Twitter’da Gizli Hesapları Görebilir Miyim?

Twitter’da Gizli Hesapları Görebilir Miyim?

Twitter da diğer sosyal ağ uygulamaları gibi kullanıcılarına hesaplarını gizleme özelliği sunmaktadır. Pek çok kullanıcı da bu özelliği kullanarak hesaplarını gizli tutmaktadır. Diğer sosyal medya uygulamalarındaki gizli hesaplara olan merak ve ilgi Twitter ortamında da mevcuttur.

Peki Twitter’da gizli hesapları görme yöntemi nedir? Makalemizde inceleyelim.

Twitter’da gizli hesap açma uygulamaları

Twitter’da gizli hesapları görme işleminde Instagram için de kullanılan Postegro ve LiLi gibi uygulamalar öne çıkıyor. Ancak bu uygulamaların herhangi bir garantisi söz konusu değildir. Bu tarz uygulamalara yönelme durumunda fake hesaplar kullanılması daha iyi olur.

Postegro ile Twitter’da gizli hesapları görmek

Postegro ile gizli Twitter hesaplarını görmek sonucu internet aramalarında çıksa da geçmişte denenip kısa süreliğine sonuç alınması ile bilinen Postegro uygulamasının halihazırda bir yararı bulunmamaktadır.

Bu uygulama ismini kullanıp “Postegro ile Twitter gizli hesapları gör” gibi başlıklara itibar edilmemelidir. Buna benzer asılsız başlıkların sonunda bilgisayarınızın ya da telefonunuzun zarar görme durumu ortaya çıkabilir.

LiLi ile Twitter’da gizli hesapları görmek

Aynı şekilde LiLi ile gizli Twitter hesaplarını görmek şeklinde internet aramalarında sonuç çıksa da uygulama üzerinden Twitter’daki gizli hesaplara erişmek konusunda olumlu bir netice elde etmek mümkün değildir.

Twitter üzerinden gizli profilleri ya da hesapları görüntülemenin bir yöntemi bulunmamaktadır. Çünkü Twitter api yolu ile gizli hesaplara ulaşılabilme konusunda oldukça korumacı bir güvenlik özelliğine sahiptir. İnternet aramalarında görülen Gizli twitter hesabı görme gibi başlıklar altında bulunan uygulamalar tamamen asılsız durumdadır. Üstelik bu uygulamalara ilgi gösterildiğinde söz konusu hesabı da riske atabilir.

Twitter’da gizli hesapları görmenin yolu

İlk başta görülmek istenen hesap sahibinin cinsiyeti önem taşır. Eğer görülmek istenen hesap erkek hesabı ise açılacak fake hesap futbol, survivor ya da siyasete dönük bir hesap olabilir.

Görülmek istenen hesap kadın hesabı ise fake hesap olarak gezi, survivor ya da kitaplar üzerine bir hesap açıp tweet açısından doldurmak gerekir. Sonrasında görülmek istenen hesaba istek gönderilebilir.

Tabii bahsettiğimiz bu yönteme başvurmadan önce kişi için bir sakıncası yok ise asıl hesabından istek gönderme yöntemi tercih edilmelidir. Eğer kabul edilmez ise mecburi olarak başka seçenekler aranabilir.

Twitter Korumalı Hesap Görüntüleme Nasıl Yapılır?

Twitter’da bulunan gizli hesaplar merak edildiğinde bir adet fake ya da sahte olarak değerlendirilebilecek bir hesap açılabilir.

Güzel bir fotoğraf, hayali bir karakter gibi şeyler tercih edilebilir. Sahte bir hesap görüntüsü verilmediği takdirde oluşturulan fake hesap karşı tarafa güvenli gelebilecektir. Sonrasında görülmek istenen hesaplar takip edilebilir. Oluşturulan sahte hesap ne kadar orijinal görünürse isteklerin kabul olma şansı da o kadar yüksektir.

Twitter Gizli Hesapları görmenin yolu

Twitter’da gizli hesapları nasıl görebilirim diye merak edip araştıranlar bunu normal olarak yapamaz. Twitter için herhangi bir profili görüntüleyecek uygulama ve web app’si henüz çıkmamıştır. Ancak yine de kullanıcılar bir umut ile arama yapıp sonuç almaya çalışmaktadır.

Hiçbir sonucu olmayan bir konu ile ilgili pek çok güvensiz uygulama ve platform da kendini belli etmektedir. Bu konuda sosyal medya kullanıcılarının çok fazla dikkat etmesi gerekmektedir.

Profiline kim baktı efsanesi

Benzer bir durum da profiline kim baktı isimli uygulamalar alanında yaşanmaktadır. Sosyal medya platformlarının Facebook’tan itibaren gözden düşmeyen uygulaması olarak öne çıkan bu sözde profil ziyaretçilerini listeleyen uygulamalar hep merak edilmesi ile biliniyor.

Cazip bir konu olduğu için suistimalleri çok fazladır. İtibar edilmemesi gerekir.


Yorum Yapwidget-1

MAIL ADRES

info@sosyalat.com

widget-2

TELEFON

0850 307 54 67