirilebilmektedir. Twitter kullanıcı adı, uygulama üzerinde başka hiç bir kimse de olmayan ve kullanan kişiye ait olan özel ad olmaktadır.

Kullanıcı adları Twitter profilleri URL’leri üzerinde görünmekte olup, @ simgesinden sonra gelen ve yazılı olan kullanıcı isimleridir. Twitter görünen isim ise yine profilde olan ve Twitter kullanıcılarının tanınmasını kolaylaştıran profil isimleri olmaktadır.

Twitter Kullanıcı Adı Değişimi

En popüler sosyal medya platformlarından birisi olan Twitter’da kullanıcı adı değiştirmek için şu adımları takip etmek gerekmektedir;

 • Öncelikle Twitter uygulamasına kullanıcı adı ya da mail adresi ve kullanıcı şifresi ile giriş yapılması lazımdır.
 • Twitter’a giriş yapıldıktan sonra açılan ana sayfada bulunan hesap ayarları kısmına tıklanmalıdır.
 • Hesap ayarlarına gitmek için mobil uygulama üzerinden profil sekmesi kısmına basmak gerekmektedir.
 • Yine web sitesi üzerinden Twitter’a girilmesi durumunda ise hesap ayarlarına, açılan ana sayfada bulunan Daha Fazla butonuna basılarak ulaşılabilmektedir.
 • Bu şekilde hesap ayarlarına girildikten sonra ise burada yer alan Hesabım kısmına basılmalıdır.
 • Burada açılan hesap bilgilerim bölümüne tıklanmalıdır.
 • Hesap bilgilerim bölümünde çıkan Kullanıcı Adı sekmesinden istenen ad değişikliği yapılarak, tamam tuşuna basılmalıdır.
 • Böylelikle istenen Twitter kullanıcı adı değişimi kolaylıkla yapılmaktadır.
 • Burada dikkat edilmesi gereken tek nokta ise değiştirilecek olan yeni ismin 15 karakteri aşmaması gerekliliği olmaktadır.

Twitter Görünür Ad Değişimi

Twitter profillerinde yer alan ve kullanıcıların tanınmasını sağlayan görünür ad değişimi için yapılması gerekenler sırasıyla şunlar olmaktadır;

 • Twitter görünür adını değiştirmek için ilk olarak kullanıcı adı ya da maille ve kullanıcı şifresi ile Twitter’a giriş yapılmalıdır.
 • Açılan ana sayfada Twitter kullanıcı profil kısmına basılmalıdır.
 • Daha sonra sayfanın sağ tarafında yer alan Profili Düzenle kısmına tıklanmalıdır.
 • Burada açılan görünür adı düzenle sekmesine istenen isim girilerek, tamam tuşuna basılmalıdır.
 • Böylelikle Twitter görünür ad kolaylıkla değiştirilmiş olmaktadır.
 • Burada unutulmaması gereken ayrıntı ise yeni girilen görünür adın uzunluğunun en fazla 50 karakter olabildiğidir.

Twitter Kullanıcı Adı Değiştirirken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Twitter kullanıcı adı ve Twitter görünür ad değişimi işlemleri sonucunda, doğrulanmış yani mavi tikli Twitter hesaplarında mavi tık işareti kaybolmakta ve bu nedenle mavi tik özelliğini yeniden almak gerekmektedir. Bu yüzden kullanıcı adı değişimlerinde, bu noktanın unutulmaması büyük önem taşımaktadır.

Bunun haricinde özellikle belli bir abone sayısına erişmiş olan Twitter kullanıcıları için sıklıkla kullanıcı adı ve görünür ad değişimleri, takipçiler için kafa karıştırıcı olabilmektedir. Bu nedenle zorunlu kalmadıkça ya da kısa aralıklarla kullanıcı adı ve görünür ad değişikliklerinin yapılmaması en doğru hareket olmaktadır.


Yorum Yapwidget-1

MAIL ADRES

info@sosyalat.com

widget-2

TELEFON

0850 307 54 67