Twitter’da Güvenli Bir Profile Sahip Olmanın 5 yolu

Twitter’da Güvenli Bir Profile Sahip Olmanın 5 yolu

Günümüzün en çok kullanılan sosyal medya alanlarından birisi de Twitter’dır. Kullanıcıları bu sosyal medya uygulaması içerisinde güvenilir bir hesaba sahip olmak isterler.

Gelişen teknolojinin de bir getirisi olarak artık saldırılar yalnızca gerçek ortam üzerinden yapılmamaktadır. Yapılan siber saldırılar da kişilerin hayatına zarar vermek amacı ile kullanılmaktadır. Kişilerin birbirleri ile fikir alışverişinde bulunduğu ve tüm dünyanın yer aldığı Twitter oldukça önemli bir yere sahiptir. Kişiler de bu nedenle Twitter’da güvenli bir profile nasıl sahip olunabilir? Sorusunu araştırırlar. Bunun sonucunda kişiler istemedikleri kişilerle iletişim kurmayı kesebilir ve sosyal medya profillerini daha güvenli bir hale getirebilirler.

Sessize Almak

Eğer bir Twitter hesabından ya da söylemlerinden rahatsız olunur ise hesabı sessize almak mümkündür. Sessize alma yöntemi ile birlikte kişiler o sosyal medya hesabını daha görmezler. Twitter ana sayfası içerisinde bu profil takip ediliyorsa bile tweetleri görüntülenmeyecektir. Eğer bir profile ilgi duyulmuyor ise yapılabilecek en iyi adımlardan birisidir. Eğer bir kişi sessize alınır ise o kişi bu konu hakkında bilgilendirilmez. Hesaplar yalnızca profili direkt olarak etiketlediğinde ya da direkt mesaj attığında görüntülenebilir. Aksi takdirde arama alanında profil aratılmaz ise görüntülenmeyecek ve Twitter profili güvenli bir hale gelecektir.

Fotoğraf Etiketlemek

Twitter’da fotoğraf atıldığında diğer kullanıcıları etiketlemek mümkündür. Fakat kişiler bu fotoğrafların özel kalmasını ya da fotoğraflarda adının gözükmemesini isteyebilir. Kişiler bu gibi durumlarda fotoğraflarda etiket yapabilecek kişileri sınırlayabilirler. Bir kullanıcı, fotoğraf ayarları için yalnızca arkadaşlarının etiketlemesine izin verebilir. Diğer fotoğraf etiketleme seçenekleri ise bütün Twitter kullanıcılarının fotoğraflara etiketlemeye izin vermesi ya da kimsenin etiketlemeye izin vermemesidir. Kişiler eğer Twitter’da güvenli bir profile sahip olmak istiyorlar ise bu etiket seçeneğine izin tanımamalıdır.

Keşfet Noktası

Twitter uygulaması içerisinde kişiler dostları ve arkadaşları ile iletişim kurmak isterler. Sosyal medya üzerinden onlarla bilgi alışverişi yapmak ve onlarla bazı gönderi paylaşmak oldukça kolaydır. Bu nedenle sosyal medyada arkadaşlar ile takipleşmek oldukça verimli olacaktır. Yabancı kişiler ile iletişim kurmamak ve sosyal medyada arkadaşlar ile iletişim kurmak için kişilerin bazı bilgilerini girmesi gereklidir. Twitter’da güvenli bir profil için telefon numarası ve e-mail adresi yazılmalıdır. Bu bilgiler diğer kullanıcılar ile paylaşılmayacaktır. Ama bu yöntem ile birlikte kişiler arkadaşlarını daha kolay bulabilecek ve daha rahat bir sosyal medya kullanımı gerçekleştirebileceklerdir.

Engellemek

Sosyal medyadaki en önemli özelliklerden birisi de diğer kullanıcıları engelleyebilmektedir. Kişiler bu yöntem ile birlikte bazı kullanıcıların kendi profillerini görüntüleyebilmesini engellemiş olurlar. Bu sayede kişiler yalnızca istedikleri kişiler ile iletişim kurar ve istemedikleri kişilerin kendileri ile iletişim kurmasına mani olurlar. Eğer bir kişi engellenir ise o kişi hesaptaki tweetleri görüntüleyemez. Aynı zamanda takipçi ve takip edilenleri de göremez. Engellemek için belirli bir sınır ya da kural yoktur. Kişiler istedikleri her an istedikleri profili engelleyebilirler. Birisi engellendiği profile girer ise engellendiğini görüntüleyebilir.

Kalite Filtresini Yükseltmek

Kalite filtresini yükseltmek de sosyal medyada güvenli profile sahip olmak için gereken adımlardan birisi olarak yer alır. Bu seçenek ile birlikte kullanıcılar, ana sayfalarında karşılarına çıkacak olan bütün tweetlerin kalitesini ayarlayabilirler.

Bu kalite ile tweetlerin kalitesini ayarlayabilirler. Bu kalite tweeti paylaşan profilin davranışı ve aldığı şikayetler gibi seçenekleri filtreleyerek kullanıcılara sunmaktadır. Bu sayede kişiler kaliteli tweetler ile sosyal medya hesaplarını güvenilir bir şekilde kullanabilirler.


Yorum Yapwidget-1

MAIL ADRES

info@sosyalat.com

widget-2

TELEFON

0850 307 54 67