Twitter'da Gizli Hesapları Nasıl Görüntüleyebilirim?

Twitter'da Gizli Hesapları Nasıl Görüntüleyebilirim?

Twitter içerisinde her gün milyonlarca paylaşım yapılır. Kullanıcılar daha fazlasını görüntüleyebilmek için, Twitter profil bakma ile sadece ilgili hesap tarafından yapılan gönderilere erişebilir.

Ancak bazı kullanıcılar bazı sebeplerden ötürü paylaşımlarını kendisini takip etmeyen kişilere görünmez hale getirmiş olabilir. Bunun bir nedeni paylaşımların çalınması önleme, sadece tanıdıklarıyla zaman geçirme ve daha merak edilen bir hesap oluşturma gibi verilebilir.

Bununla beraber birçok kişi takip etme isteği yollamakla uğraşmak istemez. Bu durumda ne yapılabileceği sürekli sorulmakla beraber bazıları şöyledir;

  1. Üçüncü Parti Uygulamalar Kullanma
  2. İkinci Bir Twitter Açma
  3. Hesabın profiline açık hale getirdiği zamanları kullanma

Bunların sonucunda karşıdaki hesabı görüntüleme fırsatı elde edebilirsiniz.

Üçüncü Parti Uygulamalar Kullanma

Sosyal medya platformlarının gelişmesi ve teknolojinin ilerlemesi, bir süre sonra üçüncü parti yazılımlarının da ortaya çıkmasına neden olmuştur. Bunlar geniş çapta bir hizmet sağlamakta olup, farklı konularda kullanıcıların ihtiyaçlarına cevap vermektedir.

Eğer Twitter için gizli hesapları görmeye dair bir uygulama veya site varsa, buradan hareketle çözüm bulmanız mümkün olabilir. Ancak dikkat etmeniz gereken, platformun bunları onaylamadığıdır. Dolayısıyla hesabınızın, bilgilerinizin çalınması gibi sonuçlar ortaya çıkabilir.

Zira bunların hesabı görmesi için, sizin de Twitter üzerindeki hesabınıza erişim istemesi olasıdır. Her ne kadar kabul etmeme gibi hakkınız olsa da, bu durumda gerekli işlemler yapılamayabilir. Bunlara karşı dikkatli olmak, hesabınızın güvenliğini sağlamak için oldukça önemlidir.

İkinci Bir Twitter Açma

Eğer bir kişiyi stalklamak istiyorsanız ya da sizin olduğunuzu bilmesini istemiyorsanız, ikinci bir hesap açmak güzel bir çözüm olabilir. Burada ilk dikkat etmeniz gereken o kişiyi takip etmeden veya mesaj yazmadan önce çok sayıda kullanıcıyı takip edip, paylaşımlar da yaparak normal bir izlenim sunmadır. Zira insanlar doğal olarak şüpheli buldukları bir kişiyle konuşmak istemez.

Ayrıca sahte bir hesap izlenimi de oluşturmamanız gerekir. Zira özellikle Twitter, spam ve bot olduğunu düşündüğü hesapları açılışından çok kısa süre içerisinde kapatabilmektedir. Bunların ikisine dikkat ettikten sonra, Twitter profil görüntüleme yapmanız mümkündür.

Hesabın Profiline Açık Hale Getirdiği Zamanları Kullanma

Her platformda olduğu gibi, Twitter içerisine de kullanıcılar zaman zaman hesaplarını herkese açık hale getirir. Bunun farklı sebepleri olsa da, ne paylaştığını görebilmeniz için oldukça iyi bir zamandır. Tek yapmanız gereken, ilgili hesabı her gün kontrol ederek, bunu denk getirmedir.

Her ne kadar zor da olsa doğal ve güvenlik sorununa yol açmadan, karşı tarafın paylaşımlarını görme fırsatı sunar. Ancak burada bilmeniz gereken bu maddelerin, kapalı hesaplara yönelik olduğudur. Şayet bazı kişilere gizlenmiş paylaşımları nasıl görebileceğinizi merak ediyorsanız, bunun için herhangi bir çözüm yoktur.

Twitter Gizli Hesaba Nasıl Geçilir?

Twitter içerisinde birçok kullanıcı, farklı sebeplerden dolayı hesabını gizliye almayı tercih edebilir. Bu oldukça pratik bir işlem olsa da, hesabını yeni açan kişiler buna çözüm bulamayabilir. Kilitli Twitter hesabı oluşturmak istiyorsanız, tek yapmanız gereken aşağıdaki işlemleri takip etmedir;

  1. Twitter hesabınıza giriş yapın.
  2. Ayarlar menüsünden, gizlilik ve güvenlik menüsüne girin.
  3. Tweet gizliliği seçeneğini açarak, tweetlerimi korumaya al üzerine tıklayın.

Bu işlemler ardından tek yapmanız gereken, değişiklikleri kaydetmedir. Böylece anında hesabınızı kilitli hale getirebilirsiniz. Eğer tekrar herkese açmak istiyorsanız, tek yapmanız gereken bu işlemlerin tersini uygulayarak korumadan çıkarmadır.

Ardından kaydetmeniz ardından tekrar açık bir hesap olabilirsiniz. İşlemler istediğiniz zaman yapılabilen bir kolaylığa sahiptir.


Yorum Yapwidget-1

MAIL ADRES

info@sosyalat.com

widget-2

TELEFON

0850 307 54 67